Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja chciałem wtrącić coś na temat koloru RG:

Obejrzałem dużo fotek wojaków w sprzęcie w RG, i wydaje mi się, że ciężko stwierdzić czego tam więcej, bo na jednej fotce wydaje sie totalnie szary, na innej mocno zielony, a na jeszcze innej wpada w brąz.

 

Oczywiście na żywo nie miałem jeszcze z tym kolorem styczności, opieram swoją wiedzę w tym temacie na podstawie tego co okazują zdjęcia.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Catch nigdy w życiu RG nie będzie nową nazwą OD. Miałem próbki Cordury z DIY i szarość w RG jest dla mnie odcieniem niepodważalnym. RG to raczej cywilizowany FG. Co nie zmienia faktu, że ten CIRAS nie jest w kolorze RG.

 

Znane i lubiane porównanie http://www.djmonkeyboy.com/milspecmonkey/m...ary-greens1.jpg

 

No i też miałem próbki Cordury która dla jednych się zwała Olive Drab a dla innych Ranger Green mimo że były nie do odróżnienia. Jeśli dla ciebie RG to bardziej FG a dla mnie pochodna OD to myślę że możemy dać spocznij i się tym akademickim problemem zbytnio nie przejmować.

Link to post
Share on other sites

Czy ty Stefan widziałeś kiedyś coś w produkcyjnym RG na oko? Bo ten Ciras ma kolor zielono-trawiasty i w żaden sposób RG (co jest nowomodną nazwą na Olive Drab, czyli zielono-brązowy) nie przypomina.

 

Wiem, chciałem wziąść słowa Ranger Green w cudzysłów, ale w końcu tego nie zrobiłem... Jednak kolor zielono-trawiasty jak to ująłeś, tego G&P, najbardziej właśnie pod RG podchodzi bo oliwki w nim za grosz... Chyba że to kwestia zdjęcia / oświetlenia / aparatu :)

Pozdrawiam

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Ohtar - dobrze widze ze ten plecak podczpeiany jest przy pomocy tasm MOLLE? Gdzie taki dostac? Bo nie usmiecha mi sie jeszcze na kamizelke czegos nakladac - szukac czegos wlasnie "na tasmy".

 

 

Ja mam taki plecak z asg shopu guardera, z camelem od razu, możesz go również nosić normalnie bo ma szelki,pas biodrowy i piersiowy lub tez możesz je odczepic i przypiąć go za na plecy. np CIRAS-a. Używam i polecam.

 

Taki plecak również jest na Capri Asg tylko ze model od G&P ,różni sie tym ze można go tylko mocować na pasach molle, nie ma szelek i pasów biodrowego czy piersiowego.

 

 

joseph_m1 , masz moze jakies foty tego plate carriera na mundurze, woodland np??

Edited by truehunter
Link to post
Share on other sites

Tak jeszcze tylko do kolorów :

Moim zdaniem PRAWIE każda dyskusja o kolorach jest bez sensu, bo sprawdzono i udowodniono co trudne nie było, że każdy człowiek kolory widzi inaczej, odcienie etc. Nie mówię o daltonizmie, ale przez coś tam każdy widzi inaczej, więc jeden będzie widział różnicę tego OD, czy RG, a inny za cholerę...;]

Link to post
Share on other sites

Napewno każdy widzi troszke inaczej ale raczej w znaczeniu - jeden lepiej, drugi gorzej odwzorowuje barwy. Są pewne kryteria barw (nazewnictwo palet i odcieni) i ja widząc taką czy inną moge powiedzieć to jest kolor taki i śmaki a to jest inny. Ja np. mam dość "czułe" oczy na zmiany tonalne bo siedze w grafice od 8 lat i coś wiem nt. swojego wzroku. Potrafię dostrzec różnicę barwy zmienionej o 1-2 działki na palecie CMYK, a tutaj na obrazku porównawczym kamizelki G&P i kieszeni Condora czy ogólnie porównując materiały różnych firm różnica jest na tyle ogromna, że ciężko jej nie dostrzec nawet zwykłemu człowiekowi. A różnice w widzeniu kolorów przez różne osoby są minimalne. Coś jak własnie 1-2 działki z palety RGB/CMYK :)

Może akurat co do tego Ranger Green wyraziłem się błędnie. Sprawdziłem troche materiału w internecie i faktycznie, jest on zbyt trawiasty jak to Catch ujął. RG jest dość szary ale nie tak jak Foliage Green.

Koniec OT :)

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Tytus, podawałem przykład. Chodzi mi cały czas o to że postrzeganie kolorów u różnych osób to drobne różnice. Poza tym pisałem, że widzę najdrobniejsze zmiany koloru gdy mieszam pędzlem w palecie CMYK, a nie że człowiek widzi w CMYK :)

Mogłbym wykasować część o palecie CMYK, żeby nieporozumień nie było, ale niestety nie mam już możliwości edycji tamtego posta. Pzdr

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Wróćmy może do tematu :)

 

Interesuje mnie Modular Chest Set (ten z wewnętrznymi kieszeniami na magi). Na manekinie wydaje się dosyć nisko zawieszony. Zastanawiam się więc czy można go tak wyregulować (szelki), aby funkcjonował jak normalny Chestrig?

 

Chciałbym umieścić na oporządzeniu dwie ładownice x2 do m4 (razem na 10 magów z wewn. kieszeniami), kieszeń cargo, kaburę na klamkę, worek zrzutowy, buttpack i nóż - jeżeli to wszystko nie zmieści się na chestrigu, potrzebny będzie comfortbelt.

 

Jeżeli ktoś ma to cudo, to byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcie jak w rzeczywistości leży, kiedy jest dobrze dopasowane itp. Jak na razie to widziałem tu tylko zdjęcia Modular Chest Riga Condora...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Napisze krótką recke po półrocznym użytkowaniu na Combat Plate Carrier by CONDOR...

Pierwszy raz jak ją założyłem poczułem sie jak w kartonie, było niewygodnie, po pół roku czuje sie w niej jak w koszulce :D

Klamry jeszcze trzymają i nie wyglądają jakby miały zaraz połamać się czy coś...

Jedyną wadą są gąbki od strony wewnętrznej, które wytarły mi mundur (Ripstop) prawie do białego...

Jak na razie jeszcze dobrze się trzyma, oby tak dalej :mrgreen:

Fotki:

072508121646sb5.th.jpg

072508121755em3.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witajcie. Z góry przepraszam za takiego odkpa, ale w końcu temat jest poświęcony owej firmie.

Planuję zakupić tę kamizelkę: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_80_269&products_id=5479&name=Condor_-_Kamizelka_Taktyczna_MPC_-_Coyote_Brown

Możecie powiedzieć, jak z jej wykonaniem? Jak prezentuje się do takich wyrobów, jak Miwo, PSTG, Flyee? Wiem, że to chińczyk, ale jednak interesuje mnie taka rzecz. ;) Dodatkowo mam pytanie, możecie powiedzieć jak Cb komponuje się z wz.93? ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Osobiście to powiem, że najlepiej postawić na cordurę Oliv-Drab albo wz.93 u Miwo. Co do PSTG to dobrze bo można praktycznie zrobić pod miarę co Ci potrzeba. Wiadomo że każda sroka swój ogon chwali, ja używałem, używam i będę używał MIWO...mam zaufanie. Co do Cb to nie wiem ile osób tutaj urażę, ale pasuje jak pięść do nosa z wuzetem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...