Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Guest gecko123

Kupiłem KWA/ASG i po przebiegu 6tys poszedł mi tłok, tak samo jak Qurcz'owi (post #356 na stronie 18).

Używałem batki 7,4V 2650mAh 25C, czy ta batka jest za mocna czy po prostu poszedł bo się nudził ^^

 

 

Mój LMT Defender4 wywalił już ok. 12k kulek, i to głównie na auto, batki to używane na przemian 7.4V 2800mAh 35c i 11.1V 2200mAh 40c.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

U mnie wszystko ładnie podawało, na org hicapie, jakimś chińskim lowie, na midach boyia zdarzały się czasem zacinki, na przykład 1 pusty strzał na 2-3 sekundową serię, kulki Blaster Devil, PJ potęgowały puste strzały. Replika cała stockowa. ROF 28 RPS.

Na 7.4 wszystko idealnie, nawet na PJ i midach. Serie tak długie, że chwyt pistoletowy jest ciepły.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Jako nowy posiadacz repliki ze stajni KWA pozwolę sobie na kilka refleksji, może komuś się przydadzą (sam przed zakupem takowych szukałem, zatem niech będzie dla potomności...).

 

Moja replika to M16 LMT Defender CQB (czli SR10)

Na starcie została wyposażona w Zbrojowni w tłok Ultimate, sprężynę M130 Systema Energy oraz Mosfecik.

Na stockowej lufie dostałem 492 fps (HU off, BB 0,2 MB - pomiary moje, chrono Xcortech).

Zainstalowałem lufę PDI 6,01 o długości 455 mm. Niestety z wepchaniem gumki HU PDI (jakaś nowość, sprowadziłem z x-fire) do komory był problem, więc zainstalowałem firmową gumkę KWA, weszła OK. Pomiar wykazał 510 fps, zatem zanotowałem przyzwoity przyrost 18 fps dzięki odrobinę dłuższej i węższej lufie.

Bateria - 7,4V 20c 2200mAh z EliteAirsoftBatteries (ciężko wchodzi do komory na baterię w kolbie, odrobinkę pilniczkiem trzeba ją poszerzyć), wtyk T-connector modelarski - dała zupełnie akceptowalny (a wręcz przyzwoity) RoF, niestety nie zmierzyłem wartości.

 

Zewnętrzne atrakcje jakie sobie zafundowałem to:

- EoTech UFC (G&P)

- Magnifier KA na montażu "pivot" Bombera (niestety, nie mieszczą się razem na szynie "zamkowej", więc kolimator poszedł na front, a magnifier i tak przeważnie będzie używany jako lunetka obserwacyjna)

- zapasowe mechaniczne przyrządy Magpul MBUS (podróbki z Gunfire, ale dają radę!),

- osłonki RISów XTM (strrrrasznie ciężko wchodzą, jednej pary nie udało mi się złączyć, zatem na to miejsce poszedł "zapasowy" uchwyt zawieszenia :)).

- Grip AFG Magpul,

- Magwell grip FAB Defence (też lekko trzeba podpiłować),

- MadBull Noveske amplifier jako zasłonięcie lufy, która zresztą nie wystaje, tylko prześwituje w tłumiku ognia.

 

Nie pasuje chwyt pistoletowy King Arms: http://shop.ehobbyasia.com/king-arms-g16-standard-pistol-grip-for-m4-m16-dark-earth.html

Magazynek krótki King Arms na 110 kulek - coś mi kaprysi, trzeba stuknąć, by podawał regularnie.

Pasują i hulają - krótki mid-cap MAG (130) i krótki hi-cap King Arms.

 

Pierwsze testy ogniowe wypadły fan-tas-tycz-nie!

Niestety to nie były pomiary 'laboratoryjne', ale mogę powiedzieć, że zasięgiem replika ta zrównała się z moją APSką-2 525fps, a celnością i powtarzalnością - ku mojemu zdumieniu - przewyższyła sprężynową snajperkę! (a może to kwestia lufy? w APS2 mam "tylko" Prometheusa :))

Do pierwszego przestrzelania użyłem 2 rodzajów kulek - 0,29 Maruzem Grand Master, oraz szklanych MadBull 0,28. Nie zauważyłem między nimi żadnych naocznych różnic w osiągach, co znakomicie świadczy i kulkach MB, których - pomimo całkiem sporego zapasu Maruzenów, jaki zgromadziłem swego czasu - mam zamiar używać. Jedyną ich "wadą" jest wynikające ze swoistej "lepkości materiału" blokowanie się w ładowarce do kulek.

 

Fotki:

5950872197_c541ff6758_z.jpg

5951433630_891790b20f.jpg

Edited by pafcio0
Link to post
Share on other sites

Kupiłem KWA/ASG i po przebiegu 6tys poszedł mi tłok, tak samo jak Qurcz'owi (post #356 na stronie 18).

Używałem batki 7,4V 2650mAh 25C, czy ta batka jest za mocna czy po prostu poszedł bo się nudził ^^

 

Mi poszedł po jednym hi-capie. Więc coś z tym jest na rzeczy - ale został wymieniony i przemielił już 10 tyś BBs na lipo 11.1V. Na pierwszy montaż może poszła jakaś lipna seria.

Link to post
Share on other sites

dsc05729dh.jpg

 

LMT Defender Patrol Carbine (M4 Commando) ASG/KWA

W socku strzelała zadowalająco, może powinienem dłużej przestrzelać, ale i tak wymieniłem gumkę na fioletowego promka oraz preckę promka 300mm (kończy się w połowie tłumika płomieni, można spokojnie bez tłumika dźwięku). Po zamontowaniu precki oraz gumki, zasięg oraz skupienie miodzio...

Po przebiegu 6tys kulek, posypał się tłok, wymieniłem na POMpowy tłok JBU z wszystkimi zębami metalowymi (mam nadzieję, że zębatki wytrzymają). Od razu przy wymianie tłoka wymieniłem głowicę na poliwęglanową. Dzisiaj na strzelance przestrzeliłem 2 hi-capy i wszystko sprawuje się super.

Mosfet + batka LiPO 7,4 1800mAh 25C dają naprawdę dużego rofa, nie trzeba do tego żadnej mocniejszej batki...

Magazynek KWA naprawdę super, podaje każdą kulkę, a jedno nakręcenie starcza prawie na cały magazynek.

 

Minusy:

-wersję którą kupiłem miała w stocku lufę 6,12 (mierzone)

-szybko padł mi tłok, z tego co widzę, to nie tylko ja mam ten problem, ale wymieniony i po problemie...

Plusy:

+spasowanie (nic nie lata)

+ogólna praca GB

+szybkostrzelność

+magazynek (jak już wyżej wspomniałem)

 

P.S. na foto jest inny magazynek, ten od KWA jest bardziej szarawy i się tak nie błyszczy :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Strzelec - chyba tak - do mnie przyjdzie właśnie ona jutro - opiszę wszystko, dam foty...

 

Chyba bardziej się opłaci bo masz dłuższą lufę wew i zew więc nie musisz tego dokupywać od razu, ewentualnie później dać precke + tłumik.

 

Jeśli dasz dłuższą lufę a nie zmienisz cylindra to stracisz FPS...

Link to post
Share on other sites

KM4A1 - 395mm

KM4 CQB- 283mm

 

Straty fps dużej nie będzie - 10-15-20 fps.

 

Będziesz jednak widział różnicę w celności - na końcu toru lotu kulki będzie się robił kwiatek. Każda kulka będzie opadała w innym kierunku.

 

Na początku wstaw preckę , jak będzie coś nie tak to zmień cylinder. Nie zawsze jest to konieczne.

Edited by maczo007
Link to post
Share on other sites

Wszystkie emki KWA (od SR5 po SR12) mają ten sam cylinder, który jest nieco pełniejszy od tego do eMek 363mm

Więc nie wierzę, że na lufie 455mm może być jakikolwiek spadek... no chyba że wynikający z innej średnicy zewnętrznej lufy, przez co komora będzie mniej szczelna

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...