Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mamy dwa takie G3 od JG jeden działa ponad miesiąc bez problemu 8) a drugi dzisiaj na swojej 1! :-F strzelance po godzinie zabawy kumpel ustawił selektor na "zabezpieczony" po chwili odbezpieczył i nie działa ani semi ani auto. :strach:

Dzisiaj mieliśmy trochę śniegu w 3mieście- czy możliwe że to przez wilgoć?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

sprawdź kable, bezpiecznik, styki przy silniku, baterię. W G3 jest nicd i jak się rozładuje to karabinek po prostu nagle przestaje strzelać.

 

Po tym jak napisałeś że to jej pierwsza strzelanka wnioskuję, że batka była naładowana tyle co w sklepie, i padła.

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Mamy w ekipie jednego i rof był żałosny, myśleliśmy że ten typ tak po prostu ma. W końcu przestał całkowicie strzelać, okazało się że przyczyną były luźne kable przy silniku. Po poprawnym założeniu to nie ta sama replika, śmiga aż miło.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia dlaczego tak napisali. Faktem jest, że w g3 siedzi niepasujący do lufy cylinder, przez który nie można osiągnąć całego potencjału jaki siedzi w tej replice. Wymiana cylindra ze stockowego na typ 0 poprawi osiągi. Możliwe, że nie doczytali Twojego pytania :)

Link to post
Share on other sites

Jest też możliwość że nie w kazdej replice jest zły cylinder. Generalnie typ cylindra jest dopasowany do długości lufy, w G3 lufa jest z tych najdłuższych więc cylinder typu 0. A z Chińczykami... może jaki cylinder im pod łapę wlazł?

W opisie na zbrojowni jest 370-390 fps bodajże. Moja replika w porywach ma 350 fps. Może w tej na której zbrojownia sprawdzała na chrono, cylinder był dobry? W takim wypadku wymiana cylindra faktycznie nic nie da, albo da spadek osiągów przy wymianie na gorszy :)

Link to post
Share on other sites

A mierzył ktokolwiek zmianę fps przed i po zamontowaniu cylindra typ 0?

Najlepiej na tym samym egzemplarzu. Bo też mnie bardzo zdziwiła odpowiedź zbrojowni ale może jednak coś w tym jest.

 

Widzę, że nie mogę edytować posta więc:

No dobra... 20-30 fps też jest coś więc może jednak ktoś odczuł zmianę prędkości wylotowej kulki?

Link to post
Share on other sites

Akurat wymieniłem lufę na preckę. Jeszcze nie odebrałem ze sklepu ale rozmawiałem z Pandą telefonicznie.

Precka 509 mm wystaje z lufy na jakieś 1-1,5 cm. Niestety w tłumiku płomienia jest takie przewężenie, że dłuższa precka nie wejdzie w niego, trzeba rozwiercić otwór na szerszy albo kupić tłumik hałasu.

 

Z ciekawostek:

- gumka hu stockowa była aż zardzewiała od stockowej lufy

- cylinder oczywiście nie ten co trzeba

- plastikowa głowica cylindra latająca po nim na wszytkie strony, totalna nieszczelność

- rozchybotwana plastikowa prowadnica sprężyny

 

Po wymianie lufy na preckę, gumki, cylindra, głowicy cylindra na mosiężną i prowadnicy sprężyny na metalową - stoi na 380 fps. Gdy strzelałem na chrono oddając do robienia było... ok. 300.

Link to post
Share on other sites

To może powtórzę jeszcze raz- G3SG1 od JG NIE MA W STOCKU 380 FPS. Prędkość wylotowa oscyluje w granicach 340 fps, sklepy się mylą! 380 FPS można osiągnąć dopiero po wstawieniu odpowiedniego cylindra i ewentualnie głowicy cylindra/tłoka w niektórych egzemplażach.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Może być też tak że rączka małego chińczyka składając GB raz sięga do pudełka z cylindrem typ 0 (i ten przestrzeliwali w zbrojowni czy gdzie indziej), innym razem typ 1 (u mnie) a jeszcze innym typ 2 (to chyba u Cyka jeśli dobrze pamiętam).

Trzeba było wybrać HK 416, w stocku ma ok. 400 fps :)

Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale g3 nie brałem ze względu na pryliardy FPS i kilometry zasięgu:). To co otrzymujemy po wymianie wymienionych części daje naprawdę zadowalające osiągi. No i jeszcze ważniejsze jest to, że na 30 M16, 40 M4, 50 AK, 25 G36 jest tylko jedno g3 ;)

Link to post
Share on other sites

(CIACH)

 

Miałem możliwość porównania G3 JG z moją TM'a i powiem , że wygląd zewnętrzny zrobił na mnie dobre wrażenie. Oprócz kilku małych mankamentów JG jest naprawdę podobne do TM.

 

Co do osiągów - celność chyba gorsza :) , tak wnioskuję ze strzelanki , choć mogła to być wina nieudolnego strzelca :D

Link to post
Share on other sites

Hmmm

 

po Tygodniu.. (1 strzelance) posypal mi sie selektor, tzn dziala, ale ta "wajcha" lata tak luzno, jakby miala zaraz wypasc... ustawie na Semi a ona spadnie na auto (chodz semi jest caly czas wlaczone)...

 

Co do osiagow:

Kupilem od razu lufe systeme, gumke Guarder i cylinder 0 - na chroni bylo 392 FPS

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...