Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Witam jako nowy użytkownik tego forum znalazlem ten temat ale:

 

W Asgshop mamy coś takiego, replika stock 400fps oferują tuning za 125zł w tym spreżyna M120 i mamy 430fps.

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4029

 

W zbrojowni mamy już M120 w stocku to chyba te same karabiny? tyle że przy M120 jest 400fps.

http://www.zbrojownia.com.pl/

 

jaka jest spręzyna w tej replice? Skoro w ASGshopie na m120 to 430 fps.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Posiadam, M16 z stałą kolbą i tu pojawia się pytanie, można wymienić prowadnicę na inną. Myślę, na wymianie kolby z stałej na regulowaną od czasu zakupu MBSS i kamizelki pod niego, najzwyczajniej trochę kolba jest za długa. Co potrzebowałbym do takiej wymiany ?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kolega dość dobrze sprecyzował. Przeszukałem wszystkie znane mi sklepy i niestety nigdzie nie ma RIS'a ani CQB Patrol(swoją drogą nie wiem czy jak ja swoją kupowałem to nie była ostatnia w sklepach, bo już wtedy ciężko było ją znaleźć). Musisz chyba czekać na dostawy...

Link to post
Share on other sites

Mi w specu napisali że jest zmiana dystrybutora i do nich raczej nie dotrą więc znalazłem ostatnią sztukę ASG/KWA LMT Defender 4 Carbine czyli LMT M4A1 (z braku innych zakupiłem tą) zakupiłem PMAGI z taiwangun i wchodzą bardzo ciasto trzeba 3 razy dobijać łapą, gumka HU do wymiany, chwyt Magpul MIAD nie pasuje muszę ściąć kawałek aby wszedł jeżeli uzyskam zamierzony efekt dam foty jak mi to wyszło Pozdrawiam. (Tak nawiasem ten temat bardzo mi pomógł w wątpliwościach czy kupić czy nie :D

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem ASGDK nie będzie już dystrybutorem KWA.

 

KWA USA ma zamiar uruchomić własną dystrybucję na Europę - ma się to podobno rozpocząć jeszcze w tym roku. Niestety z informacji, które posiadam wynika, że cena replik KWA USA będzie na pewno wyższa niż serii LMT.

 

Osobiście przejrzałem dziś większość polskich sklepów w poszukiwaniu replik z serii LMT Defender. Jedyne co znalazłem to M4 CQB dostępne na dwóch sklepach.

 

Wracając do tematu komory HU w LMT to w swojej również urwałem zębatkę. Zastąpiłem jakąś chińską dwuczęściową komorą (chyba AGM). Szczelności nie straciła w ogóle. Na M130 udało się osiągnąć 480-490 FPS.

 

 

W obliczu deficytowej sytuacji dla replik LMT pytanie do użytkowników:

 

Czy ktoś próbował wymiany całego frontu w tych replikach? Chodzi mi o przekształcenie na przykład repliki M4 CQB w standardowe M4A1 RIS. Czy części producentów klasy G&P będą pasować?

Edited by Arizz
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o komorę hopup to mi też odpadł środkowy ząbek i wziąłem wiertarkę z najmniejszym wiertłem przewierciłem przez środek zębatkę i minimalne zagłębienie zrobiłem w komorze do tego małego otworu który wywierciłem w komorze wlałem minimalnie kleju, przez zębatkę i do otworu wsadziłem malutki gwoździk i trzyma, kręci idealnie i już nie ma opcji żeby znowu się ułamało. :D

Link to post
Share on other sites

Walczyłem od jakiegoś czasu ze złym podawaniem kulek z maga do komory i juz próbowałem dosłownie wszystkiego,zmiany gumek, dystanserów i pierdyliard razy rozkładałem i składałem komorę, lecz dzisiaj natknąłem się na coś takiego. Przyuważyłem, że wylot głowicy cylindra( ta "rurka") jest lekko pochylona w dół (na zdjęciu w lewo) i teraz pojawia się pytanie, czy tak ma każdy egzemplarz, czy moja się gdzieś odgięła i to przez to właśnie podawanie kulek jest nieprawidłowe ?

 

b305b5fd400d0267m.jpg

 

 

Z podawaniem jest problem taki, że kulki mi się zapychają w komorze i jak już, to zawsze pierwsze 3-7 sztuk z maga..

Link to post
Share on other sites

Ok, już zamówiłem dystansery i zobaczy się jaki dadzą efekt. Który dystanser masz włożony: czarny czy przezroczysty ? :maniak_jezyk2:

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące dyszy, bo to właśnie na niej przy połączeniu z głowicą cylindra mam nieszczelność. Wyczytałem, że jest ona standardowej długości, ale ale mam pewne wątpliwości:

 

Dysza jest standardowa, jeśli chodzi o długość. Jednak dla stabilizacji FPS wyposażona jest w odpowiedni kołnierz, których wchodzi w komorę. Tak jak w M14 albo G36.

 

Rozumiem, że kołnierz to chodzi to to "zcięcie" na końcu dyszy, od strony komory. To czy dysza do m4 z DF, również posiadająca ten stożek na końcu, pasowała by do KWA.

Czy może zamiast wymieniać dyszę to wymienić głowicę cylindra aby uzyskać idealną strzykawkę (obecnie powietrze ulatuje na połączeniu dysza --> głowica cylindra.

 

Pozdro

Kocur :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...