Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boyi leza idealnie, swietnia podaja kulki no i tanie :]

 

PS. Polecam do tej giwery uzywać kulek 0.25. Zasieg taki sam jak na kulkach 0.20 a celnosc lepsze i to o wiele. Pisze to bo niektorzy sa swiecie przekonani ze przez 0.25 zmaleje nim zasieg, w tym przypadku tego efektu nie zaobserwowalem ;]

Link to post
Share on other sites

Czy macie może problem z rozkręcającym się hopkiem lub kulki wam skręcają?Jeśli tak polecam rozkręcić komorę,umyć gumkę w płynie do naczyń,włożyć od nowa dystanser idealnie równo.Byłem pod wielkim wrażeniem na strzelance kulka za kulką w to samo miejsce (z lunetą).

A tak btw zauważyłem że w g3 JG semi bardzo ładnie chodzi a u mnie nie dość że skokowa to jeszcze muszę bardzo pewnie pociągnąć bo jeśli nie mam burst-a.Czy mam słać na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Stało się :D właśnie otrzymałem paczkę z lekko zmienionym HK416 JG ze stałą kolbą - lufa 495 mm, gumka silikon Guarder, cylinder typ 0, niestety batka dopiero co się ładuje więc nic o osiągach nie napisze z powodu wystającej lufy zmuszony zostałem do zamaskowania jej tłumikiem wyglada to teraz zdziebko groteskowo. Po wstępnych oględzinach karabin wprawił mnie w zachwyt aczkolwiek po bliższym zapoznaniu grip lata na wszystkie strony, body plastik i to nie fantastic obawiam się, że przy nawet lekkim poznaniu siły grawitacji przez karabin body zmieni się w stos plastiku, kolba to samo, trzyma się i tu moja subiektywna opinia gorzej niż karabiny seri G36, waga jest zadowalająca rączki będą cierpieć na dłuższych strzelankach dla mnie plus, przełącznik trybu ognia chodzi zadziwiająco płynnie, szyny ris fantastic duże mozna tam podwiesić. Jednym słowem mam mieszane uczucia ponadto zapomniałem, że by w sklepie zrobili test i teraz nie wiem ile ta dziecina wyciąga realnie fps :/ CZas pokaże czy były to dobrze wydane pieniądze pzd

Link to post
Share on other sites

Jaka jest różnica w długości luf zewnetrznych pomiedzy wersją ze stałą kolbą, a tymi ze składanymi. Bo widze że jest krótsza, ale o ile..?

 

Ponadto - jakie lufy zewnetrzne pasują? Takie od jakiegoś innego M16/M4 pasują? (TM, CA etc).

 

I co jest na końcu - może ktos podstawić zdjęcie końca? Jakiś gwint/cokolwiek?

Link to post
Share on other sites

Mówicie i macie sprzęt jeszcze przed malowaniem :P :

1006772wt1.th.jpg

1006773uh7.th.jpg

1006774dq4.th.jpg

1006775jb0.th.jpg

A co do tego jak strzela to dalej nie wiem nic :/ niestety praca to przykry obowiązek a sesja która jest coraz bliżej też nie pomaga dziś nawet aura była przeciwko mnie :(. co do Malowania planuje 3 kolory, malować będe sprayem po uprzednim odtłuszczeniu powierzchni.Jak poczynie to dzieło sztuki to wrzuce foty pzd

Edited by lukasp
Link to post
Share on other sites

Hej!

Jaką zamontować precke do długiej wersji hk 416 bez montażu tłumika ?

Pozdrawiam !

 

 

W standardzie masz 363mm (czyli jak w M4A1) i taką możesz zamontować, jeżeli nie chcesz, żeby wystawała.

 

@ghost666

W obu wersjach ze składaną kolbą masz lufę 285mm, a w dłuższej (pełna kolba) 363mm.

 

Co do zakończenia, to po poluzowaniu imbusa trzymającego tłumik płomienia mamy lewostronny gwint 14mm.

 

Pozdrawiam,

MAG

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

Witam !

Zamieszcze kilka informacji o moim:

H&K 416 (JG6623 IIIG) stock.

hk10.jpg

Muszę przyznać że wykonanie jest bardzo ładne oznaczenia kolor wsio jak powinno być :) Szyna Ris/Ras trochę się ruszała ale bardzo łatwo było usunąć wadę reszta bez problemu. Gumka hop up póki co bardzo ładnie podkręca kulki.

 

Co do osiągów (pomiary były wykonane na chrono Madbull ver.1)

Kulki 0.2 g wyłączony hop up:

Broń ma przebieg około 1000 kulek.

BPM: 620

FPS: ~375

10 pomiarów:

1. 388

2. 380

3. 382

4. 375

5. 375

6. 377

7. 362

8. 367

9. 382

10. 370

 

To tyle jeśli chodzi o mój opis :)

 

Planuje zamontować precke i betke 9,6 V.

Link to post
Share on other sites

powiem Ci że celność nie jest najgorsza ale przydała by się lepsza, sprawdze jak będzie z precką i napisze co i jak.

Dajmy mu sie jeszcze trochę przetrzeć :)

 

Niestety tak to z chinolami zazwyczaj jest, że wszystko zależy jaki się model trafi, widziałem pomiary gdzie rozrzut był około +/- 5 FPS ja obecnie mam +/- 13 (od średniej arytmetycznej z 10 strzałów) ... ale cóż zrobić ...ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie później.

Pozdrawiam :D

Edited by gregor1984
Link to post
Share on other sites

Panowie, po mojej ostatniej strzelance jestem zaskoczony :)

Moje HK416 po wymianie gumki hop up na Deep Fire oraz lufe prezyzyjna HM head 280mm strzela dalej i celniej od giwer takich jak:

M14 G&G podkrecone na 460fps (dopiero co przyjechane z serwisu)

USMC SAM-R G&P podkrecone na 420-430fps

 

Jednak chinol moze byc dobry :)

Link to post
Share on other sites
Śliczny rozrzut mocy - 362 <-> 388

 

I jak to ma strzelać celnie?

 

Moim zdaniem bardzo dobre wyniki! Biorac skrajne wartosci pomiarow srednia wychodzi 375 fps, a max odstepstwo od sredniej jest ponizej 4%... Sporo zalezy od jakosci kulek.

 

Ja chronowalem swojego HK 416 [JG6621] (prosto z pudelka) na jakichs chinskich kulkach dolaczonych do zestawu (0,20), to mialem wyniki z zakresu 405-430 fps. Bede mial chwile to sprawdze wyniki np na excelach...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...