Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo, z tego co wiem to nie jest Bundeswehra :-P

 

Meksykanie zastosowali po prostu kilka rozwiązań z G36 w swoim karabinie.

 

Naturalnym następcą G3 byłby niemiecki G36, ale firma Heckler und Koch zażądała za prawa licencyjne do tej broni ponad 63 mln €, a zakup niezbędnych maszyn do jego produkcji pochłonąłby następne 17 mln €. Dlatego zdecydowano się na zakup praw do niektórych rozwiązań i technologii (łączny koszt 10,5 mln €) zastosowanych w G36 planując zastosowanie ich w broni zaprojektowanej w Meksyku.
Link to post
Share on other sites

Ostatnio mi się nudziło i postanowiłem wrzucić na serwer zbiór fotek (koło 250) z BW - pochodzą one głównie z Military Photos i jakiejś ukraińskiej stronki ;)

 

http://rapidshare.com/files/85682274/bw.rar.html

 

http://img135.imageshack.us/img135/8120/00072851bo3.jpg

Dobrze zidentyfikowałem ładownicę na barku tego żołnierza jako ładownicę od G3?

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie troszke inne. Otoz postanowiliśmy razem z kilkoma osobami zacząć przygotowania do rekonstrukcji BW z lat 89/90 :)

Nie jesteśmy jeszcze do końca przekonani , ktorą jednostkę chcemy rekonstruować , ale najbardziej zastanawialiśmy się właśnie nad jednostkami rozpoznania.

Moglby ktoś przybliżyć trochę tą jednostkę? Może ma ktoś jakieś zdjęcia :)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio mi się nudziło i postanowiłem wrzucić na serwer zbiór fotek (koło 250) z BW - pochodzą one głównie z Military Photos i jakiejś ukraińskiej stronki ;)

 

http://rapidshare.com/files/85682274/bw.rar.html

 

http://img135.imageshack.us/img135/8120/00072851bo3.jpg

Dobrze zidentyfikowałem ładownicę na barku tego żołnierza jako ładownicę od G3?

 

 

Dzieki wielkie. Na pewno sie przydadza :)

 

A co do ladownicy to nie jestem do konca pewien. Troche ciezko tak poznac po zdjeciu. Moze to byc rownie dobrze ladownica do G36(tylko pusta i przez to wydawac sie moze, ze jest wielkosci ladownicy do G3). Ale byc moze masz racje :)

Link to post
Share on other sites

Kolego Krypton - zobacz sobie na poprzedniej stronce mojego posta pod koniec z wyliczeniem ile kosztuje "rekonstrukcja" jednostek dalekiego rozpoznania, ułatwię:

 

Rekonstrukcja powiadasz? Trochę duże słowo... Ja bawię się w to od dawna i mam masę oryginalnego sprzętu, a nadal nie określam tego jako rekonstrukcja. Jest jeszcze wiele szczegółów, które mnie odróżniają od prawdziwych Fernspäher, chociaż dotychczasowy efekt wydaje się niezły:

 

img1922ch6.th.jpg

(stoję pośrodku, fotka wyjątkowo bez plecaków...)

 

Jeżeli nadal chcesz rekonstruować dalekie rozpoznanie to powiem jedynie, że same elementy "zewnętrzne" wyniosą Cię jakieś dobrych parę tysięcy zł... Kurtka Arktisa to jakiś 1000,00 zł, spodnie - 300,00 zł, buty 800,00 zł, kamizelka - 2000,00 zł, plecak 700,00 zł. Dodatki typu kapelusz, arafatka, rękawiczki wyjdą tanio, ale już odpowiednio wyglądające G36 wyniesie Cię dodatkowo koło 3000,00 (odpowiednie loże, górna szyna, celownik EOTECH 552, o samej broni już nie wspomnę...). Do tego dochodzą już mniej widoczne gadgety - pistolet, kabura (Safariland - kolejne kilka stówek)... Jednym słowem finansowa gehenna.

 

Info o tej jednostce masz na stronie mojej grupy (w podpisie), później przeczytaj 39 stron poprzedniej edycji tego tematu, a później 12 stron tej edycji i dopiero zadawaj pytanie...

 

Ludzie - mylicie REKONSTRUKCJĘ z WZOROWANIEM SIĘ NA... Reko jest o wiele bardziej skomplikowane i rygorystyczne, jeśli chodzi o sprzęt.

 

Jak chcesz robić reko to lepiej zacznij od czegoś bardziej zwyczajnego - jakaś jednostka piechoty itp. Zacznij zbierać materiały, regulaminy i LITERATURĘ... Te informacje da się zdobyć ale nikt Ci tego nie da na tacy. Później wybierz konkretną jednostkę, zacznij zbierać sprzęt - zwykła piechota ma to do siebie, że spokojnie można kupić te rzeczy i nie są przytłaczająco drogie (jak sprzęt niemieckich SK) więc rekonstrukcja jest o wiele bardziej realna. Jeśli jesteś nowy, to lepiej nie zaczynaj od takich rzeczy jak rekonstrukcja, i to w dodatku jednostek specjalnych, bo się szybko zniechęcisz...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Kolego Krypton - zobacz sobie na poprzedniej stronce mojego posta pod koniec z wyliczeniem ile kosztuje "rekonstrukcja" jednostek dalekiego rozpoznania,

 

Zapomniałeś o radiu, dalmierzu, lornetce,śpiworze, rączce z HKV do G36 itp.

Prościej, praktyczniej i taniej wyjdzie kupno samochodu.

 

http://img135.imageshack.us/img135/8120/00072851bo3.jpg

Dobrze zidentyfikowałem ładownicę na barku tego żołnierza jako ładownicę od G3?

 

Ciężko powiedzieć, ale wygląda na to że tak.

Nie rozumiem tylko celowości jej tam noszenia. Jest to miejsce przewidziane do noszenia radia lub GPSu, niektórzy noszą w tym miejscu opatrunek osobisty.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o radiu, dalmierzu, lornetce,śpiworze, rączce z HKV do G36 itp.

Prościej, praktyczniej i taniej wyjdzie kupno samochodu.

 

I jeszcze wielu innych rzeczach:) A samochod to dobre porownanie :)

 

Mozna by wymieniac i wymieniac. Mam juz troche sprzetu w tym kierunku ale dla mnie to bedzie raczej niekonczaca sie lista rzeczy do kupienia :)

Potrzeba jednak sporo czasu, samozaparcia i co najwazniejsze niestety w tej zabawie... pieniędzy :)

To nie sa rzeczy, ktore beda kosztowac setki zlotych a tysiace :)

Link to post
Share on other sites

Właściwie poprosze o to samo co Krypton, a mianowicie o info na temat wyposażenia BW w latach 80 -90 (do wprowadzenia flektarnu), zależy mi zwłaszcza na zdjęciach (umundurowania i "jak to leży na zołnierzu"), nie zauważyłem czy ta kwestia była już poruszana w tematach na tym forum (ostatnie 30 min poswięciłe na przewertowanie ich jeszcze raz), jakby była prosze o wskazanie drogi (linka)

Link to post
Share on other sites

witam

Ostatnio kupiłem nowiutkie spodnie BW moje wcześniejsze były z demobilu Używane miały na metce skład 80 % bawełny i 20 % poliestru rocznik 1999 te nowe są z 2006 ale maja skład 100% bawełny Zastanawiam mnie czy to aby nie jakiaś podróba czy teraz już tylko takie produkują

Link to post
Share on other sites

Popatrzcie proszę na metkę w tych spodniach. Powinny się tam znajdować następujące dane: nazwa producenta np Köhler, rozmiar BW. Gr (1-20), niekiedy z dopiskiem przykładowo 175-185 (90) oraz Vers. Nr. składający się z 13 cyfr.

Przykładowo kamizelka firmy Mehler Vario System, modell ST w rozmiarze XL ma numer 8470-12-348-2374.

Taki numer zaopatrzeniowy posiada wszystko w wojsku. Opiera się to na powstałym już w 1949r. NATO-Codification-System (NCS), gwarantującym że każdy artykuł , pochodzący z państwa NATO, ma swój jedyny, unikalny numer, od uszczelki aż po czołg.

BW jako członek NATO też funkcjonuje w tym systemie, sprawdzając i porównując numery można wiele się dowiedzieć. Mogą być to przykładowo spodnie innego producenta, wersja letnia lub zimowa, inny rok produkcji, lub po prostu zmiana tzw. TL (normy jakościowo-technicznej Bundeswehry).

Jeśli obojętnie na czym znajduje sie taki numer to będzie to orginał.

Link to post
Share on other sites

Dobra dobra , nie bijcie :)

 

Właśnie brakowało mi słowa , ktorym moglbym zastąpić "rekonstrukcję" - narazie takimi funduszami nie dysponuję , ale teraz już wiem XD - wzorowanie się na...

 

Oba tematy czytałem , może ten pierwszy z mniejszą dokładnością , ale zawsze.

 

Rozumiem , że wyposarzenie sprzed ok. 20 lat nie rozni się jakoś diametralnie od obecnego?

 

PISZ STARANNIE!

Link to post
Share on other sites

Metka na tych nowych spodniach jest prawie identyczna jak na tych z demobilu jest 13 cyferek itd. nawet ten sam producent jeśli ,,GE,, to producent :P Tylko mam jeden problem w pasie mam 94 cm wybrałem spodnie na rozmiar 90-95 na metce jest 170-180/95/80 a same spodnie są sporo za szerokie na mnie jakiś 5-6 cm :/ Jak w końcu należy dobierać te rozmiary ? bo to już 2 spodnie które źle dobrałem :/

Link to post
Share on other sites

Rozumiem , że wyposarzenie sprzed ok. 20 lat nie rozni się jakoś diametralnie od obecnego?

Zmieniono hełmy ze stalowych na kewlarowe, zmieniono już 2 razy wzór butów, wprowadzono mundur w innym kolorze tj flecktarn,zmieniono wzór szelek, to chyba tak tylko najważniejsze rzeczy z ostatnich 20 lat, ale pewnie kolega Ronin uzupełni mojego posta.

 

 

Jak w końcu należy dobierać te rozmiary ? bo to już 2 spodnie które źle dobrałem :/

To proste, są to rozmiary podawane dla spodni NOWYCH .

Z demobilu albo są sprane, skórczone lub rozciągnięte. (różnice kilku centymertów to norma), albo może je sobie żołnierz dopasowywywał u krawca, dlatego jest zawsze problem z rozmiarówką używek.

Link to post
Share on other sites

To proste, są to rozmiary podawane dla spodni NOWYCH .

Z demobilu albo są sprane, skórczone lub rozciągnięte. (różnice kilku centymertów to norma), albo może je sobie żołnierz dopasowywywał u krawca, dlatego jest zawsze problem z rozmiarówką używek.

 

Tylko ja właśnie mam problem z nowymi nieużywanymi :P i mam pytanko czy krój spodni bw wszystkich rozmiarów jest taki sam ?? szerokość nogawki w moich używanych gr 15 i nówek gr 9 jest taka sama i wygląda to troszkę ,,workowato,, na moich nogach (a nogę mam przeciętniej grubości :P)

Link to post
Share on other sites

Zmieniono hełmy ze stalowych na kewlarowe, zmieniono już 2 razy wzór butów, wprowadzono mundur w innym kolorze tj flecktarn,zmieniono wzór szelek, to chyba tak tylko najważniejsze rzeczy z ostatnich 20 lat, ale pewnie kolega Ronin uzupełni mojego posta.

 

Mhm...

 

Ok fleck to wiadomo , ale mamy zamiar paradować we flecktarnie. Szelki - mam nadzieje , że chodzi tylko o dodanie jednego zapięcia na wysokości klatki piersiowej :)

Hełm - zaopatrzyłem się w stalowy , a co do butow to poszukam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...