Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja właśnie ( niestety) czekam na "piniundze" :P na replikę, mogli by walnoć jakąś promocje na Krakmanie :P ale rzeczywiście dźwięk zamka jest piękny ;]

Krakmani nie przewidują żadnej promocji na 14.

Bo po to robić promocję na to, co dobrze schodzi ?

 

Michalll nie pisz im nic o granatnikach, żadnych laserach i latarkach bo się wkręcą i później będzie biegał z 10kg m14... ; )

 

Co do dwójnogu, nie wiem i nie montowałem go, ale.. jaki może być problem z włożeniem dwójnogu na risa ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://pl.youtube.com/watch?v=jNhbpXQhauY

Tutaj film z Blowbackiem w M14. Zdaje mi się że ktoś gdzieś pisał że to właśnie Cyma ale pewien nie jestem. Generalnie coś pięknego, zwłaszcza z zamkiem w M14.

 

Założę sie, że to da się zrobić w podobny sposób jak tutaj:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=_9O6h5tHqqk&...feature=related

 

I to dotyczy większości AEG. A cyma zrobiła BB w AK.

Link to post
Share on other sites

Albo jestem idiotą (chociaż sądzę, że nie- z innymi rzeczami radze sobie świetnie :lol: ) albo mówimy o dwóch różnych modelach broni i dwójnogach :wink:

 

Odwracam guna upside-down. i co widze: bliżej spustu- montarz do paska (przykręcony 2 śrubkami), bliżej lufy sporą, nie gwintowaną dziurkę.

Montaż do paska jest trzymany-tak jak mówiłem 2 śrubami, oraz, od wewnątrz body, płytką. Natomiast dziurka bliżej lufy jest sama- bez dodatkowych akcesoriów.

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,91 tak jak mówiłem to jest dwójnóg. W wyposażeniu ma : dwójnóg teleskopowy, śrubę oraz małąłą, prostokontną płytkę. Śruba ma w połowie swojej długości malutki cylinderek.

 

Sprawa jest taka: owa płytka, jak sądze musi łączyć body z dwójnogiem. Pojawia się problem: płytki nie da się przykręcić nawet w miejsce montażu na pasek, nie da się jej nijak włożyć do body (być może trzeba całego guna rozebrać) a owej nie gwintowanej dziurki się nie trzyma.

 

Jeśli trzeba to prześle zdjęcia wieczorem ew. jutro.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest kopia bipodu harris (tylko z góry mówię, zanim się zapytasz co to jest sprawdź google ;)) to bipod łączy się z płytką taki dzyndzlem z dziurką. Ten dzyndzel powinno dać się wyjąć. Powinien być podobny do tego:

http://www.amazon.com/dp/B000JJJ51W?smid=A...mp;linkCode=asn

z tym że krótszy i po jednej stronie ma małą płytkę. Przynajmniej w harrisie boyowskim tak to wygląda.

 

Wkładasz go do tej dziurki, która jest blisko uchwytu zawieszenia w stronę końca lufy, OD WEWNĄTRZ tak żeby część dzyndzla z dziurkami była na zewnątrz. W tym celu musisz wyjąć zespół zamka i lufy z łoża - to chyba jasne.

Link to post
Share on other sites

No i zamiast pójść na pasterkę siedziałem nad gunem.....ale jest mały problem: śruba montująca bipod jest za długa- objawia się to tym, że nie po przykręceniu dwójnoga nie mogę z powrotem założyć zespołu lufy i zamka. Najprawdopodobniej chyba utnę kawałek śruby, albo poszukam jakiejś podobnej w domu. No chyba, że macie inny pomysł. :)

Link to post
Share on other sites

http://pl.youtube.com/watch?v=jNhbpXQhauY

Tutaj film z Blowbackiem w M14. Zdaje mi się że ktoś gdzieś pisał że to właśnie Cyma ale pewien nie jestem. Generalnie coś pięknego, zwłaszcza z zamkiem w M14.

 

Ja tez tak chce!

 

Marcin tez mialem ten problem. Narazie zrobilem to tak ze wywalilem blaszke, dalem nakretke wieksza od srednicy dziury, opilowalem lufe, skladajac przypier&*%*&% karabine o ziemie i dziala wszystko, jednakze jest to straszna prowizorka, i nie mam weny aby usiasc do tego

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

Bo pełen profesjonalizm to podstawa, co nie?? ;)

 

Najwazniejsze ze poki co dziala ;)

 

Mam nadzieje po nowym roku wziac sie za to. Musze pomyslec jak to zrobic nie ingerujac za bardzo w osade karabinu, gdyz dwojnog ktory posiadam (niby Harris SRC) nie spelnia moich wymagan i przewiduje wymiane na lepsza kopie Harrisa a moze przy dobrych wiatrach i oryginal

Link to post
Share on other sites

Jeszcze z uwag: bezpiecznik do wypieprzenia, można wymienić kable bez otwierania gb i włożyć silikonowe. Mag stockowy lata denerwująco w gnieździe - można podkleić taśmą i jest super. Pokrywa lufy mimo wszystko trzeszczy i woła o wymianę na metalową DF:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1788

No u mnie też pokrywa lufy woła o wymianę.. Stockowa to porażka.

 

Stockowy magazynek na prawdę jest ok, ale w czasach low capów nie wiele to daje. Faktycznie trzeba użyć trochę taśmy, bo się gibią.

 

Pokrętło hopa wg. mnie ma dobre miejsce, świetnie klika i nie trzeba się męczyć z regulacją.

 

Zamek.. mnie osobiście nic tutaj nie zaskakuje, niby bajer, ale nie dla mnie.. Nie brał bym m14 z powodu samego zamka.

 

Miejsce na akumulator to totalna porażka, jak już michalll pisał:

"trzeba być idiotą żeby w tak dużej kolbie dać tak mało miejsca na akumulator". U mnie 9,6 się mieści dopiero po wywaleniu drzwiczek, ale styki i tak są w środku bez możliwości wyciągnięcia, trzeba rozkręcić stopkę.

 

Trochę denerwuje mnie to że nie mogę trzymać jej prosto na pasku, bo zaraz kładzie się na plecki i się ociąga, a odpocząć na akcji trzeba, a 14 nie odłożę, bo zabiorą ; )

 

Ogólnie wygodna i wg. mnie dobrze wyważona, chociaż jak celuję dłuższą chwilę to czuć że przód trochę znosi.

 

Przyrządy celownicze... hm, świetnie pika to pokrętło, ale po co regulacja na boki ?

 

Dodam od siebie, żeby nikt nie trzymał 14 na pasku jak ma odkręcaną stopkę! Ta duża śruba trzyba i stopkę, i tylne mocowanie od paska.

Mi 14 spadła przez to ma stół, robiąc dwa małe zadrapania.

Ogólnie nie polecam manewrowania w domu, ba, nawet opierania o ścianę.. Czarna farba na tłumiku ognia jest po prostu niesamowita, wystarczy oprzeć 14 o ścianę, i już są kreski na farbie..

Ja u siebie w pokoju już nie będę nawet ruszał m14, po prostu sieję z nią zniszczenie..

 

Wracam do mojego ostatniego postu:

Właśnie miałem dać na ostatnie słowo klimat, ale zapomniałem.

W tej chwili jest wspaniale, takie małe grono tutaj się udziela a i tak jest to chyba najszybciej rozwijający się wątek w tym podforum.

Bardzo mnie cieszy to, że jesteśmy 'elitarni' i 'wyjątkowi'.

I mam ogromną nadzieję że w tym wątku dalej będzie wiać spokojem, a wszyscy będą otwierać drzwi do tego tematu zamierzenie.

I żeby z tego jednorodzinnego domku nie powstał wieżowiec..

Taką mam nadzieję.

Chodzi oczywiście o osoby udzielające się w tym temacie, o m14 ; )

A, i żeby m14 przyciągała tylko prawdziwych fanów.

Koniec życzeń.

 

 

edit edit edit edit edit EDIT

ojojojo zapomniałem..

i żeby nigdy, nigdy, nigdy, nigdy, NIGDY

nie przybył tutaj zabujca Syriusz..

Edited by SonicX
Link to post
Share on other sites

Niestety propaganda sukcesu robi swoje i niedługo będzie wysyp użyszkodników wśród zielonych ;)

 

Baterię 9,6 SF large wsadziłem do stock poucha i jakoś jest... ale niestety idealnym rozwiązaniem było by 9,6 mini :(

 

Będę przymierzał jakiś mały tłumik dźwięku zamiast tłumika płomienia - coś ok. 25/30 x 100/150 mm - idąc w kierunku wyciszania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...