Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Red Storm Rising, 5-8.06.2008 - informacje, dyskusja, plotki


Recommended Posts

Jak dostaję kartę dań z cenami to mam wpisaną gramaturę.

Czyli takie info, ile czego będzie, było by wskazane/uczciwe. Choć oczywiście nikomu nie można zabronić ryzykowania własnych pieniędzy.

 

Faktycznie trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem ;) i niefortunnie użyłem słowa "kosztorys", bo chodziło mi raczej o określenie:

 

ile pojazdów, na ile będą używane, co poza tym...

 

i temu podobne informacje, ale nie ukrywam także, że jestem ciekaw ile z budżetu imprezy faktycznie pójdzie na atrakcje.

 

Poza tym nie twierdzę, że oni mają to zrobić, bo jak najbardziej prawa wolnego rynku rozumiem. Chodziło mi jedynie o to, że opublikowanie chociaż ogólnikowego kosztorysu lub chociaż doprecyzowanie atrakcji imprezy (co ma być wiemy, nie wiemy tylko w jakiej ilości) rozwiałoby część wątpliwości.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Abramsy... majabyc jakieś manewry w Polsce w tym czasie?

 

Na Tomaszowie zazwyczaj było parę aut i MTLB. Liczba uczestników porównywalna ale znacznie taniej :-F

 

Podejrzewam, że na RSR raczej można nastawić się na to co oferują właściciele sprzętu z południa Polski czyli Bielsko - Biała lub ze Śląska, czy spod Jeleniej Góry.

 

Z drugiej strony... przy takim budżecie pewnie można trochę tego przewieźć na przyczepach nawet z drugiego końca Polski.

 

Dobra - zgadujemy gdzie to będzie?

Link to post
Share on other sites

Dobra - zgadujemy gdzie to będzie?

 

 

zgadujcie ;)

 

jestem ciekaw, który trafi :)

 

A co do waszych kwestii...

 

Wszystkie informacje, które powinniście otrzymać we właściwym czasie zostaną podane. :)

 

Na kosztorys nawet nie liczcie :wink: , a co do atrakcji w cenie wszystko będzie się klarowało tak jak zostało to założone i przedstawione na stronie :)

Link to post
Share on other sites

A nie jest przypadkiem tak, że ilość atrakcji zależy od ilości chętnych? To by się zgadzało, organizatorzy założyli sobie jakiś tam stopień opłacalności i dopiero jak będą mieli listę uczestników to dopasują do niej ilość zaangazowanego sprzętu. I dlatego tak się kryją i nic nie ujawniają - żeby się potem nie tłumaczyć że były 2 Abramsy a miało być 5 :-F

Edited by de Villars
Link to post
Share on other sites

To dlaczego nikt od nas nie zorganizuje czegoś podobnego

 

Jest spora różnica między imprezą komercyjną, a niekomercyjną czyli powiedzmy ogólnie -> dobrowolną.

 

Na imprezie komercyjnej muisz zapewnić bezpieczeństwo graczom, ochronę "medyczną", ubezpieczenie od NW, wyżywienie sprawdzone przez SANEPID itp. itd.

 

W związku z tym koszty rosną, trzeba zatem podnosić ceny, a to możę spowodować mniejsze zainteresowanie i w efekice trzeba znowu podnosić cenę. :wink:

 

Aby zapewnić sobie, że impreza w ogóle się odbędzie trzeba zatem wyłożyć przynajmniej 20-30% przewidywanych dochodów w gotówce. Dla imprezy na 400 osób po 225EUR to przynajmniej sto tysięcy złotych. I jest to właśnie ta róznica która sprawia, że się ludzie do organizacji takich imprez nie palą.

 

Fajnie zatem, że znaleźli się odważni którzy chcą takiego milsima zorganizować i niech sobie na tym zarobią jeśli gracze się będą dobrze bawić i nie będą żałować wydanych pieniędzy.

 

Z drugiej strony jak już kogoś stać na taki wydatek, to jeszcze musi znaleźć 4 wolne dni na wyjazd i tak w kółko :wink:

Edited by python
Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że w Polsce jest coraz lepiej jeśli tego typu imprezy chce ktoś u nas robić. Sam chętnie się wybiorę ale to zależy od mojego skromnego budżetu i oczywiście czy uda mi się zostać zaproszonym. Co do ceny to fakt - jest wysoka ale da się tyle zdobyć.

Jak mi się uda znaleźć na RSR to postaram się ustrzelić paru przeciwników w imię Polski :twisted:

 

 

Mr T: Obstawiam że impreza będzie w Bieszczadach (nie pisze gdzie dokładnie bo nie znam tamtejszych okolic :wink: )

Link to post
Share on other sites

a napisane, że na południu polski ;) Jezusy maryja ! ziemia wypadła z orbity! pole magnetyczne ziemi zmieniło kierunek o 1,57 AU !

 

a teraz na serio. Dobrze, że impreza będzie przeciwieństwem bergetu gdyż na bergecie najlepsze było to co nie związane było z walką bezpośrednią ;) tutaj mam nadzieję, będzie odwrotnie.

 

a co do ceny. można sobie czegoś odmówić (tak samo jak ja. dwa wyjazdy na wakajce przerobiłem na berget. tak samo będzie tutaj)

 

kto powiedzał, że będzie lekko ;) dla młodszych mam radę. do pracy i zarobić na wyjazd prawdopodobnie warty swej ceny. a znając chłopaków (Greya, Rock'a i resztę) na pewno po organizacji lekko nie będzie ;) Ah te wasze nocne wypady :P

Link to post
Share on other sites

Można zawężyć do poligonów lub prywatnych terenów powojskowych - każda impreza "w lesie" to wymagane pozwolenie od nadleśnictwa, które w przypadku użycia pirotechniki jest prawie niemożliwe do załatwienia.

 

Jestem fanem Milsimu, więc z chęcią zobaczyłbym taką imprezę :) Do czerwca sporo czasu, trzeba zacząć oszczędzać na przyjemności :P

 

Pamiętacie jedną z pierwszych "międzynarodowych" imprez org. przez ekipę Camo ? 150 zł (albo 100, nie pamietam), miały być super atrakcje a było jak było. No ale to była impreza komercyjna w polskim wydaniu.

Skoro chłopaki gwarantują, że impreza będzie warta 200 ojro to warto wydać tą kaskę żeby chociaż to przeżyć :)

Link to post
Share on other sites

A co, czyżby regulamin zabraniał narzekania?

Regulamin nie - odrobina przyzwoitosci w stosunku do czytelnikow tego watku (czyli potencjalnych uczestnikow) juz tak ;-)

 

Szczerze mowiac to nastawienie co poniektorych powala mnie na kolana. Marks bylby z Was dumny towarzysze - socjalizm w narodzie wiecznie zywy. Czekam na pojawienie sie mojego ulubionego okreslenia - spekulanci.

 

Wszystkie informacje, które powinniście otrzymać we właściwym czasie zostaną podane. :)

Podanie chociaz przyblizonego terminu ogloszenia tych warunkow byloby ze wszech miar mile widziane. Ja rozumiem, ze skala przedsiewziecia jest duza, nie wszystko mozna przewidziec co do dnia, same atrakcje na pewno beda zalezaly od wielkosci odzewu, ale okreslenie 'wlasciwy czas' to troche za malo. Wiekszosc z nas na pewno bedzie czekalo z decyzja o uczestnictwie do momentu poznania co dostanie w zamian za te pieniadze, a nie wszystkich stac na blokowanie funduszy (niemalych w tym przypadku) do 'wlasciwego czasu' bo moze sie okazac, ze wydarza sie bardziej pilne wydatki i nawet Ci, ktorzy byli zainteresowani nie pojada bo beda musieli wydac te pieniadze na cos innego.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo, w momencie kiedy się będzie płaciło - powinien być już regulamin imprezy i zawartość "koszyka" określona precyzyjnie, żeby można było - w razie jaby co - składać reklamacje. W końcu to impreza organizowana przez firmę a nie jakaś "samoróbka". Z tego co pamietam po Bergecie - panowie Rangersi z USA chcieli pozywać organizatorów do sądu. :-F

 

Czy będzie jakiś dokument typu bilet /paragon / faktura poświadczająca zawarcie umowy?

Link to post
Share on other sites

 

Czy będzie jakiś dokument typu bilet /paragon / faktura poświadczająca zawarcie umowy?

 

 

Tak

 

Check-in:

Before entering the game area you have to check in. After paying for RSR every player will be sent a magnetic card. It is a ticket and a dog tag to identify players during the game. Every card will have an individual number connected to a player. You can only enter the game with this card. Apart from the registration data the card will hold the company/platoon assignment, number of WIA, KIA, MIA, POW, commendations and reprimands.

After checking in you move to the shooting range, where your weapons will be checked on chronometers (it might take some time!) from this moment you are in the game.

 

 

Cytat ze strony

 

Bilet dojdzie pocztą

 

Pozdrawiam Cezar_RU

Edited by cezar
Link to post
Share on other sites

No... to ta karta będzie raczej czymś w stylu identyfiaktora - mnie raczej chodzi o dokument poświadczający zawarcie umowy - w sensie - coś sfiskalizowanego. W końcu to prawie 1000zł

 

Ja nie narzekam - pytam tylko jak będzie to rozwiązane.

Księgowość ma swoje prawa - nie słyszałem o księgowaniu kart magnetycznych. A po prostu pewne wydatki można korzystnie zaksięgować.

Link to post
Share on other sites

A wyciąg z konta z przelewem?

Generalnie, tj. obowiązujące w Polsce prawo (a organizator - Leadership Source - to polska firma pomimo prowadzenia jej przez obywatela USA), można zarządać przekazania dowodu sprzedaży. I takowy oczywiście jest wystawiany...

 

Przelew za imprezę jest dokonywany na konto firmowe, więc z naturalnych względów nie można sobie pozwolić na "utajnienie" przychodu.

 

Mam nadzieję iż rozwiałem wątpliwości dotyczące tego tematu...

Link to post
Share on other sites
Regulamin nie - odrobina przyzwoitosci w stosunku do czytelnikow tego watku (czyli potencjalnych uczestnikow) juz tak

Bardzo bym prosił żebyś się łaskawie powstrzymał od wycieczek osobistych, a juz zwłaszcza aluzji o przyzwoitości czy jej braku. Nie znasz mnie i nikt cię nie upoważnił do wydawania takich osądów. Jeśliś przez przypadek nie doczytał brzmienia tematu, to informuję iż jest on nakreślony dosyć szeroko, i w swoim kształcie upoważnia nawet do plotek, stąd nie sądzę by jakieś narzekanie nie było w nim dopuszczalne, a już napewny by było "nieprzyzwoite" (sic!) wobec kogokolwiek.

Żegnam chłodno.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...