Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kiedyś myślałem nad takim samy motywem, nie wyszło mi to ze względów finansowych (nie miałm kasy na strzelbę). Wymyśliłem żeby zrobić na końcu strzelby (lub w odpowiadającym Ci miejscu) haczyk(?) ktróy będzie wchodził w pętle/szlufkę z materiału na szelkach Alice i na drugim końcu strzelby montujesz silny magnez (taki naprawdę mocny) i drugi w odpowiednim miejscu szelek. Haczyk trzyma żeby nie spadła a magnesy żeby nie latały.

 

To tylko taka wolna myśl technologiczna (nie sprawdzana)

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie poszukać 20 sekund na google się nie chciało?

 

Pochew na strzelby pełnowymiarowe jest na rynku sporo - w Polsce produkuje je np. NFM jako element do kamizelek z linii policyjnej. Choć w praktyce taktyki czarnej używa się raczej małych krótkich bezkolbówek, mocowanych na szelce z gumy i łapanej na usztywniony otwierany uchwyt z boku oporządzenia.

 

Filmami raczej bym się nie sugerował - zazwyczaj są to wizualne brednie.

 

A tu macie parę przykładów które wyskakują po wpisaniu odpowiedniego pytania w google

 

http://www.specialforces.com/store/catalog...n_Scabbard.html

http://www.beezcombatsystems.com/scabbard.html

http://www.eberlestock.com/Tactical%20Backpacks.htm

Link to post
Share on other sites

Ja wlasnie raczej myslalem o bezkolbowych Catch. Dlatego kamizelka z paskami na takie cos. A sorki ale taka krotka sie tam utopi. Niewazne w zasadzie jak dla mnie do zamkniecia temat. Wyczerpano dyskusje

 

 

Na szczęście to nie Ty będziesz o tym decydował.

 

Królik

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - kolega założył temat i zadał pytanie, więc dostał mozliwie wyczerpującą i zilustrowaną odpowiedź. Niech może on sam oceni czy "wyczerpano dyskusję" czy chce jeszcze o coś spytać...

 

Po drugie - ta kamizelka "z paskami" to jest intergalaktyczny szajs.

 

Po trzecie - jeśli chodzi o przenoszenie krótkich strzelb do breachingu to masz dwie opcje - albo nosisz ją na plecach i jest afera ze ściąganiem, wyciąganiem i chowaniem (zwykle to oznacza ze nosisz ją dla kogoś innego z zespołu), albo na gumie przez ramię, mocowaną na uchwycie do pasa lub kamizelki - z czasem to drugie rozwiązanie zrobiło większą karierę.

 

Przykład takiego "uchwytu": http://www.cqd.net/71CQDWC.php

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Ogólnie chodzi mi o taki sposób przenoszenia długiej strzelby przy sobie, aby mogła być bronią boczną lub prowizorycznym sprzętem do wyważania drzwi.

 

2Up: ten shotgun będzie się obijał, poza tym, chodzi mi bardziej o sposób na długiego shotguna ;-)

Edited by MiodUs
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem Panie Dziejku, tylko szperając po dysku znalazłem i sobie o tym topic'u przypomniałem- moze coś wykorzysta z tego 'patentu'

 

No to jako broń boczna to jak w mordę strzelił, tylko że faktycznie długi to by raczej nie przeszedł. Do tego jeszcze + ochraniacz na krocze :P ale jeśli to asg a nie prawdziwy to dałoby się raczej to znieść, nie? :P :P

 

[edit] noo znowu napisałem zamiast pomyśleć, post zapewne do usunięcia :wink:

Edited by radzio2k
Link to post
Share on other sites
aby mogła być bronią boczną

 

Możesz mi wytłumaczyć zalety wykorzystania strzelby jako broni bocznej? Które cechy użytkowe ma lepsze od pistoletu? Ile waży strzelba? Ile pistolet? Jaką długość ma strzelba?

 

 

lub prowizorycznym sprzętem do wyważania drzwi.

 

Chyba do rozbrajania zamków, do wyważania wydaje mi się, że lepiej nada się taran lub łom ;-)

Link to post
Share on other sites

[Offtop]

 

Co do użycia strzelby jako broni bocznej - takie coś ma rację bytu jak bronią główną jest podrasowany RKM, czy mocna snajperka/karabin wyborowy, lub jak broń główna zawiedzie i/lub skończy się amunicja do niej :-P

 

 

EDIT

 

O ile wiem to racjonalne pompki są tańsze od pistoletów, choćby DE czy AGM.

[/Offtop]

 

Co do noszenia pompki - może kabura? Oczywiście w odpowiednim rozmiarze, więc raczej homemade.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites
Możesz mi wytłumaczyć zalety wykorzystania strzelby jako broni bocznej?

 

Tak, klimat. Ale to, że coś się podoba mi, nie znaczy, że się Tobie będzie podobać.

 

I nie widzę nazwy tematu- "sens wykorzystania strzelby jako broni bocznej", tylko "shotgun na plecach" ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...