Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa gen kulek P&J


Recommended Posts

W moim AKM , na precce 6.04 Systemy i gumce Guardera kulki PandJ lubią się na auto zacinać. 0,25 Premium. Jak napisał mój przedmówca, jest bardzo duży problem z podawaniem na auto na low-capach od AK. Mam ~400fps w replice a HU musi być ustawiony na 85% by kulki były dobrze podkręcane. Nie wiem czym to jest spowodowane, myślałem że to wina dystansera Guardera jednak po wymianie na Boyi ten problem tylko troszeczkę zmalał.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po dzisiejszym strzelaniu zgłaszam, że coś z kulkami jest nie tak, a mianowicie hop ich nie podkręca (gumka systemy), a jeśli już to podkręca jedną na 10.

Karabiny innymi kulkami strzelały jak trzeba - ten sam problem miały jeszcze 2 osoby :?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ostatnio testowałem PJ Premium .28g, po zwykłych PJkach tragedia w dwóch odsłonach. Raz na gumce guardera, drugi fioletowy promyk. Kulki latają jak chcą, seria z 10 kulek, mniej więcej 5 w kierunku celu, reszta leciała sobie gdzie chce. Ciąć w lufie się nie tną, ale za to pięknie mi się cięły w haju i midach z KA. W sumie z pół paczki mi się wysypało i nawet przez moment nie żałowałem.

O ile zwykłe jeszcze jakoś dawały radę, o tyle te premium to totalna beznadzieja.

 

EDYTKA: repliki: FN FAL z KA lufa 6.03 550mm, G.5 Galaxy lufa 114 stok i drugie 229 Systema, USP Compact z KJW stok. W każdej był problem z podawaniem i niesamowity brak powtarzalności strzału.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Na mid-capach MAG .28 PJ Premium coś się przycinały. Przerzuciłem się na SRC, które też są u Krakmana - jest ok.

Do drugiej repliki najpierw używałem .25 PJ Premium - w miarę ok, na razie mam tylko hi-capa. Eksperyment z Excelami .23 - mnóstwo podwójnych strzałów. Potem PJ Premium .23 - wszystko ok. Po dokładnym zbadaniu przyczyn stanęło na tym, że PJ są odrobinę większe i/lub mają większe tarcie, dzięki czemu nie przechodzą przez lamelkę gumki.

 

Wot, technika :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

U mnie chińskie PJoty z chińską repliką (JG) i gumką guardera strzelają bardzo dobrze :) Wystrzeliłem już 4k 0,25 PJ i jestem zadowolony.... Osiągi spoko,rozrzut normalny jak na 300mmx6.04( stock lufa w JG, co nie wierze że posiada średnicę 6.04' :P ) Zero zacinek,hi cap podaje bdb je bdb. na 9,6V ;)

Kupiłem ostatnio guerderki 0,25 i wrażenie takie że rozrzut większy niż na PJ ale wystrzeliłem póki co z 100szt, nie testowałem w boju. :)

Edited by augustox
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przez ostatni rok strzelałem z PJtek Premium 0.25 z G36C ze stockową lufą oraz z G36 z lufą Elementa 6,08 x 496 mm i byłem bardzo zadowolony. Zmieniło się to kiedy zamontowałem w G36 lufę Systemy 6,04 x 509 mm, a w P90 Systemę 247. W G36 po paru pierwszych kulkach doszło do zacinki, która o mało nie zniszczyła dyszy, natomiast P90 wypluwał kulki na 5 metrów, bo kulki ledwo przeciskały się przez lufę. Więc albo jakość PJtek się obniżył, albo Systema zrobiła ciaśniejsze lufy (mimo to Extreme'y i Blastery latały b. dobrze).

Podsumowując - b. dobre kulki dla luf stockowych (niezły lot kulki, dobre wyważenie), ale kompletnie nie nadają się do precek.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...