Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie... kupiłem m4a1 KWA na licencji COLT'a w prezencie dla brata. Po kupnie ,kiedy oglądałem replikę zobaczyłem, że są dosyć duże luzy na kolbie i magazynek lata na boki (ok 4-5mm) ,a na dodatek replika jest trochę porysowana. Co z tym zrobić - oddać na gwarancję?

Edited by michalsz993
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie... kupiłem m4a1 KWA na licencji COLT'a w prezencie dla brata. Po kupnie ,kiedy oglądałem replikę zobaczyłem, że są dosyć duże luzy na kolbie i magazynek lata na boki (ok 4-5mm) ,a na dodatek replika jest trochę porysowana. Co z tym zrobić - oddać na gwarancję?

 

Jeśli kupiłeś na miejscu - idź z tym do nich i niech wymieniają, szkoda, że nie otworzyłeś w sklepie. Jeśli kupiłeś wysyłkowo - poinformuj ich mailowo o tym, co zastałeś (luzy maga i kolby się zdarzają, ale rys być nie powinno) i dopiero wtedy odsyłaj.

Link to post
Share on other sites

Kurczę... jak front lata to pewnie wina dwuczęściowej lufy. Jak się okładziny zdejmie, to blisko body są 4 śrubki. Potrzebny jest bardzo mały imbus. Trzeba najpierw lekko rozkręcić i trochę wcisnąć lufę, ale bez przesady, potem dokręcić wszystkie śrubki i teraz okładziny będą mocniej dociskane przez zespół muszki i nie będzie to wszystko latać. Bez kleju.

Link to post
Share on other sites

Do takiego ROF'a to bardziej NiMh 9,6V albo LiPo 7,4. Jak przewertujesz wcześniejsze strony to znajdziesz tam jaka bateria wejdzie do przedniego chwytu.

 

Z NiMh polecam Sanyo i G&P, natomiast z LiPo to jakieś modelarskie np. z tej strony =&dbInputLte[v9a7f95185c]=&dbSel[ve1fee493e7]+=v76b05e9136&vebd8812685=3&v2ca387b6d7=v76b05e9136&vc414f3492d=&idz="]rc4max

Edited by SIEKIERA
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Już wybiłem - pomocny jest smar silikonowy, młotek i mały śrubokręt - (ja użyłem kluczy "zegarmistrzowskich" kupionych u ruska 2 lata temu za 6 zł) taki był mi potrzebny aby wbić pin od rury gazowej - mały i wredny. Do pinów od muszki można użyć małego imbusa lub torxa.

 

Co do gumki ja ją przyciąłem 1-2mm. Niestety brak chronometra na odpowiedni test.

Założyłem dzisiaj kable niskooporowe od Elementa (zamawiane z Taiwangun jako PJ a dostałem Element :cool: )

Wyglądają całkiem dobrze - działanie przetestuję jutro. Należy zwrócić uwagę na "wózek ze stykiem" który wjeżdża pomiędzy styki - u mnie miał "plastikowego babola" pozostałość z formy, trzeba go obciąć/zeszlifować następnie przesmarować "szyny" tego wózeczka jakimś smarem. Zwróćcie uwagę aby dogiąć te blaszki w które wjeżdża wózek - u mnie nie do końca się stykały i musiałem rozkładać replikę od nowa....

Link to post
Share on other sites

Jaka bateria wejdzie do kolby SF?

 

Bateria LiPo Dualsky 1750 mAh 45C 7,4V 5 generacji o wymiarach:

wysokość 100m

szerokość 31mm

grubość 17mm

 

Pasuje idealnie... :) jakby była robiona pod kolbę SF... nie goni nie stuka

W.w model wytrzymuje około 3500-4000 strzałów (na sprężynie m130)

 

Posiadając dobrej klasy łądowarkę baterie można naładować do pełna w kilka - kilkanaście minut !!! Maksymalny prąd łądowania 11A

45C czyli jakieś 79A na wyjściu wykręci z silnika całą jego moc.

Link to post
Share on other sites

Bateria LiPo Dualsky 1750 mAh 45C 7,4V 5 generacji o wymiarach:

wysokość 100m

szerokość 31mm

grubość 17mm

 

Pasuje idealnie... :) jakby była robiona pod kolbę SF... nie goni nie stuka

W.w model wytrzymuje około 3500-4000 strzałów (na sprężynie m130)

 

Posiadając dobrej klasy łądowarkę baterie można naładować do pełna w kilka - kilkanaście minut !!! Maksymalny prąd łądowania 11A

45C czyli jakieś 79A na wyjściu wykręci z silnika całą jego moc.

 

Rozumiem, że masz na myśli maksymalnie rozłożoną kolbę, bez możliwości regulacji długości i batka jest w środkowej części? Bo do bocznych pojemników na styk to wchodzi 20mm x 10mm.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że masz na myśli maksymalnie rozłożoną kolbę, bez możliwości regulacji długości i batka jest w środkowej części? Bo do bocznych pojemników na styk to wchodzi 20mm x 10mm.

 

Bateria wchodzi w dekiel kolby SF, w rurze kolby mam mosfet i kable, a regulacja jest praktycznie pełna... kable układają się w kolbie podczas rozsuwania kolby. Raz zdarzyło mi się przy składaniu kolby, że kable źle się ułożyły i otwarło dekielek kolby. Teraz dokładnie sprawdziłem... kolba składa się od pozycji 5 do pozycji 2 bez żadnych oporów. Pozycja jeden już wchodzi z oporem, przesunięcie na zero może spowodować otwarcie dekielka. Strzelam na pozycji 4 lub 5 więc nie mam żadnych problemów z bateryjką. Kable, które mam założone są dość twarde...założenie kabli modelarskich silikonowych rozwiązałoby problem w 100%. Kable silikonowe ułożą się w rurze kolby nawet przy pozycji O.

Edited by mike21
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

U mnie PMAG A&K wchodzi podobnie jak stock, może minimalnie ciaśniej, a PMAGi ECO (Magpul/Star) wchodzą minimalnie luźniej niż oryginalny hicap KWA, co jest idealne, bo po naciśnięciu zwalniacza magazynek bez niczego wypada, a luz w gnieździe nie jest prawie wyczuwalny i mag siedzi, sam nie wypadnie. M4 z lmt defender.

Link to post
Share on other sites

putin - pasują i podają bez problemów. Mam taki z asgshopu, z tego co pamiętam wchodzi idealnie albo ma delikatne luzy na boki. Jak będę w domu to mogę sprawdzić jak jest dokładnie, daj tylko znać :) Ale ogólnie są niezawodne, zero zacinek, wymagają jedynie porządnego potraktowania ojejkiem silikonowym.

 

putin - pasują i podają bez problemów. Mam taki z asgshopu, z tego co pamiętam wchodzi idealnie albo ma delikatne luzy na boki. Jak będę w domu to mogę sprawdzić jak jest dokładnie, daj tylko znać :) Ale ogólnie są niezawodne, zero zacinek, wymagają jedynie porządnego potraktowania ojejkiem silikonowym.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiłem trzy magi RC krótki do emki kwa.Pierwszy mag pasował idealnie.Wchodził i wychodził bez oporu.Kolejne dwa natomiast były szersze i tak ciasno wchodziły,że należało by je młotkiem wbijać,a wyciągać kombinerkami.Pomogło zeszlifowanie papierem ściernym górnej części maga i teraz wchodzą bez problemu.Kulki podają idealnie.

 

http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-low-cap/magazynek-krotki-real-cap-do-serii-m15-m16-m4-25-kulek-p-j.html

 

Zakupiłem też ostatnio tłok SHS z 14 zębami.Powiedzcie Mi tylko czy te zęby przed montażem należało by przykleić do tłoka czy zostawić tak jak są wciśnięte?Pewnie głupie pytanie lecz odpowiedz była by pomocna.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Co do baterii i kolby SF mam dwie:

 

VB Power 7,4V 1300mah 15C (pojedyncza)- wchodzi do prowadnicy kolby , możliwa jest regulacja kolby w pełnym zakresie.

Redox 7,4V 2400mah 20C(podwójna)-wchodzi tam gdzie powinna:),możliwa jest regulacja kolby w pełnym zakresie.

 

Długości luf są z lekka niestandardowe ,mogę Ci jedynie podpowiedzieć jakie były orginalnie w moich egzemplarzach:

 

LMT Defender 4 - 394mm

LMT Defender Compact CQB -faktycznie była 225mm (a w zależności od sklepów jest podany rozstrzal od 229 do 249mm:)

 

Co do przyrządów szczerbinkę napewno da się zdemontować , muszkę nie wiem bo ja mam taką składaną na atrapie bloku gazowego.

Link to post
Share on other sites

Głupie pytanie :)

 

Skoro ta emka jest taka pro to dlaczego prosto z pudła ma gorsze osiągi od g36c cymy?

 

Chodzi mi o zasięg i skupienie, porównane z recenzjami jednego i drugiego na wmasg.

 

Nie jest to atak z mojej strony tylko pytanie ponieważ sam chciał bym sobie kupić emke w wersji ris i mam pewne obawy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...