Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Red Storm Rising, 5-8.06.2008 - informacje, dyskusja, plotki


Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo bym prosił żebyś się łaskawie powstrzymał od wycieczek osobistych...

Nie widziales emotikona na koncu zdania? Wez pod uwage, ze wypowiadamy sie na forum czyli dyskusji ilus tam dziesiatkow ludzi i czasami, choc wydaje nam sie, ze ktos kieruje wypowiedz bezposrednio do nas to w rzeczywistosci moze byc troche inaczej. Tak, ze wyluzuj troche i nie bierz wyszystkiego tak bardzo osobiscie bo umrzesz na zawal w mlodym wieku ;)

Co do reszty juz na powaznie, przeczytalem watek bardzo dokladnie (jako jeden z nielicznych ze wzgledu na zainteresowanie tematem i brak czasu) . Przeczytalem rowniez bardzo dokladnie jego tytul - wynika z niego jasno, ze mozemy w nim

1) informowac

2) dyskutowac

3) plotkowac

I teraz pokaz mi z laski swej, ktory punkt upowaznia do czegos takiego co sie dzialo na pierwszej stronie tego watku? Informowanie? Swietnie, kupa ludzi poinformowala potencjalnych uczestnikow, ze ich nie stac na ta impreze - bardzo interesujace, chyba sporzadze sobie liste kogo nie spotkam. Dyskutowanie. No podyskutowalismy sobie, ze mozna za to kupic mase szpeju albo pojechac w Bieszczady lub na koncert (moze sporzadzimy jakas liste co mozna kupic za 800 zl?). Nawet sobie poplotkowalismy, ze to straszne chamstwo ze strony organizatorow, ze chca rekompensaty finansowej za wlozona prace i czas (czyli po ludzku chca na tym zarobic). Tylko czy o to naprawde chodzilo Regowi zakladajac ten watek?? I czy naprawde zainteresowani ta impreza maja chec/czas to czytac?? Rozumiesz teraz moj komentarz? Ze przyzwoitosc w stosunku od innych czytelnikow jak najbardziej wymaga, zeby nie zmuszac ich do czytania tym podobnych wypowiedzi?

A zeby nie robic takiego samego zamieszania jesli masz jakies zastrzezenia co do moich wypowiedzi to prosze juz na priva.

Link to post
Share on other sites

Dziadek nie zaczynaj :wink: - Panowie przebilem sie przez 4 strony nazekania i powiem wam szczerze az zal d sciska - 4 strony placzu nie stac mnie - a najpierw sie zastanow czy dasz rade a potem sie zastanow czy Cie stac czy nie 3 dni realnej walki jak znam R Spensera da wam popalic. Apozatym jak wol jest napisane i nikt nie ukrywa ze jest to impreza komercyjna - niech chlopaki sobie zarobia to ich a prawda jest taka zaplacisz 250 ojro to bedziesz mial prawo wymagac - a jak Cie nie stac to zycz innym udanej zabawy i czekaj na relacje 8-)

Link to post
Share on other sites

Izi: Major Rocco Spencer nie jest US Rangers, tj. nie zdobył łuczka etc. W trakcie Ranger School'a, podczas skoku spadochronowego, uszkodził dwa kręgi podczas przyziemienia i opuścił szkolenie.

 

Dzięki za sprostowanie.

 

Regdorna proszę o sprostowanie informacji w niusie.

 

EDIT: jeżeli kogoś dokładniej interesuje to wspomniana osoba jest emerytowanym majorem piechoty US Army. Jeżeli ktoś chce więcej informacji dotyczących historii odbytych szkoleń i lokalizacji w których Major Spencer trenował/był, oraz w jakich jednostkach i w jakim czasie służył -> uderzajcie na co@rangerunit.org - człowiek jest szalenie sympatyczny i jest skarbnicą informacji nt. wyżej wspomnianej armii.

Edited by v1nt3r
Link to post
Share on other sites

Oficjalna odpowiedź Ranger Unit.

 

Major Rock Spencer nie był majorem U.S Rangers. Był majorem U.S Army Nie chce w żaden sposób podawać się za członka U.S Rangers, a informacja zawarta w artykule nie została podana przez niego, ani przez żadnego z członków Ranger Unit. Nie została też poparta żadną dyskusją z nim na temat przebiegu jego służby. Prosimy o poprawienie zawartych w artykule informacji

 

Paweł Chełchowski - "Postać"

 

S1 Assistant - Ranger Unit

 

Oficjalna informacja od mjr. Spencera. - zamieszczona na forum Red Storm Rising

 

There has been some misunderstandings posted on other websites that must be set staright.

 

I attended Ranger School and was medically discharged from the course after a broken back forma parachute jump. I am "not" Ranger Qaulified.

 

My unit want to portray US Army Rangers, that is how we becamse the Ranger Unit.

 

I have never, and will never claim to be something I am not, I don't have too.

 

Just wanted to clear the air.

 

Rock

 

_________________

Commanding Officer - Ranger Unit

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za sprostowanie.

To, że nie jest Ranger Qualified nie umniejsza jego doświadczeniu(pokazał co potrafi) i nie powinno wpływać na zdanie o nim.

 

Chciałem tylko wyjaśnić tą kwestię poruszoną w oficjalnej zapowiedzi.

Edited by izi
Link to post
Share on other sites

Sprostowanie zamieszczone (mam nadzieję, że taka forma wystarczy), oczywiście tak majora, jak i wszystkich przepraszam. Wdało się dziwne nieporozumienie. Powinienem był potwierdzić tą informację. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Link to post
Share on other sites

Żebym miał tylko kasę to bym pojechał niech sobie na mnie zarobią grunt to się dobrze bawić, a nie pisać na forum:"Jak to drogo i że chcą na mnie zarobić"- mam dość takich postów. Zamiast siedzieć i marudzić idźcie do roboty i zaróbcie(Dla chcącego nic trudnego). Ja bynajmniej już odkładam żeby mieć na kolejną taką imprezę.

pozdrawiam mieciu

PS Może ktoś chcę mi za sponsorować tą imprezkę :D:D

Link to post
Share on other sites

Dziś około godziny 2000 zostanie wypuszczona pierwsza partia biletów w cenie 225euro (50euro mniej niż cena regularna) w ilości 150 sztuk. Najszybsze 50 osób otrzymuje koszulkę z limitowanej serii "RSR - Lead The Way", która nie będzie dostępna w sprzedaży. Aby móc zamówić bilet należy mieć utworzone konto na forum RSR (http://forum.redstormrising.ino) oraz otrzymać rekomendację od jednego z Kontrolerów Rekomendacji. Dokładny opis zasad znajduje się na stronie RSR (http://redstormrising.info) oraz na forum.

Druga partia biletów zostanie wypuszczona już w 2008 roku w regularnej cenie 275euro.

 

Rafał Tomanek

S5 assistant Ranger Unit

Link to post
Share on other sites

Od kupienia biletów powstrzymuje mnie jak na razie worek, w którym siedzi ten kot :P. Za mało info panowie. Chciałbym wiedzieć za co płacić.

 

Kiedy można liczyć na jakieś bogatsze info o imprezie ?

 

Taka cena za dobrą imprezę ujdzie, ale ta sama cena za wielką niewiadomą to średnio :(

Link to post
Share on other sites

Na dniach panowie i panie.

Do pierwszych dni stycznia wszystkie sensowne pytania (czyli takie nie dotyczące chociażby liczebności i rodzaju OPFORu oraz "niespodzianek") zostaną wzbogacone o odpowiedzi. Czyli:

- gdzie (ażeby wszyscy chętni mogli sobie zaplanować wreszcie dojazd - w tej chwili nie możemy jeszcze podać lokalizacji z różnych względów);

- co (czyli troszkę więcej informacji dotyczących pojazdów i samego "mięska" imprezy, aczkolwiek na pewno nie będzie to lista od A do Z (patrz wyżej - "niespodzianki");

- jak (czyli forma prowadzenia MILSIMa - zasady które będą dotyczyć wszystkich).

 

Ważną informacją, chyba niestety jeszcze nigdzie nie publikowaną, jest liczebność kadry prowadzącej imprezę. Otóż do dyspozycji graczy zostanie oddana grupa kilkudziesięciu członków kadry organizacyjnej, która będzie pełnić rolę od moderatorów na polu walki, przez NPC w specyficznych misjach, skończywszy na staff'ie jednostki NATO. Dodatkowo kolejne kilkadziesiąt osób będzie brało czynny udział w imprezie: kierowcy pojazdów, obsługa cateringowa, pomoc medyczna i serwisowa... Wszystko w cyklu 24 godziny na dobę, 3 pełne dni!

 

Uspokajam na razie wszystkich - brak niektórych informacji nie jest spowodowany naszą niechęcią, po prostu publikujemy rzeczy "święte" i niezmienne. Chcemy uniknąć, cytując mojego kolegę z Ranger Unit "obiecanek-macanek" i rozczarowań.

 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania: zadawajcie je tutaj, lub na naszym forum, lub też piszcie do mnie e-mail'e: s5 [at] rangerunit.org. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie sensowne pytania!

 

Istotna wiadomość dla niedowiarków, ponieważ pojawiły się dziwne głosy na różnych forach: TAK, będzie OPFOR/wróg, TAK, będzie istniała możliwość strzelania. To MILSIM z wykorzystaniem ASG.

 

I jeszcze raz: praktycznie wszystkie istotne dla potencjalnego gracza informacje (za wyjątkiem "budowanego" scenariusza wraz z kolejnymi publikowanymi filmikami miesiąc w miesiąc, w czasie rzeczywistym) zostaną opublikowane na naszym serwisie www najpóźniej na początku stycznia.

 

Pozdrawiam wszystkich mających zdrowie na czytanie tak długich postów jak mój! :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i fajnie. idea organizacji przedsiewziecia jak najbardziej słuszna. cenna dość znaczna ale wiadomo ze jesli to niema byc strzelanka jak co "weekend" tylko w wiekszym gronie - to musi to troszke kosztowac ;)

 

dla mnie cenna całkowicie zrozumiała, po pierwsze jesli ktoś ma watpilowsci niech sprÓbuje wynajać stara na cały dzień do poruszania sie w terenie (cenna zawyczaj obejmuje sztywny koszt wynajmu + za kilometr) 3x bo 3 dni. A przysłowiowy star mimo ze pare kafli to kosztowac bedzie, jest bardzo relatywnie tani w stosunku do gĄsieNnic. pomijajc wynajem terenu, wyzywienie i inne koszty ktore występuja

 

Poza_tym koszty ktore notabene na_pewno nie_da sie dokładnie oszcowac trzeba troche zawyzyc, przyeciez plynNosc finansowa kazdego wiekszego przedsiewziecia nie moze byc zagrozona, organizujac takie przedswieziecie najpierw sie chyba mysli o organizacji i o_tym zeby nie dac plamy przed calym srodowiskiem i sie nie zbalznic, wiec ostania Rzecza o jaka bym posadzał organizatorow jest chec szybkiego zysku.

 

"target" szczerze mowiac to ja sie ciesze ze target dla takiego przedsiewziecia jest zaporowy, bo nie sprowadzi on rzeszy hi-capowcow i nie uczyni z wydarzenia pikniku w stylu 3h sieki a potem chlejemy....

 

konczac moj przydlugi post z masa błedow, ktory mial na celu choc troche ukazac mlodocianym malkontentom iz wszystko kosztuje, a realia sa rozne. fajnie by bylo jak by impreza sie udała, i została wpisana na dluzej w kalendarz asg

 

Zapewne na nia nie zawitam w tym roku bo nie zapowiada sie na poprawe finansow, (coz tO studenckie zycie) ale bede sie przygladał i jesli bedzie jak organizatorzy zapowiadaja to zapewne za rok sie wybiore...

 

Ps. jak wam sporo zostanie kasy po zlocie, a ludzie bĘda zadowoleni to chwała wam za to, mozecie czuć sie wyjatkowo bo jako nie liczni ludzie obslugjacy narÓd w tym kraju zarobiliscie je uczciwie;)

 

fajnie bylo by kiedys pomÓc przy organizacji takiego przedswiziecia

 

 

pzdr

 

[Pisz poprawnie, zdania zaczynaj z wielkiej litery, stosuj polskie znaki, poprawiaj literówki i błędy. Kolejny taki post zostanie skasowany bez ostrzeżenia.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Tak Foka i ten odgłos Hicapa! :D

 

Na większości zdjęć oficerowie US raczej chodzą już w ACU... no dobra przynajmniej Beret powinien mieć regulaminowy (gdzie "flash" z rangą? :D ).

Kadeci jeszcze gdzie niegdzie mają BDU (no NG jeszcze) ale w wiekszości prezentują się już w UCP.

 

A i tak strona ruska najlepsza (i podłożony głos, i wygląd, choć rejestracja na aucie PL lekko raziła - złe wykadrowane, dało się tego uniknąć).

I interes obył się bez popity. :roll: ;-)

 

 

Z drugiej strony wiadomo. Tylko polacy są tacy czepliwi. :P

Link to post
Share on other sites
Na większości zdjęć oficerowie US raczej chodzą już w ACU... no dobra przynajmniej Beret powinien mieć regulaminowy (gdzie "flash" z rangą? ).
Tu bym się nie czepiał, t nie grupa rekonstrukcyjna tylko ekipa ASG, więc luz. Nikt nie będzie kupował sprzętu specjalnie do kilkuminutowego filmiku. A obsługa broni to coś co robisz z posiadanym już sprzętem ;)
Link to post
Share on other sites

Trochę dziwi mnie podejście niektórych z was. Prawa komercji i marketingu rozumiem, i jeżeli już je stosujemy to róbmy to do końca.

 

Zagraniczny organizator robi imprezę w Polsce - bo u nas jest najtaniej w porównaniu ze szwecją itp.

Daje wysoką cenę jak na Polskie standardy. A Polacy co?

Cieszą się, że ktoś korzysta z ich taniego terenu, dobrej lokalizacji nie dając im nic w zamian!

Brawo panowie!

 

Uważam że skoro jedna strona (organizator) korzysta z tańszych terenów, sprzętu i dogodnej lokalizacji, to dobrze by było żeby druga strona (Polskia, reprezentowana przez środowisko ASG w Polsce) też miała z tego jakieś profity.

Obniżoną cenę biletu, albo jakieś inne udogodnienia.

Ktoś powie że mamy tańszy dojazd. Ale to akurat nie wynika ze starań organizatora, więc myślę że to odpada.

 

To tak jakby ktoś przyjechał wydobywać nasze surowce i nam sprzedawał po światowych cenach, a my byśmy się jeszcze cieszyli!

 

 

Tyle rzec chciałem. Organizatorom życzę powodzenia (scenariusz bardzo ciekawy) a uczestnikom udanej imprezy.

Edited by Kuba[RDS]
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...