Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowa gen kulek P&J


Recommended Posts

Mi stare pejotki hulały w systemie 6.04 509 mm. Bez zacinek.

 

Zużyłem również pakę 1000 szt. 0,3 invisible. Zdecydowanie dla amatorów. Trudno na nich zerować lunetę i hopka ustawiać, bo nie widać :> Te chodziły w stockowej lufie m58 Karta.

 

Miesza się wtedy w proporcjach 4:1 z kulkami białymi i problem znika. Starych P&J przestałem używać jak 3x znalazłem połówkę kulki w jednej paczce. Używam G&G na "precce G&G" bez zarzutów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie wystrzelałem 2 hicapy pejotów premium na preclufie systemy 6.04. Nie było żadnych problemów, mag podaje je idealnie, tor lotu kulki jest świetny, porównywalny z excelami, nie skręcają nigdzie pod koniec toru lotu. Jedyne co mi nie pasuje w tych kulkach to ich zapach, pachną tanim, palącym sie plastikiem ;P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Fakt, śmierdzą trochę, ale nigdy bym na to nie zwrócił uwagi jakby mi jeden gość na strzelance o tym nie powiedział. Jakby to kogoś interesowało, Blastery i Guardery śmierdzą jeszcze gorzej jak na mój gust (Guardery najgorzej). Można zaryzykować tezę o odwrotnej zależności pomiędzy jakością i zapachem kulek hehe

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

hmm, no ale gdybyś ich nie przegrzebał, to te "mutanty" mogły by spowodować zacinkę...? Ja wywaliłem ok. 2 tys. pj premium 0,20 ze stockowej bety-specnaz JG i żadnych problemów nie było (z wyjątkiem nie podawania wszystkich kulek przez magazynek, ale to raczej wina sponiewieranego hicapa którego stosuję do tej repliki).

Link to post
Share on other sites
hmm, no ale gdybyś ich nie przegrzebał, to te "mutanty" mogły by spowodować zacinkę...?

Sądzę, że nie ponieważ były mniejsze od normalnych kulek.

 

Heh, kiedyś kupowałem Cyberguny (~50zl/2000szt.) tam to trzeba było robić selekcje;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie te kulki się do niczego, 2 tyg temu straciłem przez nie zębatki...

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=886

kulki 0,25 premium P&J

O, a jakeś to Waści uczynił?

Mi ostatnio śmigały PJty przez precę 6.03 Unicorna z magów KA (mid dodawany do FN FAL`a i hi-cup dokupiony do w/w). Zero stresów, zero zacinek, bardzo ładny lot kulek, ładny zasięg, nawet przez chwilkę nie pomyślałem żeby na nie narzekać.

Link to post
Share on other sites

Mi w moim M15A2R na stockowej lufie również śmigają bez "stresów " :P.

A i nawet stary hi cap SRC (wreszcie naprawiony ;P) podawał wszystkie kulki i nie zaliczył ani jednej zacinki ! Na low cap-ie CA również ani jednej zacinki :)

Link to post
Share on other sites

Kulki 0.25 Premium

Systema 6.04 363mm:

- zacinek brak,

- tor lotu przyzwoity do pewnego momentu

- żadnych problemów z magazynkiem itp.

 

Beretta (EG707) Bell:

- kulki zacinają się w komorze hopup (czy jak się ta część tu nazywa) :|

Edited by Zelu
Link to post
Share on other sites

Po ostatnich aferach z podróbkami kulek GP i innych naszła mnie taka myśl, żeby w przypadku kulek słabszej jakości (czyli pejot) zwrócić uwagę przede wszystkim na tor lotu kulki w porównaniu do kulek lepszej jakości.

Rzecz w tym, że takie pejoty powiedzmy mogą być odrobinę mniejsze lub mają nieregularny do końca kształt, przez co mogą być źle podkręcane przez hop-up...

Link to post
Share on other sites

Napiszę tak. Pejoty .28, ich tor lotu kulki w porównaniu do "stada kulek" od customsów, jest wręcz perfekcyjnie idealny, "stado kulek" latało o niebo gorzej od .25g G&G które były lżejsze. Ogólnie muszę gdzieś nabyć sobie .28g G&G dla porównania i wtedy napiszę co dalej o nich myślę.

A wiem, że nie ten topic, co do "stada", nabyłem w potrzebie, bardzo miło mnie obsłużono na Tomaszowie, ale kulki tragedia, zacinki, rozrzut jakbym strzelał ze swojej MP5K z lufą 114mm, a strzelałem z FALa i lufy 550 precki 6.03. Zasięg na nich tragedia i jak musiałem 2 razy pod rząd robić porządek z hopem, to już sobie darowałem i poszły na przemiał do minimi ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kulki P&J 0,25. Latają git, zero zacinek na lufie KM Head'a 509mm x 6,04mm. Porównując z blasterami 0,25, P&J latają 4-5 m bliżej, ale równie idealnie prosto. Jednak widać tu za co płaci się w Blasterach :-P , lecz ogólnie za daną kasę w P&J nie ma co narzekać. PZDR

Link to post
Share on other sites

Cały czas testuję PJoty 0.28g. W lufie 6.04 systemy się nie zacinają.

Ale jest problem z podawaniem tych kulek przez magazynki low-cap do AK. Magazynki firm TM, CA i PJ podają je poprawnie tylko na singlu. Na automacie pierwszy strzał leci, a reszta pustaki. Na blasterach 0.25 nie ma takich problemów.

Magazynek hi-cap standardowy od AKM Cymy podaje PJoty na singlu bez problemów, a na automacie dosyć często lecą pustaki. Z blasterami nie ma takich problemów.

 

W M15 ze stockową lufą G&P 6.05 hi-cap CA podaje PJoty też z przerwami, ale dużo rzadziej niż w AKM. Na singlu bez problemów.

 

W obu przypadkach kulki latają bez zarzutów, tylko są problemy z ich podawaniem. Na pewno są lepsze od "pestek", bo przynajmniej reagują na hop-up.

 

 

PS Chodzi o P&J premium.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...