Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

Przepraszam za drugiego posta ale edytować nie mogę.

A ten uchwyt podejdzie pod rk-03 Boyia?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1960

Podejdzie. Aczkolwiek możesz trochę się "pomęczyć" i nieco go "upgreadować". Ale jeśłi BOYi to klon VFC to nie powinno być większych problemów... Tylko wiesz, ja za 200zł to mogę Ci mój chwyt sprzedać z dorabianymi szynami. Nic nie chybocze itd. Więc najlepiej kup sobie 3 szyny i najprościej w świecie je domontuj. Śruba, zakrętka od wewnątrz i gotowe.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A na czym ten problem polega? Czy wymagana jest mechaniczna ingerencja w części repliki (coś obrzezać, przyciąć, zeszlifować), czy po prostu bateryjce jest tylko bardzo ciasno? ;)

Jest ciasno i trzeba układać odpowiednio wtyczkę, tyle. Nic nie trzeba piłować.

Link to post
Share on other sites

Może się komuś przyda poniższa informacja. Sposób na zablokowany tłok z powodu sprężyny, która ścisnęła się niewłaściwie względem prowadnicy bez ingerowania w GB (polecane przez kogoś wcześniej uderzenia w korpus nie dawały u mnie efektu):

 

1. Odkręcić handgrip.

 

2. Rozkręcić szkielet, w którym znajduje się silniczek.

 

3. Wyciągnąć silniczek.

 

3. W tym momencie u mnie było ciche bzzz - sprężyna się rozprężyła.

 

4. Jeśli nie zadziałało, to trzeba odciągnąć śrubokrętem anti-reversala od zębatki (widoczne przez otwór po handgripie).

 

5. Zamontować silniczek z powrotem.

Link to post
Share on other sites

Hameryki nie odkryłeś.

 

Wiem. Tym bardziej, że o tym rozwiązaniu poinformował mnie kolega Cincin :)

 

Informacja ta wydała mi się jednak na tyle użyteczna, iż uznałem, że warto ją wrzucić do wątku poświęconego replice, w której taki problem się zdarza. Nie każdy posiadacz bojki wertuje wątki o innych replikach i problemach z nimi związanych. Taki był powód, dla którego ta informacja pojawiła się tutaj.

 

 

Pisałem o tym kiedyś w temacie cm028.

 

Brawo Kolumbie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam pytanie, niedługo stanę się szczęśliwym posiadaczem tej repliki, i jako że wcześniej biegałem tylko z M4 i to będzie moje pierwsze AK nie wiem jak jest z konstrukcją.

Da sie tam wcisnąć jakoś dłuższą lufę zewnętrzną ?

Bo szczerze powiedziawszy mało mi się widzi tak krótka lufa, a PSB jakoś mnie nie cieszy.

Link to post
Share on other sites

Wcisnąć zawsze się da :-P Tylko wystający kikut jakoś nie dodaje uroku giwerze :roll: Normalnie zmieści się lufa o może 2-3cm dłuższa od stockowej, wtedy schowa się jeszcze do tłumika płomienia. Jak chcesz dłuższą to bez tłumika dźwięku się nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Troche kicha, nie uśmiecha mi się tłumik dźwięku. Przynajmniej nie przy tak krótkiej lufie.

 

Sam jako taki korpus jest chyba taki sam jak w 47, prawda ?

To co musiałbym wymienić żeby wsadzić tam front od czegoś dłuższego ?

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites

Sam jako taki korpus jest chyba taki sam jak w 47, prawda ?

Nie prawda, jest całkiem inny.

 

To co musiałbym wymienić żeby wsadzić tam front od czegoś dłuższego ?

Komorę gazową, szczerbinkę, pokrywę komory zamkowej, rurę gazową z nakładką, łoże, kolanko gazowe, lufę zewnętrzna, podstawę muszki, tłumik płomienia. Chyba taniej wyjdzie kupienie PBS-4- wtedy będziesz miał dość miejsca na lufę od AK-74.

 

Po co kupować na siłę AKS-74U jeżeli ma się wstręt do krótkiej lufy? Do AKSU wchodzi lufa 285mm KM Head'a i daje naprawdę ładne skupienie - lepsze niż każda stokowa lufa w długich AK.

Link to post
Share on other sites

Korpus jest taki sam jak od AK74 oprócz wymienionych wyżej przez Cincina elementów.

 

P.S: Jeżeli nie chcesz mieć długiego kałacha a zależy Ci na dłuższej precce to polecam, np. AK105, krótszy z 10cm od AK74, bardziej ergonomiczny.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Po co kupować na siłę AKS-74U jeżeli ma się wstręt do krótkiej lufy? Do AKSU wchodzi lufa 285mm KM Head'a i daje naprawdę ładne skupienie - lepsze niż każda stokowa lufa w długich AK.

 

Bo nie płacę nic za tego AKS74U ^^.

Dlatego zastanawiałem się co zrobić żeby go trochę wydłużyć.

Link to post
Share on other sites

I najpierw kręć w lewo tłumikiem płomienia. Odkręcisz i ukaże się przejściówka z gwintem. Tam jest taki mały imbusik. Odkręć go i i przejściówką kręć w prawo.

 

Bynajmniej tak mi się wydaje, chyba ze kierunki pomyliłem, ale chyba nie :-P

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Ok, to następne pytanie. ;)

Czy ktoś widział gdzieś dostępne do sprzedaży albo wie gdzie pytać i podzieli się tą wiedzą - kolby a'la CAA albo modstock. Coś pod ten deseń wizualnie, co można by było upchnąć do mojego AKSU ?

 

Kolba od zwykłego AK74 będzie pasować, prawda ?

Edited by Hannon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.gunfire.pl/cat-pol-1230981729-C...-Pozostale.html

ustaw producenta na Boyi w wyszukiwarce.

 

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...we-c011010.html

 

Listę sklepów, co byś mógł sam jeszcze poszukać masz na głównej stronie wmasg: http://www.wmasg.pl/sklepy.php

opinie: http://wmasg.pl/forum/index.php?showforum=268

Link to post
Share on other sites

Hehe..to nie sprawa lenistwa, na stronach sklepów byłem już wielokrotnie, Taiwangun, Gunfire, SpecShop, ebaybanned.com etc. no i niema..żeby była jasność chodzi o tą część:

http://img689.imageshack.us/img689/8995/boyirk01waksu2.jpg

Być może wprowadziłem w błąd i w systemie boyi muszka i ten dżingiel to jedna część w TM są chyba osobno.Pozdrawiam

Edited by Rondel-tt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...