Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasobnik piechoty górskiej wz.987/MON


Recommended Posts

Ja bym chciał zapytać - słyszałem, że najnowsze zasobniki są robione w Chinach z badziewnych materiałów i są jeszcze podlejszej jakości niż były. Zastanawiam się, czy warto ryzykować i polować na ZPG z jakiegoś określonego rocznika i producenta (jeśli tak to jaki producent i rocznik?), czy postawić na dużo droższego Wisporta 75l?

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Dawid4009

Azur, a czemu wydając własne pieniądze myślisz o ZPG? Bo jeżeli chodzi o panterę, to są lepsze rozwiązania- ale o tym pewnie wiesz:) Chłopaki kupują (lub dostają, zależy od pododdziału) właśnie Wisport, stare Janysporty.. Mam kilku znajomych z plecakami tasmanian tiger też tu na miejscu. Ja sam ostatnio byłem zmuszony (przez kradzież na JW) kupić plecak o większej pojemności, w panterę- ale nawet przez chwilę nie pomyślałem o ZPG:) Nie pomyśl broń Boże że zaglądam Ci w portfel, ale myślę że jak w grę wchodzi prywatny zakup to lepiej wydać swoje ciężko zarobione dolary na dobry jakościowo sprzęt:)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

hmm , Ciekawe to z tą loterią , bo jak właśnie czytam na forach ,a zwłaszcza w tym to są i tacy co z 2004 r mają plecaki i trzymały im 6-8 lat ,a obciążenia mieli blisko 25 - 30 kg , oraz tacy co z 2008-10 r mają/mieli je posłuszne przez 3-10 miesięcy. I tak się właśnie zastanawiam na jakie roczniki bardziej się przypatrzeć , na najnowsze z 2013-14 czy na starsze 2008 - 2011 - bo w takiej granicy udaje mi się znaleźć . Tylko minus jest taki że głównie teraz to udaje mi się właśnie znaleźć na internecie Paso , Callida , Easo oraz czasem Konfekcjoner . A znajomy z wojska dostał też ten sam zasobnik tyle że z marki Summit i właśnie nie wiem na jaką markę się zdecydować , tyle że ten Summit jest z 2011r

 

P.S - Mam zamiar na podobnym obciążeniu około 30 kg nosić z 1 max 2 km.

Link to post
Share on other sites

Żem właśnie dzisiaj miał zaszczyt :P ubrać ZPG od summit , powiem na wstępie że wygodność oceniam 4/5 ,wentylacje 5/5 , nośność (tzn obciążenie na pasie , szeklach -Regulacja przy 30 kg) - 4/5 , początek był tylko najgorszy dopasować do siebie wszystko ... . Ogólnie mówiąc i porównując go z zwykłym na szybko kupionym wcześniej plecakiem Argon 80 L na pierwsze godziny to większy jak wiadomo , lepsza wentylacja , regulacja , szkoda tylko że w pasie nie ma mniejszych kieszonek oraz na boku siateczek (ZPG), noi oczywiście regulacja na plecy - to jest najlepsze . - Ale proszę nie traktować moją opinię dosłownie , zobaczymy jak w lipcu ,sierpniu będzie się spisywał , teraz go nabyłem bo z takiej marki mi się udało znaleźć .

Link to post
Share on other sites

Mam ten plecak wraz z małym plecakiem. Jest dobrze zrobiony. Usztywniane na plecy jest na dobrym poziomie jest bardzo pojemny i lekko z nimi się chodzi. Wyrozumiałość jest też dobra. Ja mam wszystko w wz93 i wz2010. Nie podobają mi się tylko skrzypiace klamry pod większym obciążeniem. PS ; mam ten plecak z batalionu powietrzno desantowego i juz dużo przeżył i dalej się dobrze trzyma

Link to post
Share on other sites

A tak dokładnie jeżeli chodzi o dopasowanie w tym zasobniku - bo pas biodrowy musi być w połowie na miednicy i to on powinien blisko 70-90% masy przyjmować , to co do regulacji wysokości tych szelek co są na rozmiarach S,M,L,XL ect ect - jak powinno się je ustawić ?

 

 

P.S - nigdy jeszcze nie miałem styczności z taką bajerancką funkcją :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...