Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście rozumiem, że miałeś na myśli Szalonego Byka a nie Matowego Byka ;)

 

Oczywiście miał być szalony Byk.

Nie wiem jak włożyć precke do repliki, nie wiem czy nie stracę gwarancji jak to zrobie dla tego raczej by mi zależało by kupić replikę jóż ze wstawionymi: cylinder typ 0, preclufa. gumka hop up

 

Jestem komplernym nowicjusze jeśli chodzi o AEGi więc nie potrafie grzebać w sprzęcie, choć może to nie jest aż tak trudne.

Edited by Norbert_mezo
Link to post
Share on other sites

Norbert_mezo -> Na Capri te low capy są po 60 zł.

 

I nie wiem jaki mam cylinder. Kupiłem tą replikę w RC Digger, na GB jest sticker krakmana. Nie będę rozbierał GB bo się na tym nie znam i stracę gwarancję. Ale zapytałem o tyo Pandorę i mi powiedział żebym się nie martwił, że na tak długą lufę musi być typ "0" i krakman by shitu do niego nie przysłał.

Link to post
Share on other sites

Uhh, fucktycznie. Kompletnie zapomniałem :)

Tak wygląda GB. Szczerze powiem, że pierwszy raz widzę tak ładnie wykonany chiński GB. Nie wiem jak to dokładnie określić, na myśl przychodzi mi tylko jedno słowo- smooth ;)

obraz068ww1.jpg

obraz066ua2.jpg

obraz073rd5.jpg

obraz075en3.jpg

obraz082ve3.jpg

 

Wszystko sprawia wrażenie solidnego i porządnego sprzętu. Zębatki nie mają wybitych literek XYT, ale też są stalowe. Myślę, że do końca tego tygodnia będę miał do dyspozycji chrono, więc podam wyniki jakie G3 osiąga po wymianie cylindra na typ 0.

 

Teraz może opowiem jak g3 spisuje się na strzelankach. Ano, spisuje się lepiej niż dobrze. Zasięg skuteczny dzięki długiej lufie i cylindrowi O jest dużo większy od stockowych CA i...G&P. I to o jakieś 10 m. Tam gdzie kulki z m4 G&P upadały na ziemię, moje przelatywały ze śmiechem pędząc w trochę mniej uśmiechnięty cel. Jak tylko wyzdrowieję, wezmę miarkę i podam dokładny zasięg w metrach.

Link to post
Share on other sites

Szkoda Cyku że nie przestrzelałeś go na chrono przed wymianą cylindra :( Wiedziałbym wtedy czy braki w fps biorą się z niewłaściwego cylindra (sam nie otwieram).

Na zbrojowni w opisie stoi 380-390 fps. Na gunfire i taiwangun stoi w opisie 370 fps.

Jak kupowałem w Diggerze to na moich oczach Pandi przestrzelał go na chrono i było pomiędzy 305 a 345 fps. No góra 350.

Czyżbym jednak powinien sprawdzić jaki tam cylinder siedzi?

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

Hmm, po kolei, nie pchać się proszę ;)

1.Dokładniejsze fotki postaram się zrobić przy okazji wymiany części na wzmocnione (cylinder, obie głowice, łożyska, prowadnica). Ale może być trudno ponieważ aparat nie jest pierwszej młodości ;)

Nie mam pojęcia jaka to jest sprężyna, ale jak już mówiłem kładzie na łopatki stockowe G&P, więc myślę, że jest to coś koło m110-120.

2. Tak, braki biorą się z dziury w cylindrze. Na pudełku jak byk stoi 340 fps, i moim zdaniem tyle ma zaraz po wyjęciu z niego. Nie wiem skąd wzięły się te chore prędkości podawane przez Taiwangun i Zbrojownię. Najprawdopodobniej nawet nie ruszyli dupy, żeby sprawdzić na chrono.

3. Opóźniacz już był. Mile mnie to zaskoczyło ^_^.

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

No włąsnie tak było. Pamięć co prawda zawodna, ale stałem obok i patrzyłem jak Pandi strzela selfem na chroni, pierwszy strzał był coś 305 albo 308, potem średnio w okolicach 330 no i niektóre strzały w porywach do 345-350. Łącznie strzelił kilkanaście kulek.

Może GB jest nieszczelny?

Pogadam z Pandim czy mi zajrzy do środka i sprawdzi cylinder (tak żeby gwarancja się utrzymała, bo sticker na GB jest od Krakmana).

Link to post
Share on other sites

Na razie nie wymieniałem nic. Noobem jestem, nie wiedziałbym co i jak.

 

Na chrono przestrzeliwany był świezo odpakowany z pudełka, HU nie była ustawiana. Musiałbym sprawdzić teraz, choć przyznam szczerze że tego HU pewny nie jestem. Pandi mówił zeby kręcić delikatnie, a jak próbowałem HU ustawić przed strzelanką to musiałem się zdrowo nakręcić zanim widoczny był jakikolwiek efekt, zresztą i tak niezbyt zadowalający.

Domyślam się ze sugerujesz natychmiastową wymianę gumki, bo stockowa chińska do bani?

 

Czy warto dla podniesienia osiągów wstawić dłuższą lufę preckę?

Link to post
Share on other sites

No i tak zrobię.

Gadałem wczoraj z Pandorą, przyznał że roznierał ostatnio GB z innych AEGów JG tzw. III generacji i problem z cylindrem nieodpowiedniego typu do długości lufy się zdarzał częściej. Ergo po sobotniej strzelance robię serwis - gumka HU, cylinder na O i może jeszcze jakaś precka. Napiszę potem ile fps będzie miało na chrono po zmianach.

 

BTW. Na róznych sklepach pojawia się różny nr katalogowy tego G3 JG. Raz jest to JG089 raz JG098. Z tego co wiem, sprawdzałem na sklepach zagranicznych i taką też odpowiedź mi dali na Zbrojowni - prawidłowy nr katalogowy to JG098, ergo w temacie jest błąd.

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

A ja miałem dokładnie tak samo w G3SG1 TM , z każdym strzałem był mocniejszy , pierwsze kulki leciały na 15-20 metrów a przy dłuższej serii dolatywały na 70 m , a część powinny dać 480 fps , pomógł teflonfix na komorze i porządne przesmarowanie .

 

Mam 2 pytania :

 

1-Jak jest z możliwością założenia dłuższej lufy(590-650) ? w TM lufa zewnętrzna sie zwężała się na końcu i musiałem ją rozwiercać .

 

2-Trzeszczy coś ? rusza sie ? czy jest stabilne ? W TM szlak mnie trafiał od ruszającego sie chwytu przedniego

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Dokładnie technicznie pewny nie jestem, ale wydaje mi się że gdybym założył dłużsżą lufę i przykrył ją tłumikiem, byłoby ok.

 

Co do ruchów itp. W zasadzie nie, przedi chwyt póki co ok, kolba ok, uchwyt lewej ręki ok. Za to co ciekawe w bipodzie prawa nóżka od składania i rozkładania się luzuje i lekko rusza, muszę co jakiś czas śróbkę dokręcać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...