Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na swojej M4 R.I.S. miałem 390FPS, tylko że wymieniona lufa i gumka. Również z ASGShop.

 

Mam za to inny problem - kupiłem magi Boyi Mid Cap i P&J Low Cap - na szczęście po jednym magu i... Boyi ciężko wchodzi, oraz przy ładowaniu dwie ostatnie kulki utykają jedna obok drugiej i zatykają się... Jeszcze nie sprawdzałem czy podaje bo chwilowo nie mam możliwości.

 

Jakie midy metalowe polecacie w rozsądnej cenie? Czy też lepiej inwestować w magi za >100zł (Magpul, VFC, KWA)?

Link to post
Share on other sites

Ja na swojej M4 R.I.S. miałem 390FPS, tylko że wymieniona lufa i gumka. Również z ASGShop.

 

Mam za to inny problem - kupiłem magi Boyi Mid Cap i P&J Low Cap - na szczęście po jednym magu i... Boyi ciężko wchodzi, oraz przy ładowaniu dwie ostatnie kulki utykają jedna obok drugiej i zatykają się... Jeszcze nie sprawdzałem czy podaje bo chwilowo nie mam możliwości.

 

Jakie midy metalowe polecacie w rozsądnej cenie? Czy też lepiej inwestować w magi za >100zł (Magpul, VFC, KWA)?

 

Ja mam 4 midy SRC. Wszystkie ładnie siedzą w gnieździe, lekki luz, ale po wciśnięciu zwalniacza magazynka same wypadają z gniazda, nie trzeba się szarpać, podają dobrze.

Link to post
Share on other sites

W tych CQB Compactach wsadzają m110 ?

 

 

Na pudęłku było napisane 330 fps , faktycznie schronowała się na 360fps po wymianie gumki (systema energy) + precka Promyka wyszło 380 :).

 

Ostatnio na 6 magazynków Boyi zdarzył mi się jeden który ciężko wchodził i wychodził z gniazda , troszkę pracy pilniczkiem i jest ok

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Mi G&G w ogóle nie chiały wejść, podobnie jak VFC. Boyie wchodzą bardzo ciężko, Magpule to jak dla mnie ideał.

 

Ciekawe zjawisko. Mam 3 sztuki i wchodzą perfekcyjnie. Dla małego porównania:

 

G&G

 

fz4una.jpg

 

Magpul PMAG

 

2r3fu2t.jpg

 

Boyi

 

mrg5eb.jpg

Edited by CQBRAY
Link to post
Share on other sites

Low-Capy Boyi wchodzą dobrze, ale po lekkim spiłowaniu dopiero same wylatują z gniazda, inaczej trzeba je lekko pociągnąć.

 

Nie wiem jak wy, ale ja podkleiłem od środka kolbę 2 kawałkami taśmy izolacyjnej i chodzi płynnie, a luz jest teraz znikomy:) No i co najważniejsze w ogóle tego nie widać.

 

Wszem i wobec Systema zaczęła kręcić, także to co wcześniej pisałem jest nieaktualne. Kręci sporo lepiej od stockowej, wystarczyło ją przestrzelać.

Link to post
Share on other sites

A to dlaczego jest wada?

AnR blachowkręty są dla mnie wadą, gdyż po 2 rozkręceniach GB 2 śruby "nie łapały"(być może za dużo siły w łapach:) . Na szczęście dało się je przegwintować na zwykłe M3 i jest miodzio.

 

Poza tym nie widzę sensu stosowania blachowkrętów, chyba że ograniczenie czasów przy produkcji. Oczywiście to tylko moja opinia i mogę się mylić:)

 

Kolejną rzeczą której nie rozumiem, to różne grubości kabli zastosowanych w replice. U mnie wyleciały od razu:)

 

Odnośnie magów, u mnie siedzą elegancko i podają

-lowy Dboya

-lowy PJ

-midy KA

-midy Dboya

 

Wszystkie siedzą sztywno nie latają na boki.

Link to post
Share on other sites

Nikt tu jeszcze o tym nie pisał, czyżby każdy miał imbusa 1mm? Jak odkręcacie przycisk o zwalniacza magazynka? Mam imbusa 1,5mm, który jest za duży. 1mm jest b. ciężko dostępny o ile w ogóle go idzie teraz dostać. Za wyjątkiem szlifowania imbusa 1,5mm jest jakaś opcja? Myślałem o TORXie tylko nie wiem jaki rozmiar byłby odpowiedni.. T7, T8?

Link to post
Share on other sites

AnR, dałbym sobie radę nawet bez forum, ale lubię poznawać opinie innych, może i pierdoły, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego imbusa. Informacji też o takim problemie, niewielkim co prawda na forum nie znalazłem i zabierając się za replikę miałem niewielką zagwozdkę. Przerobiłem w końcu imbusa 1,5mm. Swoją drogą po co robią tak małe imbusy skoro w zasadzie nigdzie nie można ich dostać? Mogli wcisnąć tam Torxa T4/T5 i byłby spokój..

 

Rozłożyłem GB, kable wymienione, mosfet na dniach, ale teraz kolejne pytanie z serii pierdół - u mnie w cale nie ma szczelności między zespołem cylindra a tłokiem - zatykając dziurki normalnie mogę ruszać tłokiem, nie uszczelnia się. Tak ma być i dopiero przy większym obciążeniu to działa czy coś mam zwalone/ja zwaliłem? Oring jest, wszystko założone poprawnie, głowica cylindra bardzo ciasno siedzi itd itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...