Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lufa się nie chwieje, głównie za sprawą solidnego mocowania pod RISem.

 

Numery niestety nie są indywidualne :(

 

Metalowy korpus Boyi będzie pasował, ale szyny się nie zgrają wysokościowo. To samo w przypadku body Guardera.

 

Intellect 9,6V 1400mAh zamiast fabryczne 8,4V 1500mAh to raczej lepsze rozwiązanie ;)

 

Łożyska są z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

A przypadkiem środkowe ogniwo/ogniwa ( w 8,4v jest 1) nie siedzi w prowadnicy od kolby. Gdzies czytałem ,zę można wsadzic 9,6v ale nie złorzy sie kolby do końca. jak jest tutaj?

 

ps. Porownując "standartowe" metal body do plastikowego hk416 jest ono nizsze o ok 2-3mm może dało by sie cos zaradzic ale nie sądze by wyglądało to strasznie..chyba..

Czekam z niecierpliwoscią na dalsze opinnie i recki..

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Do 450fps potrzeba by tak naprawde niemalże M140. M120 daje 396fps, M130 ok. 420-430 formalnie (tak daja dobre sprężyny np. Systemy, czyli tyle ile maja napisane).

 

Ew. jakiś bore-up. Może jest tam chiński bore up?

 

Mnie zastanawia co innego - albo się przyłożyli i jest szczelna, alb onie wiem co. Trik polega na tym, że te 450 na M140 uzyskuje się jak replika jest przyzwoicie złożona

 

Akumulator do M140 musi być solidny, do SF najlepsze są Sanyo 4/5SC - wchodzi nawet 12V. Jakieś 8,4v czy 9,6v 1400 nawet to nie pociągnie.

 

Emka JG M733 którą mam to na aku z zestawu, który przysłali wytrzymuje dwa, góra dwa i pół hicapa. No to trochę śmieszne to jest.

 

Sprężyna w tym JG jest twardsza niż M120 G&G, fps - jak pisałem koło 370.

Link to post
Share on other sites
ktoś to musi kupić,rozkręcic,przestrzelac na chrono..wtedy się dowiemy więcej.

Emmm... ja zrobiłem wszystko co wyżej wymenione, poza kupnem :roll:

Mam identyczne doświadczenia i nadal nie widzę jak może ta replika mieć takie osiągi (dodatkowo na takiej baterii). Może rzeczywiście wstawili tam jakiś BORE-UP, ale nadal 450 fps było by trudne do osiągnięcia.

Akumulator jest raczej do wymiany. Boreupa tam nie ma.

Link to post
Share on other sites

Kilka pytań do tych co mocniej pogrzebali rzy tej replice:

 

1. Czy do kolby SF wchodzi batka 9,6V 1400mAh Mini Intellect'a ???

2. Czy dało by radę zamontowac kolbę taktyczną stałą taką jak w eMkach CA ???

 

 

Z góry przepraszam za nooberski poziom pytań :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

2. Pasuje praktycznie każda kolba CA, TM, ICS i G&P. Pasują kolby stałe, składane standardowe i SF. Tyle sprawdziłem. Po prostu ten sam standard.

 

Co do RIS to jest tak stabilny jak na zdjęciu; nie rusza się. Tak jak napisał Hegemon trzeba ostro przy... , tzn. uderzyć aby puszka odpadła.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

Kto mi może podać dokładne wymiary weznętrzej części koby SF oraz puszki na beterię. Chciałbym wiedzieć jaki największy rozmiarowo akumulator 9,6v mogę upchnąć do każdego z tych miejsc.

 

Czy puszka nie przeszkadza w poprawnym trzymaniu repliki bez kozystania z vertical gripa?

 

Jak się spisuje ta reblika na dołączonej baterii 8,4v (głównie o ROF mi chodzi).

 

(Kurde teraz to już nie wiem co sobie kupić z marcu, tyle ciekawych rzeczy jest w serii M od chińczyków)

Link to post
Share on other sites

Bateria odziwo trzyma niezle. Wystrzelalem 3 high capy po uprzednim przeladowaniu baty o kilka godzin ;p Przednia szyna z lufa zaczela mi sie 'dyndać' ale mysle, ze to kwestia dokrencenia. Atrape lasera zamontowalem pod spodem, bo jeszcze nie mam rączki, ale trzyma się ona bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przyszedł moj egzemplarz i odziwo jest cały czarny,ma czarne body a nie szare jak na innych zdjeciach,wyglada bardzo solidnie.ładne wykonanie,wygladem to on modelom pokroju ca nie ustepuje.

 

Jedyne wady to male zarysowania,naszczescie jest ich malo oraz troszke luzne szyny ris ale to tez da sie łatwo zniwelować.

Link to post
Share on other sites

Uuu... stary a możesz na powiedzieć czy gniazdo magazynka jest lekko ściente czy prostokątne?

 

Widziałem na zagranicznych stronach fotki (np. w tym sklepie http://www.rsov.com/product_info.php?products_id=1317 ) wersji z poprawionym szkieletem, właśnie matowym czarnym i prostym a nie ścienym gniazdem magazynka. Jak kupiłaś taką replike jak ta na tej strocne to pochwal się jeszcze w jakim sklepie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...