Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kumpel ma tyle w M14 TM na FTK Promyka, na SP140 ;) Inny na dokładnie takiej samej replice z tymi samymi częściami ma na SP150 560FPS :) Drakeus jakiś czas temu pisał w tym temacie i na M130 DF miał w Cymie (mojej pierwszej M14 swoją drogą) też 520FPS.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejne postępy,

 

Wymieniona dysza na DF mosieżną,

Teflon fix na glowicy cylindra,

Zmiana dystansera - udało sie upchnąć ten z zestawu Madbulla

 

Przy rozbieraniu GB zauważyłem, że szczelność na głowicy tłoka znów średnia była - uszczelka jest minimalnie za mała, po rozciągnięciu znów strzykawka momentalnie (ciekawe na jak długo).

 

Wynik, powtarzalność znacznie podskoczyła, zasięg maksymalny jakby też i nie wiem teraz czego to zasługa.

 

Niestety nie obejdzie sie bez nowego zestawu cylindra Modify bądź Guardera.

 

Celność już lepsza 65m w człowieka praktycznie 10/10

W cel wielkości tułowia nadal słabo 6/10

 

Nie wiem czy to też nie przypadkiem przez to, że dzisiaj słabiej wieje.

Link to post
Share on other sites

Ja tam jestem przeciwnikiem takich wyników. Jak kupuje sprezynę o oznaczeniu 130 metrów na sekunde to dlatego, zę CHCĘ MIEĆ te zarąbane 130 METRÓW NA SEKUNDĘ.

A nie 150 czy inne 250. To co producenci wyczyniają z oznaczeniami to dla mnie śmiech na sali. Guarder? Bądźmy poważni. Jak wezmę m140 i nazwę m130 albo i m120 to każdy Krzysiu potem powie, zę na m120 miał pizdyliard fpsów a to chyba nie o to chodzi w sensie oznaczania sprężyn. Która m130 jest lepsza? Guardera, która daje 145 metrów na sekundę czy g&g, która daje 130 metrów na sekundę?

Link to post
Share on other sites

Pewnie guardery daja dobre wyniki ... jak wogole nie ma lozyskowania ani glowicy tloka ani prowadnicy.

A promyki wymagaja wlasnie mocniejszego sprezania (lozyskowania to w sumie tylko duze podkladki dajace parenascie fps wiecej).

 

Gdyby tak bardzo sie czepiac ... to sprezyna musialaby miec oznaczenie w jakiej konfiguracji daje te 120 m/s (roznie bedzie dla stocka bez uszczelnionych czesci, a inaczej dla borka, lozysk i szczelnej dyszy).

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja mam taką spręzyne na stockowych zębach i silniku.

 

Dzisiaj rozwiązałem problem kiepskiej reakcji na spust.

 

Zakupiłem Li-po, polutowałem najgrubsze kable jakie znalazłem w warsztacie i jest wyśmienicie.

 

Strzał następuje dosłownie natychmiast.

 

Silnik i zębatki stockowe - jak coś sie sypnie to wymienie.

 

Jeszcze czekam na zestaw Modify i zrobie kolejne testy celności tym razem kulki 0.3g - może wydają sie lekkie (nie wiem ile fps dokładnie ma moja m14 na tej sprężynie guardera, ale zapewne dużo i jest niebezpieczna), ale mam być wsparciem dla drużyny, a nie snajperem więc potrzebny mi dobry kompromis między powtarzalnością a zasięgiem.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym trochę zabawić się z moją eMką wreszcie!

Na chwilę obecną chciałbym wymienić samą lufę i sprężynę ze stockowej na SP130 Guardera.

Zatem zacznijmy:

Mam prec lufę od [sRC] 6.03/540mm

Wyboru luf dużego nie ma.. mam do wyboru tylko lufy [Guardera] oraz [Deep-Fire]

ze względu, iż tylko one posiadają bliższe frezy do umocowania komory HU.

Jako, że lufa [sRC] ma 540mm i jest akurat na styk w lufie zewnętrznej, postanowiłem wybrać o średnicy 6.02mm oraz długość 550mm, jako, że krótsza mija się z celem, natomiast większa będzie się znajdować w Tłumiku płomienia, co będzie wyglądać karygodnie (Posiadam stockowy cymowski tłumik płomienia, aby było jasne).

Chciałem abyście pomogli mi wybrać pomiędzy:

1. Guarder

2. Deep-Fire

 

UWAGA: Nie chce wszczynać wojen typu: xxz vs xyz

Mile widziane wypowiedzi osób które miały do czynienia z oboma lufami

Nie mile widziane wypowiedzi typu: "Ja słyszałem..", "Wujek kolegi brata mojego najlepszego przyjaciela powiedział, że.."

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

 

P.S. Czy <TA> Prowadnica zda egzamin?

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

Turi, co do prowadnicy, ja kupiłem G&P z specshopu za połowe ceny i spisuje sie świetnie na sp140 guardera.

 

Co do luf, M14 moim zdaniem w stocku ma dobrą celność. Mam lufe KMhead'a i powtórze jeszcze raz, jeśli tańsze daja mniej to nie ma co ich kupować bo różnica w porównaniu z stockiem będzie znikoma.(cały czas biore pod uwage że stock wyjątkowo ładnie strzela)

 

Od razu odpowiem na pytania:

 

1. Nie nie miałem innej precki w swoich replikach.

2. Miałem styczność tylko z SRC 400mm w M14 socom AGM kolegi, zbytnio osiągów nie poprawiła, za to kulki lubia się zacinać.

3. Nie nie jestem kasiasty, po prostu szukam okazji w komisie.

4. Tak wolałem posłuchać dłużej siedzących w tym dłużej i zapłacić raz tylko.

Link to post
Share on other sites

@Snup dogg - wcześniej pytałeś, czy ktoś ciągnął sp140 guardera na 300% elementach? Ja tak ciągnę już chyba z 6k kulek, na szczęście nic nie poszło, choć przyznam, że nie wiem po cholere je kupiłem :P

 

Parę pytań mam bo dawno w temacie mnie nie było :P. Widzę, że teraz polecacie zestawy Modify, ja wtedy zakupiłem guardera, czy dalej uważacie, że to dobry zestaw, czy też modify bije go na łeb na szyję? Po zakupie zestawu guardera kupiłem nawet dyszę DF (jeszcze nie wsadzona), ta z guardera kiepsko uszczelnia.

Gumki - widzę polecane G&G i MB, ja lecę na przezroczystym Guarderze, mocno podkręca dalej po wcześniejszym wspomnieniu 6k przebiegu. Ale może to ona też odpowiedzialna jest za to co napiszę pod koniec posta.

Lufę dalej mam stockową, sprężyna sp140 jak było wspomniane wcześniej. Zamierzam kupić batkę Li-po (mam stockowe kable i nie mam mosfeta, jak tylko będę miał ogólnie więcej czasu dla mojej m14 zrobię to na pewno, bo już wcześniej to miałem zrobić, ale batkę wolę wymienić, moja stara i tak mi się sypie).

Prowadnica - hmm myślałem, że to nie oddziaływało tak mocno na stan techniczny repliki, zakupiłem wtedy jakąś PJotowską chyba pod v2/v3 i siedzi :P trzeba wymieniać z jakiegoś powodu?

 

Ostatnią sprawą jest podsumowanie, a raczej brak zadowolenia z osiągów. Z 65 M trafiałem w człowieka, nawet 70m się zdarzyło, ale już tam spadały. Pytanie czy warto wsadzić dyszę DF i przede wszystkim czy warto kupić preckę (kiedyś tylko DF siadały, teraz widzę,że i guarder robi pod m14, czy one są jednakowo dobre jakościowo?) ? Może właśnie gumka też psuje osiągi? Bo rozrzut na tych 65m jest już ... wielki. Dlatego nie jestem pewny wymieniania owych części, patrząc po wypowiedzi Christophera mogę nie mieć wzrostu żadnych osiągnięć...

Z góry dzięki za odpowiedź :).

Edited by BAATT57
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Potrzebuję pilnie waszej pomocy, ponieważ jutro są manewry i chciałem koniecznie na nie się wybrać.

 

Rozebrałem wczoraj gearbox,

wiadomo, wyczyściłem itp.

Wstawiłem nową prowadnicę oraz sprężynę SP130 Guardera, to co mnie zdziwiło, to to że ta sprężyna była dłuższa od stockowej o jakieś 5-6cm.

Gearbox'a złożyłem i podłączyłem pod baterię.. i niestety nie strzela :|

silnik zachowuje się tak jakby nie mógł pociągnąć tej sprężyny, mosfet się grzeje.

 

Jeżeli miał ktoś podobny problem, to liczę na pomoc!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...