Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Intellect vs Firefox


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja się pochwale moją historią...

Batka 9,6 v 1400 Intellecta.Naładowałem przed strzelanką - dziś rano trup w ogóle zero reakcji na aeg-a ; /.Dzwoniłem do kogoś i nagle poczułem dym : P.Kiedy spojrzałem zobaczyłem,że ten dym unosi się z mojej górnej kieszeni na mundurze :P.Nie mam pojęcia co się stało,batka zjarana i już wyrzucona ;p. (Dobrze,że się wczas zorientowałem bo by mi rekę poparzyło :P)

Ja od siebie nie polecam inellectów.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Wczorajsza strzelanka: teren leśny, temperatura -10. Aku: 8,4V 1400mAh.

ROF był żalosny jakby bateria za chwilkę miała przestać działać, karabin ledwo co strzelał i tak przez 4-5 godzin. Bateryjka wytrzymała do końca, jednak przez cały czas szybkostrzelność była baaardzo kiepska. Po powrocie do domu na drugi dzień (przed chwilką) podłączyłem ją do repliki i w temperaturze pokojowej działała normalnie, a przecież jej nie ładowałem - tyle co się ogrzała leżąc na stoliku :) Teraz moje pytanie: Wszystkie baterie tak reagują czy tylko intellect? Chyba na następną zimę kupię Sanyo, bo cały czas miałem wrażenie, że za chwilę replika przestanie strzelać.

Aha i jeszcze jedno: Czy jeśli strzelanka byłaby na terenie zurbanizowanym tj. więcej strzelania mniej łażenia szukania skradania się czy możliwe jest, że bateria by się nagrzała i zaczęła funkcjonować normalnie?

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

Jako, że nie odpowiedziano mi w tym temacie, skopiuje posta tutaj:

 

Cześć

Panowie, problemik mam.. Robiłem formata baterii i gdy wyładowywałem zapomniałem o tym i napięcie mi spadło do 6.xx v (nie wiem dokładnie, bo jak zobaczyłęm to 6V to natychmiast odłączyłem, nie patrzyłem ile setnych volta). Natychmiast jak odłączyłem od rozładowywarki (mojej roboty smile.gif ) to napięcie podskoczyło do 9,10V. Natychmiast naładowałem pakiet. Dzis podłączam do repliki i dupa - nie naciąga sprezyny (po naładowaniu było ~11,7V, czyli jak zawsze u mnie). Jest jakis sposób na odratowanie bateri?

 

Batka to Intellect 2000mAh 9,6V NiMH

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź...

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

A czy nie lepiej kupić ładowarkę mikroprocesorową???

 

Jak widzę jak ludzie kombinują z bateriami, to ręce opadaja. Jakieś żarówki, wiatraczki, mierniki i inne cuda wianki. Liczą, sprawdzają, a w kącie stoi giwera za 1000 zeta, bateria za stówkę i kombinują, a szkoda im drugą stówkę na mikroprocka wycisnąć. I potem się dziwi jeden z drugim, że bateria padła w środku walki albo że się zepsuła.

 

Może spróbuj porządnie batkę przeładować normalną ładowarką. Jak nie będzie działać, to podobno zamrażalnik pomaga. Ale osobiście nie sprawdzałem.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Mortis, bo trzeba nie tylko rozumić a jeszcze umić ;)

 

Jeżeli się na tym znasz, to ładownie "ręczne" będzie zdrowsze dla baterii niż przy pomocy taniej ładowarki mikroprocesorowej, której ten cały układ Delta V nie zawsze będzie działał jak należy. Skutek prosty do przewidzenia: psucie baterii.

 

Tym niemniej dla nooba faktycznie lepiej wydać te 100 zł na Minwę procesorową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...