Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

Poczytaj, ten temat zawiera tylko 27 stron. Mogę Ci co nieco ułatwić, kup parę tabletek "nerwosol" ( na nerwy ) i kup JG.

Przeczytaj ten temat, poza tym czy nie był (w innym dziale) już taki " AGM czy JG ? "

 

A ja pytanie z innej kulki, w poprzednich stronach pytałem się dlaczego strzela mi broń 2 kulkami na "semi". Jak ktoś tam napisał " Mi po 2 hi capach wszystko ok. Ja wystrzelałem trochę więcej i nic. Włożyłem maga od Mki G&G Eco i na semi (przed strzałem potrząsałem bronią) to wtedy semi to był semi. A tak to, to dwie kulki leciały.

Może to wina tego, że całkiem nie dawno przełamał mi się kawałek komory hopka. Jakby to wytłumaczyć...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3667 za tą dziurą gdzie się wkłada ten ciekawy plastik - tam mi się ułamało. Podczas wyciągania komory ;)

Czy to tego wina ? Czy też komora do wymiany ?

Można powiedzieć, że czekałem aż się coś zepsuje. W końcu JG.

 

>)

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niekoniecznie sie rozszczelnił. Mogła sie sprezyna wyrobic, podobno te chinskie maja dosyc mala wytrzymalosc i potem robia sie slabsze. Poza tym obciazaja caly uklad, ja wymienilem po kilku strzelankach na 120 Mad Bulla- wystrzelilem z niego ok 20 tys kulek i zasieg jest rewela ok. 55 - 60 m.

 

Oprocz tego zmieneilem lufe na Prometheusa 6.03 300m i gumke Guardera.

Edited by macwolf1
Link to post
Share on other sites

W moim HK podwójne kulki wylatują głównie przy początkowych strzałach na semi, potem się wyrównuje.

 

Co do twojego problemu QlimaX to bardzo możliwe, że komora jest za daleko od tego "podajnika" kulek - tej szyjki komory w dolnym body. Wtedy zamiast jednej kulki w komorze jest kilka. Miałem podobny problem. Wyciągnąłem komorę z lufą i wsadziłem jeszcze raz, NIE dociskając na chama do lufy zewnętrznej, tak, że sprężynka z komory nie była ściśnięta.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Panowie, moze macie jakis pomysl jak zaradzic na moj problem?

 

Otoz jak mialem na poczatku mojego HK bylo fajnie. Zasieg bardzo duzy ale rozrzut byl.

Wymienilem precke i gumke na Deep Fire i byla rewelka. Giwerka moja strzelala celnie i dalej niz M16 G&P 440fps oraz tak jak M14 G&G 470fps czyli poprostu super.

Strzelalem na kulkach 0.25 i skupienie bylo idealne.

 

Po jakis 2 miesiacach osiagi mi spadly ...

Giwera strzelala tak jak stockowe G36c JG

Czyli ogolnego zasiegu utracila jakies 5-10 metrow.

 

Pomyslalem ze moze sprezyna sie ubila.

Wymienilem wczoraj:

Sprezyne na SYSTEMA M120

Lozyska SYSTEMA

Lozyskowana prowadnica sprezyny JBU

Cylinder SYSTEMA Typ 2

 

Do tego jeszcze zalozylem gumke guardera i wymienilem komore na ta uszczelniona Prometheusa (popilnikowalem body i weszlo)

 

Niestety poprawy nie ma ... nadal to samo ;/

 

Troche sie wkurzylem bo wczesniej ta giwera naprawde swietnie strzelala a teraz jest przecietna ... mam takie same osiagi co g36c JG majace 340fps ktore moze wejsc do budynkow a ja nie ...

Link to post
Share on other sites

Nie siadło Ci okablowanie? Wymieniałeś już łożyska?

 

Mniejszy zasięg może byc też spowodowany tym, że w stocku siedzi ponoc M130, a ty wymieniłeś na M120.

 

Inną sprawą jest gumka Guardera. Może trzeba ją przestrzelac, ponieważ jest twardsza niż gumka Systemy.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

A co ma okablowanie do mocy giwery?

Co do lozysk, tak, wymienialem na Systeme

 

Z ta sprezyna duzo by wyjasnialo. Kiedys jak kumpla walnalem z 20 metrow to powiedzial "ale nap*****"

Dzis kumpla tez z takiej odleglosci pociagnalem, spytalem sie czy bolalo a on stwierdzil ze nic i wszystko Ok.

 

 

Na mojej drugiej gumce Deep Fire jest tak samo :(

Link to post
Share on other sites

A może coś precką się stało? O ile wiem mało osób poleca precki deep-a.

 

 

Deep Fire to ja posiadam gumke. Precka jest KM-Head o dlugosci 285mm i jest wszystko z nia wporzadku. W srodku gladka i bez rys.

 

Obie glowice sa cale. Przy rozebraniu Gear Boxa nie bylo zadnego zuzycia na czesciach.

Na dodatek przy wymianie czesci wszystko zostalo nasmarowane.

 

@zombie_snake

 

Ale to okablowanie w takim wypadku nie wplywa na osiagi giwery tylko na ROF bo silnik naciaga do konca sprezyne wiec jak to ma sie przekladac na osiagi giwery?

Link to post
Share on other sites

Ari, a wsadzili Ci dystanser ?

Pamiętam, że przy pierwszym rozłożeniem broni zgubił mi się dystanser. Złożyłem bez niego. Trochę się zdziwiłem... Wsadziłem dystanser, poprawa od razu. Ponad 7 metrów skutecznego więcej.

 

Dla pewności możesz przeczyścić styki ale to raczej nie to... Nie mam pojęcia co może to powodować. Może tak jak mówi Zombie, sprężyna.

Link to post
Share on other sites

Ja to robilem sam wsyzstko z kumplem i wszystko zostalo poprawnie zlozone.

Dystanser jest ale ten od Guardera (nie mialem innego).

 

Pozstaram sie kupic tego V-type dystanser ale nie ma go niestety na taiwangun gdzie bede robil najblizsze zamowienie

Link to post
Share on other sites

Zauważ, jak działa replika przy nieco rozładowanej baterii. Zmniejsza się ROF, ale też silnik słabiej naciąga sprężynę. Wiem z doświadczenia, dlatego to poruszyłem.

Jeśli ktoś się nie zgadza, cóż... jego prawo. Nie jestem jak pewna partia, że "albo jest się ze mną, albo przeciwko mnie".

 

Nie chcę robic więcej OT więc skończę tu kwestie okablowania.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites

Mam zamiar wymienic w swojej giwerce troche czesci a mianowicie:

 

Systema - Zestaw Wyciszonej Głowicy tłoka i cylindra V.2

Systema Dysza Uszczelniona

Lay Lax - Prometheus - Prowadnica Sprężyny wzmocniona i podwójnie łożyskowana SHAFT - V. 2

Łożyska ślizgowe Systema

Niskooporowe okablowanie Prometheus

Płytka selektora z pozłacanym stykiem Prometheus

 

Chce osiągnąc maksymalną szczelnosc układu i odciazyc caly mechanizm.

 

Wymieniłem juz sprezyne na MadBulla 120, komora jednoczesciowa guardera, gumke Guarder, Precka Proetheus 6.03, batka 9,6 KAN.

 

Czy to cos da, w sensie czy poprawi sie wytrzymalosc calego Gearboxa i czy troszke poprawia sie osiagi???

Link to post
Share on other sites

Panowie, sorry, że pytam ale jak długo ładować stockową batkę? Mam wersję z puszką.

Da się coś zrobić z tym giboczącym się łożem? Dolna śruba jest mocno ściągnięta, ale łoże rusza się u góry, tuż przy szynie

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...