Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Właśnie wróciłem z warsztatu po kilku godzinach zabawy repliką i mam takie wnioski:

- trafiła mi się szczelna stock'owa komora, FPS 465-470

- kulki guarder 0,28 stock pokręca bardzo mocno, hopka właściwie trzeba wykręcać na maxa

- chyba przez pogodę kulki mi lecą do celu zalatując w prawo ? ? ? (po łuku)

- całkiem dobra powtarzalność w stock'u

 

Zmiany

- wkładanie mniejszej uszczelki do komory PDI to nauka cierpliwości

- komora PDI jest na prawdę szczelna

- gumka promyka jest za gruba do tej komory, bardzo ciężko docisnąć zamek do końca (na siłę, sprawdzone dokładnie, gumka założona prawidłowo)

- po wymianie komory, gumki Systema i lufy na Madbull ver.2 650mm wynik 505-506 FPS (jupi)

- komora PDI to zmora w regulacji dołączonym do zestawu kluczykiem

Ponieważ odsyłam replikę do G&H zakończyłem na razie testy.

 

Mam w związku z powyższym pytanie: Czy ktoś ma doświadczenie i porównanie lufy Promyka 500mm i Madbulla 650mm. :-F

Jest sens takiej wymiany ? Moja replika z dłuższą lufą schowaną w tłumiku ma 140cm długości ! :strach:

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawi mnie czy sprawdzałeś FPSy po założeniu gumki Guardera najmocniejszej

 

Co kołnierz gumki ma wspólnego ze szczelnością w komorze PDI? Bo z tego co ja wiem to nic.

 

 

- wkładanie mniejszej uszczelki do komory PDI to nauka cierpliwości
Dwie cieniutkie pęsety i daje radę.

 

- gumka promyka jest za gruba do tej komory, bardzo ciężko docisnąć zamek do końca (na siłę, sprawdzone dokładnie, gumka założona prawidłowo)
O Bogowie! Co ma wspólnego gumka HU z zamykaniem zamka?!

 

- komora PDI to zmora w regulacji dołączonym do zestawu kluczykiem
Krótsze ramię imbusa utnij zostawiając go około 1mm, za pomocą glueguna i kawałka starego długopisu zrób sobie kluczyk do regulacji, jak ja.

 

 

 

Jest sens takiej wymiany, owszem.

Link to post
Share on other sites

Co kołnierz gumki ma wspólnego ze szczelnością w komorze PDI? Bo z tego co ja wiem to nic.

Ty chyba weteran w tych sprawach, nie szokuj mnie proszę, przeanalizuj budowę komory HU, zastosowanie kołnierza względem dyszy itp. itd. W wątku o SWD możesz sobie poczytać trochę na temat tej gumki. Tutaj jest inna replika, ale sprawdziłem gumka luźno wchodzi na dyszę, w testach rozrzut FPS (na komorze PDI!)

 

O Bogowie! Co ma wspólnego gumka HU z zamykaniem zamka?!

O bogowie Ty chyba repliki naprawiasz ludziom, a masz tak mało technicznej wyobraźni ?

 

Krótsze ramię imbusa utnij zostawiając go około 1mm, za pomocą glueguna i kawałka starego długopisu zrób sobie kluczyk do regulacji, jak ja.
Jest to faktycznie jakiś sposób...

 

Jest sens takiej wymiany, owszem.
Czymś poparte ? Testy czy teoria dłuższe = lepsze ?

 

Ty masz dziś człowieku zły dzień czy zazwyczaj taki zadufany w sobie w wyniku TWA ?

Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites
Ty chyba weteran w tych sprawach, nie szokuj mnie proszę, przeanalizuj budowę komory HU, zastosowanie kołnierza względem dyszy itp. itd. W wątku o SWD możesz sobie poczytać trochę na temat tej gumki. Tutaj jest inna replika, ale sprawdziłem gumka luźno wchodzi na dyszę, w testach rozrzut FPS (na komorze PDI!)

 

Prosze bardzo

 

ehop.jpg

 

I na czym uszczelnia się dysza? Na kołnierzu? Bzdura. W komorze PDI dysza uszczelnia się na małym o-ringu, nie dochodzi nawet o ile pamiętam do gumki tzn nie styka się z jej kołnierzem.

 

Tak więc proszę, przeanalizuj budowę komory PDI do gnata o którym w tym temacie rozmawiamy. A nie SWD A&K.

 

O bogowie Ty chyba repliki naprawiasz ludziom, a masz tak mało technicznej wyobraźni ?

Taa gumka HU nie ma kontaktu z żadnym elementem zamka, począwszy od rączki a skończywszy na gł cylindra. Może minimalnie, ułamkiem mm styka się z kołnierzem gumki, nigdy nie przecinałem komory PDI żeby sprawdzić bo niema to znaczenia ;].

 

Czymś poparte ? Testy czy teoria dłuższe = lepsze ?
Tzn co na co chcesz wymienic bo może sie nie zrozumieliśmy? Ja głosuję na promyka bo widziałem jakie osiągi zapewnia, podobnie jak MB który już pomijając skupienie itp ale jest aluminiowa i łatwo ją uszkodzić podczas nieumiejętnego montażu w komorze PDI co początkującym się zdarza.

 

Ty masz dziś człowieku zły dzień czy zazwyczaj taki zadufany w sobie w wyniku TWA
Nie, ani jedno ani drugie. Ja jestem niemiły zazwyczaj ;] a zły dzień mam jak kogoś nie wyśmieję.

 

 

Replika była składana w profesjonalnym sklepie więc wykluczam złe złożenie.
Ogromny błąd w rozumowaniu! Niestety widziałem już coś takiego- podziękuję. Odsyłam do tematu o m24.

 

 

Otóż strzelało to fantastycznie do momentu w którym temperatura spadła poniżej 5 stopni.
Czarny guarder jest twardy, bodaj 70 czegoś tam i jest wykonany z gumy a nie sylikonu. Śmiga pięknie... w lecie. Właduj systemę.

 

 

teflon fix?
Nie. Poprawne złożenie komory HU. Zwróć uwagę żeby w okienku gdzie jest dystanser gumka się nie zawinęła o krawędź. Podczas montażu można sobie pomóc cienką a dość sztywną folią plastikową. Wycinasz z niej pasek szerokości okienka i wsadzasz tak aby ułatwiał gumce wślizgnięcie się pod krawędź okienka potem wyciągnij. Do montażu używaj dużo smaru gęstego sylikona lub maszynowego oleju. Zwróć uwagę na głębokość wsadzenia lufy do komory i wzajemne położenie lufy-gumki wzgędem komory. Nie pokręcaj lufą z gumą podczas montażu ale tak dobierz smarowanie żeby wślizgnęła się jednym płynnym ruchem do srodka.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

[...] Nie będę się wdawał w kłótnie, do niczego to nie prowadzi... Pozostańmy przy swoim :poddanie:

 

Tzn co na co chcesz wymienic bo może sie nie zrozumieliśmy? Ja głosuję na promyka bo widziałem jakie osiągi zapewnia, podobnie jak MB który już pomijając skupienie itp ale jest aluminiowa i łatwo ją uszkodzić podczas nieumiejętnego montażu w komorze PDI co początkującym się zdarza.

Już wyjaśniam. Mam obecnie Madbull'a v2 650mm, ale sięga połowy tłumika czyli bez tłumika strzelanie raczej odpada (estetyka). Ciekawiło mnie czy ktoś ma porównanie tych dwóch precek (MB 650, Promyk 500mm) w kwestii skupienia. Długość różna ale i klasa precek różna. Możliwe, że wymiana z MB na Promyka nie zmniejszy skupienia, a może nawet zwiększy... do tego będę mógł zakładać i zdejmować tłumik wedle woli... Stąd moje pytanie :uśmiech:
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

A o co konkretnie chodzi z tymi przeróbkami w głowicy PDI? Możesz mi to jakoś zobrazować? Pisałem do specshop-u i napisali mi "Dostawa będzie latem"

Troche długo trzeba czekać. Wiecie może gdzie można jeszcze kupić taką głowice?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na stronie specshopa sa 3 rodzaje stabilizatora lufy:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4125

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3273

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3274

 

Seria bolesnych pytan :) :

Co to sa lufy STD?

Ktory stabilizator polecacie (lufaz zewnetrzna stock, wewnatrz za chwile prometheus)?

 

Inna bajka...

Jezeli dobrze rozumie powyzszych kilkaset postow, to zakladajac komore PDI bede musial nieco spilowac koncowke dyszy na glowicy cylindra - prawda to?

Pytanie dodoatkowe - czy moge wymienic glowice cylindra na nowa np. http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3278 , bez koniecznosci pilowania?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Tłok wali w gł cylindra kiedy kulka dawno już leci. Z resztą, jak dla mnie te stabilizatory mogą nawet uwalniać ze skrzynek malutkie krasnale które trzymają lufę, obojętne. Skupienia to nie poprawia.

 

No nie bardzo - w broni pneumatycznej(sprężynowej) odrzut następuje przed wylotem kulki(śrutu) z lufy. Stąd też w strzelectwie wiatrówkowym bardzo istotny jest sposób trzymania broni. Natomiast w ASG ma to dosyć znikomy wpływ toteż ani postaw żadnych przyjmować nie trzeba i w samej broni wystarczą dwa pkt. podparcia, bez dodatkowych w postaci barrel spacerów. Co do walenia w głowicę cylindra, to jeśli masa kulek jest odpowiednia, to raczej jest to lekkie stuknięcie, a nie walenie, więc i tłumić nie trzeba specjalnie , a strzelanie zbyt lekkimi kulkami jest szkodliwe nie tylko ze względu na wibracje.

 

 

Wracając do tłoka, to poszukałem i znalazłem posta jak jakiś koleś sam zrobił rysunek tłoka: http://img249.imageshack.us/i/rys1q.jpg/ http://img517.imageshack.us/i/rys2.jpg/ I takie pytanie czy wymiary są dobre, i czy będzie trzeba dokupić głowice tłoka ?

 

 

Jakiś czas temu miałem do sprzedania zestaw do warriora i chętnych nie było, natomiast na forum to co dzień nowe pytanie czy ktoś ma rysunek, żeby dorobić, a widać że pojęcia o tym większość nie ma, jak pokazuje powyższy przykład z pytaniem czy trzeba głowicę, gdzie na rysunku 1 jak byk widać , że innej możliwości nie ma, a na 2 znowu , że nie ma gdzie tej głowicy dać.

Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites

Bart, spokojnie. Mało wytrwali w poszukiwaniu informacji ludzie (nie wskazując palcem...) prawdopodobnie znudzą się snajperstwem i to grono pozostanie elitarne jak na warunki ASG.

 

 

Podobieństwa snajperek do wiatrówek są znaczne jednak to nie to, nie wszystko jest tak samo. Kulka wylatuje zanim tłok uderzy w głowice cylindra na moje oko lub też wali przed ale i tak nie ma to wpływu na skupienie...

 

 

Co do notorycznych pytań o rysunki to mi się już odpisywać nie chce, rysunki pojawiają się co drugą stronę tematu... (hiperbolizacja :D). A i tak nikt z pytających ich koniec końców nie robi.

 

Defiblyrator, 19-20mm to ogromny rozrzut. Jesli chcesz zrobić DOBRY tłok czyli nie tylko wytrzymalszy ale i "wydajniejszy" musisz zadbać o minimalizację luzów czyli tłok zrobić np 20,1mm i dopiero doszlifować delikatnie i powoli na wymiar. Z resztą podobnie prowadnicę (luz najlepiej około 0,2mm) i tłok w środku, od strony sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Oka, a jak rozkrecic kolbe? Wykrecilem male srubki z bokow kolby, na calej dlugosci, stopke kolby i poduszke policzkowa. Co jeszcze moge poodkrecac - kolba nie ma nawet ochoty sie rozkladac :( (kupilem replike w calosci i nigdy nie rozkrecalem "body")

Edited by Akraw
Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki,

Jak mam dobrze ustawic stockowy hopup w warriorze, szukałem ale troche za duzo stron. Zakupiłem blastery 0,30 i jak dokrece do konca srubke z regulacja to kulke to parunastu metrach wywala do gory, ale jak odrece to kulka po paru metrach opada, wiec pada pytanie czy ustawic tak po srodku, czy cos z gumka jest nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...