Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MMMMMMMMmmmmmmm :)

Postrzelałem sobie troche w domowym zaciszu(1 strzelanie Hakacza)

i powiem ,że dźwięk to muzyka dla uszu,z 10 metrów w cel w 2/3 szerokości pokrywany przez muszke trafia bez problemu,malutki rozrzut wynikający raczej z lekkiego drgania ręki,ogółem super.

Postaram się zabrac go w teren i powtorzyć strzelanie ale juz na 50 metrów.

Link to post
Share on other sites

W batimexie za 190-200 Zrobią Ci batkę na ogniwach SANYO 3600 RC pasującą do SF (na dużych ogniwach), ja taką batkę biorę w lutym. Szkoda się bawić w coś innego - na tej batce pociągniesz każdą sprężynę

bat-40.jpg

Edited by jaxiu
Link to post
Share on other sites
batkę na ogniwach SANYO 3600 RC pasującą do SF

OK, ale żeby taki akumulator zmieścił się w kolbie należy:

- wywalić oprawę bezpiecznika i sam bezpiecznik

- skrócić kable

...tylko jak podpinać akumulator jak wtyczka będzie głęgoko wewnątrz rury? :roll:

Zakres regulacji nie będzie tak duży jak w przypadku wykorzystania akumulatora na małych ogniwach.

Link to post
Share on other sites

Kupujesz zwykła, spylasz kolbe kupujesz stałą i wsio. I jeszcze Ci górka zostanie.

 

Do SF fajne są ogniwa 4/5SC. Na M120 na stockowym silniku i zębatkach dają 23k/s, pociągną silny upgrade przy odpowiednich zębatkach, a nie trzeba nic z kolbą kombinować. JAk ktoś pokombinuje to i 12V wejdzie. Taki aku spokojnie ciągnie snajperę na SP150 z dobrym zrywem.

Link to post
Share on other sites

Wtyczka jest small, ale warto przerobić na konektorki, łatwiej się "kompresuje" w żerdzi.

 

Nie wiem jak się sprawuje, bo go nie mam jeszcze, ale będę miał przed weekendem.

 

Zasadniczo kiepsko, kończę właśnie JG M733, które w zestawie przychodzi z 8.4V 1100 i to bieda jest straszna. Góra dwa magi daje radę, ROF nikczemny, a w ogóle to "ładwarką" z zestawu nie da się tego nawet naładowac przyzwoicie.

 

Dopytam się sklepu , z którego to mam jak to wygląda, ale akumulator to tu jest od razu do zmiany.

 

Choć w SF powinni dawać inny. Powinni. W ogóle do M120 to trzeba mieć 9.6V 1400 conajmniej i nie liczyłbym na więcej niz 1k kulek. Jak ktos ma cieżki palec to trzeba mieć drugi aku.

Link to post
Share on other sites

Mam 3 pytanka:

1) Jaka jest długość lufy wewnętrznej?

2) Czy tłumik płomienia jest zdejmowany? Jeśli tak to jaki ma gwint?

3) Wymieniał ktoś już gumkę na siliconową? Były jakieś problemy? (gunfire.pl w opisie repliki pisze, że gumka jest w nim zakładana na "ciepło", co zapewnia podobno dodadtkowe uszczelnienie i brzmi to anwet wiarygodnie, jednak zastanawia mnie czy nie ma wpływu na wymianę gumki na nową)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Oglądałem i strzelałem wczoraj w SpecShopie z takiej repliki. Akurat dojechała dostawa i z wielkiej kupy wybrałem jedno pudło na chybił trafił.

 

Nie wiem, czy brać to do recenzji, bo powiem szczerze trochę szkoda czasu.

 

Pierwsze wrażenie - plastik fantastik. Czarne, błyszczące tworzywo.

Drugie wrażenie - wszystko się rusza - RIS, kolba latają.

 

Poza tym - chińczyk jak chińczyk. GB skrzypi i rzęzi, w środku musi być solidna spreżyna, bo dobry aku ledwo dawał radę.

 

Na zdjęciach wygląda ta replika dużo korzystniej. Co gorsza miałem na miejscu VFC i oczywiście nawet nie warto porównywać.

 

Skończyłem reckę JG 2 gen., więc pewnie będe chciał porównać mimo wszystko, co najmniej GB.

 

Opisywanie chińczyków ogólnie jest trudne. To tak jakby mi kazali wybierać między szpinakiem, a brukselką. Obu nie lubię, więc na co tu się cieszyć?

Link to post
Share on other sites

Wiesz Jack, ja akurat brukselkę lubię :) Zapewne większości z nasz chodzi poprostu o to czy:

 

a) te repliki strzelają w miarę poprawnie - da się bezproblemowo trafić w człowieka na max skutecznym zasięgu

 

b) twoim zdaniem wytrzymają 12 miesiecy ekspluatacji (powiedzmy 30000-40000 kulek, ja taki przebieg roczny zwykle mam)

 

c) czy wszelkiego rodzaju niedoróbki (luzy itp) da się mały kosztem i odrobiną dłubania naprawić

 

Więcej od Chińczyka wymagać nie można. I ja się też więcej po tych replikach nie spodziewam.

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Plastik fantastik? CA Sportline to jest plastik fantastik. Te modele wyglądają dobrze, każdy jeden po kolei.

Co do gumek, to faktycznie coś z nimi jest inaczej niż zwykłe. Albo na ciepło, albo ciut mniejsze. Widziałem na własne oczy próbę ściągnięcia takowej. Przychodzi myśl czy warto taką szczelność usuwać.

 

I moc tą >400 efpesów prosto z pudła mają.

I chciałem jeszcze powiedzieć, że fanem H&K nie jestem ani trochę. Cokolwiek by to był za model.

Link to post
Share on other sites

Jacki i inny przeciwnicy stockowej batki-na przykład w moim hk w puszcze siedzi bateria stockowa 8,4v 1500 mah i ma taką szybko strzelnosć jak intellect 9,6v.Wystrzelilem ok 2,5 hi-capów na -5 stopniowym mrozie.

 

Aha mam pytanie założyłem sylikon guardera i coś mi zasięg spada raz podkręca bardzo słabo mak 50 m a raz bardo dobrze czy to wina gumki czy ona sie poprostu jeszcze ułoży?Wystrzeliłem jak mówiłem dopiero 2,5 hi-capa.

Link to post
Share on other sites

ha, moze cos w tym jest :] kupilismy z kumplem jg hk 416, ja z crane stock, on z puszka lasera.

 

moje body-szare,jego-czarne; moje-sciety mag, jego-prosty mag.

 

porownanie skupienia tez ujawnilo roznice. u niego na full auto z 10-15 metrow wchodzi jedna za druga w puszke po piwie,u mnie co trzecia.

 

co prawda sa 2 czynniki

 

przeczyscilem potem lufe. okazalo sie, ze troche jakiegos smaru bylo w srodku.. ;/ ale nie mialem jeszcze okazji postrzelac i sprawdzic wplyw usuniecia tego zabrudzenia na skupienie.

 

no i uzywalismy roznych kulek. ja - excel, on - g&g, choc jakos nie chce mi sie wierzyc, ze to powoduje roznice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...