Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Rondel-tt:

Poszukaj po forach i allegro czy ktoś nie sprzedaje AKS-74U boyi na części i pytaj czy nie mają akurat tego czego potrzebujesz..

Okucia do boyi nie widziałem jeszcze w sklepie, ale sprzedawanych na części aksu widziałem mnóstwo. A jak się nie uda to zostaje polegać na swoich umiejętnościach manualnych i zrobić coś co chociaż chwilę będzie tą część zastępować :)

 

@AS333pl:

W stocku jest m120.. Najlepszymi sprężynami są chyba produkty Guardera, ale co do jej wielkości Ci za bardzo nie poradzę, bo to zależy od ciebie.. ja osobiście nie wsadzałbym większej niż m110 ze względu na żywotność zespołu cylindra..

Ja w tej chwili założyłem m100, ale mam kilka wzmocnionych części i czekam na kable to dam reckę czy lepiej lata :)

 

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego stockowe, roczne m120 było o wiele krótsze, a do tego "miększe" od nowej m100 ;p

Edited by Forest Snajp
Link to post
Share on other sites

Obecnie ten element zastępuje mi dorobiona część, ale chciałbym to zmienić...cóż zatem pozostaje mi śledzenie komisu i allegro. Btw jako użytkownik broni z rodziny Ak czuję się gorszy...porównując ilość produktów dostępnych do eMek, Ak wypada całkiem blado...no ale popyt = podaż :(

Link to post
Share on other sites

AS333pl

 

M110 Guarder, uszczelnienie teflonem, dobre przesmarowanie i kable niskooporowe. Ewentualnie mosfet.

 

Na M110 guardera i dobrym uszczelnieniu powinieneś wycisnąć 370-380 FPS.

Chyba ze częściej strzelasz się w budynku, wtedy M100.

 

Jeśli masz stockową batkę, to o M120 zapomnij. Szczególnie zimą.

Link to post
Share on other sites

Drążąc temat tego nieszczęsnego okucia mam pytanie...czy jego kształt pasuje do nakładki zwykłego ak 74?. Wiem że do dolnego łoża jest o przekroju zbliżonym do okręgu, ale jak sprawa się ma do tego górnego? Chcę skrócić swojego SLRa wyrzucając z niego kolanko i rurę gazową. Mam zespół muszki z Ak 74U, brakuje tylko tego okucia. Proszę o odpowiedź, jeśli są zupełnie inne to zacznę się rozglądać za jakimś ślusarzem:(.

Link to post
Share on other sites

Co do sprężyny, jak już pisałem nie zależy mi na zwiększeniu osiągów, choć baterie mam 9,6V.

Więc załorze jakąś miększą sprężynę.

Mam pytanie, czym MadOnion m110 różni się od Guarder-a, na taiwangun opis jest podobny a cena różni się o ponad 20zł.

Link to post
Share on other sites

mad oniony sa początkowo twardsze - więcej fps, ale zbijają się wtrybie natychmiastowym.

 

Dodam tylko, że sprężyny guardera są chyba najlepsze na rynku i długo trzymają fpsy, a o mad onionach już słyszałem dużo rzeczy (głównie w negatywnym świetle), kij wie czy prawdziwych :)

W każdym razie lepiej dołożyć te pare groszy, bo guarder posłuży dużoo dłużej :)

Link to post
Share on other sites

@Jacek GROT: pisałeś, że po zmianie sprężyny na m100 minimalnie spadnie mi zasięg.. muszę niestety obalić twoją wypowiedź, gdyż po pracach, które wykonałem przy AKSU to skuteczny zasięg mam większy niż w długich Boyach (z gumką i precką systemy).

założyłem mu sprężynę, tłok, głowicę tłoka i prowadnicę firmy JB Unicorn, do tego silnik P&J o zwiększonym momencie, poprawiłem podkładkowanie, uszczelniłem teflonem głowicę cylindra. Dodatkowo miałem starą długą preckę systemy, którą skróciłem, dodałem gumkę Deep Fire i teflonfix.. wszystko poskładałem z naniesionymi małymi poprawkami w konstrukcji i mimo, że wygląda dobrze wygląda to jeszcze lepiej brzmi.

Skupienie i lot kulki jest zachwycający.. a na batce 8,4 jest też zadowalający rof, a co najlepsze wreszcie mi podaje kulki jak trzeba..

 

Bardzo polecam taki zestaw no i jeszcze dobre kable do tego, bo mi brakuje :P

Link to post
Share on other sites

No, z takimi częściami, włożoną praca i dopieszczeniem, nie widzę nic dziwnego;)

 

Moje AKSU lata porównywalnie z replikami które mają M120 (stocki). A mam w nim sklepaną i zbitą M90.

 

Widzisz, kolejny dowód na to, że w replikach nie jest najważniejsza twardość sprężyny, tylko odpowiednie jej dopieszczenie.

 

P.S. Jak możesz, sprawdź z przyłożenia czy przebije dno od puszki na 0.2g. Będe miał punkt odniesienia do mojego mniej więcej. Bo w moim naprawdę niewiele brakuje. A jeśli przebija dno puszki, to ma coś koło 350 fps i więcej.

 

Takie coś mu wrzuciłeś?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2621

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

to tak.. karabin dostał dziś po d.. bo było coś -8*C w mojej okolicy, w środku mnóstwo śniegu, bo należę do osób, które uważają, że kałach jest niezniszczalny i nie miał żadnych problemów z zasięgiem itd.

Jedyny problem to standardowo marznąca batka, ale tego ominąć się tanim kosztem nie da :)

 

Jeśli chodzi o test z puszką (na kulkach 0,23 i wyregulowanym hopku):

- ogólnie z przebiciem nie ma problemu

- jedynie na tym "pierścieniu" na którym puszka stoi zostawia rozerwany metal, ale nie na tyle, żeby mogła się przebić do środka, więc prawie..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Chcialbym troszeczke ulepszyc swojego AKS74U Boyi ;]

 

Czy jak zamienie w nim :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1304

oraz

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2405

 

Nic nie walnie gearbox??Da mi to troche lepszego kopa?? Albo moze macie jakies inne pomysly?? :lol:

 

Pozdrawiam

Edited by Endriu1995
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...