Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 lat to chyba mała przesada :icon_wink:

Raczej chodziło mi o odpowiedzi oparte na doświadczeniu, które elementy GB padały po jakim czasie.

Wątpie że któryś z forumowiczy biega z LMT/KWA 10 lat i może smiało potwierdzić ową teorię :icon_smile:

 

Nie przesadzam, 50 000 kulek dla stockowego gerboxa to nie jest jakoś specjalnie dużo, są osoby co pewnie więcej robią w jeden sezon :P

 

Moją teorię opieram na tym, że sporo osób posiadających KWA pakuje tam M130 wymieniając tylko tłok i nikt jakoś szczególnie nie narzekał.

 

Jak masz zamiar wystrzelić te 5000 na rok do puszek czy na 2-3 spotkaniach to uwierz mi, że prędzej Ci smary zaschną niż coś padnie.

 

Producent na pewno nie produkuje repliki na jedną strzelankę.

Link to post
Share on other sites

Ten języczek nie będzie przeszkadzać. Najwyżej trochę go spiłujesz.

 

Problemem może okazać się stopka chwytu zwana również pokrywą silnika, ponieważ chwyty te przychodzą bez tej stopki/pokrywy i trzeba dopasować oryginalną KWA. Z tego co wiem nastręcza to ludziom sporo problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Różni się tylko materiałem lowera czy jeszcze czymś?

 

I cylindrem... W CQR jest normalna sprężyna 120 i cylinder z długą dziurą. Jak wymienisz na "0" masz, w zależności od szczęścia i szczelności układu od 430 do 470 fps..

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Witam użytkowników replik LMT Defender Compact CQB :icon_wink: Chciałbym właśnie kupić tą replikę, ale nie wiem jak ona spisuje się w polu :/ Może mi ktoś coś o niej napisać ?? Głównie chodzi mi o zasięg skuteczny i max.

 

Mam, ale nie odpowiem, bowiem z nowym cylindrem i springiem 130 odbiega pewnie od stocka..

 

P.S. Masz na myśli CQR mod 1 czy CQR mod2 ?

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Defender Compact CQB. To najkrótsze maleństwo ASG/KWA

 

Co do pola, ja mam tą ciut dłuższą (M4CQBR), ma to mało FPS, bo koło 350, kiepską gumkę HU (bardzo kiepską) i króciutką lufę, choć całkiem niezłej jakości. Do wymiany OD RAZU jest ta gumka, można by też wstawić cylinder pasujący do długości lufy, bo standardowo jest typ 1.

Link to post
Share on other sites

Do wymiany OD RAZU jest ta gumka

 

Nie chcesz sprzedać? Pytam poważnie, bo mam zupełnie inne zdanie na jej temat. Pierwsze strzały, kiepsko kręci, ale taka jej specyfika. Wystarczy przemyć mydłem, strzelić z 50 razy i kręci zabójczo.

 

Co do nazewnictwa, trzymajmy się lepiej nazewnictwa producenta. Czyli mamy:

 

CQR mod 1:

http://kwausa.com/20...7/kwa-cqr-mod-1

 

i CQR mod 2:

http://kwausa.com/20...a-kwa-cqr-mod-2

 

Co do cylindra, to to, co mi zostało po tuningu, wygląda mi bardziej na "coś z większą dziurą niż typ 2", niż na typ jeden. Typ jeden, to ma zwykła "kaczka", a nie cqr

 

Zresztą, co będę pisał, obejrzyta sobie filma z porównania gearboxów CQR i zwykłej kaczki (lektor.angielski)

 

http://www.youtube.com/watch?v=FtoPRPTFNOA&feature=player_embedded

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Defender Compact CQB. To najkrótsze maleństwo ASG/KWA

 

Co do pola, ja mam tą ciut dłuższą (M4CQBR), ma to mało FPS, bo koło 350, kiepską gumkę HU (bardzo kiepską) i króciutką lufę, choć całkiem niezłej jakości. Do wymiany OD RAZU jest ta gumka, można by też wstawić cylinder pasujący do długości lufy, bo standardowo jest typ 1.

 

Słyszałem że gumka idzie do wymiany, albo do wyczyszczenia bo podobno producent użył dużej ilości smaru w replice ^^ Możesz mi powiedzieć jak sadzi ?? Bo myślałem nad przedłużeniem lufy tłumikiem.

 

Mam, ale nie odpowiem, bowiem z nowym cylindrem i springiem 130 odbiega pewnie od stocka..

 

P.S. Masz na myśli CQR mod 1 czy CQR mod2 ?

 

Mógłbyś też opisać tą replikę, zwłaszcza jak sadzi ?? Bo jakoś nie jestem przekonany do dolnego korpusu wykonanego z polimeru :/ Obawiam się że w niskiej temperaturze Body może się posypać na drobne kawałki.

Edited by MolodoY
Link to post
Share on other sites

Nie macałem tego polimeru, ale z technicznego punktu widzenia wzrost kruchości metali jest większy niż polimerów przy spadku temperatury :) Nie o to bym się martwił. Po prostu może wyglądać gorzej, nie będzie się tak ładnie "zużywało" jak metalowe części, no i jest pewnie mniej wytrzymałe jeśli ktoś chce grać w rugby repliką :)

Link to post
Share on other sites

 

mam jedną, ile jesteś gotów za nią dać?

 

Tyle, co za "bezużyteczną" gumkę hu, jak ją opisujesz. 15 z wysyłką? (wszak to aż 1/2 zielonego g&g)

 

 

Mógłbyś też opisać tą replikę, zwłaszcza jak sadzi ?? Bo jakoś nie jestem przekonany do dolnego korpusu wykonanego z polimeru :/ Obawiam się że w niskiej temperaturze Body może się posypać na drobne kawałki.

 

Cieżko będzie, nie jestem ogrodnikiem, grochu repliką nie sadziłem.

 

Ztuningowana replika, wysyła kulki dość daleko i celnie. Jest podobnie, do sr25 by pj z lufą promyka. Co do zakładania tłumika, nie widzę sensu, bez wstawienia dłuższej lufy, lepszej klasy (czytaj conajmiej promyka). Jako, że długą "parasnajpę" już miałem, teraz raczej przekonują mnie bardziej kompaktowe rozmiary, tym bardziej, że replika na tyle dobrze strzela, że można ją chyba tylko zepsuć tym tuningiem.

Co dziwne, mimo 500 fpsów, kulasy 0.25 rockets latają równie dobrze jak 0.30 madbulla.

 

Co do dolnego body, się nie wypowiadam. Chwyt pistoletowy się przez to "nie upierdzieli", bo i tak na silniku i gearboxie siedzi, a co do kruchości, to owszem, jak ktoś Ci przy minus 10, z 450 fpsów z 5 metrów, serią w replikę pociągnie, może być nieciekawie (z repliką i gościem...).

Z resztą, dolne body, jakieś się chyba, w razie "w", dopasuje..

Link to post
Share on other sites

Ztuningowana replika, wysyła kulki dość daleko i celnie. Jest podobnie, do sr25 by pj z lufą promyka. Co do zakładania tłumika, nie widzę sensu, bez wstawienia dłuższej lufy, lepszej klasy (czytaj conajmiej promyka). Jako, że długą "parasnajpę" już miałem, teraz raczej przekonują mnie bardziej kompaktowe rozmiary, tym bardziej, że replika na tyle dobrze strzela, że można ją chyba tylko zepsuć tym tuningiem.

 

Właśnie miałem w planach tak zrobić, kupić tłumik 150mm i ściągnąć preckę Promyka 363mm ;-) Nie wiem, nie strzelałem z SR25, ale strzelałem z PJ16A4 i dość dobrze strzelała.

Link to post
Share on other sites

Tzn tak, w stocku masz tam lufę 242mm.... No trochę mało... Nawet jak na promyka... Nie wiem, podoba Ci się ten front? Bo ja chyba zmieniłbym go sobie po prostu na jakiś dłuższy i tam miałbym jakąś dłuższą preckę. Nawet takie M4 CQBR ma już tą lufę 280mm

Generalnie idea jest dobra, tylko pamiętaj że lufa luźno dyndająca w tłumiku delikatnie obniża Ci precyzję

Link to post
Share on other sites

Tzn tak, w stocku masz tam lufę 242mm.... No trochę mało... Nawet jak na promyka... Nie wiem, podoba Ci się ten front? Bo ja chyba zmieniłbym go sobie po prostu na jakiś dłuższy i tam miałbym jakąś dłuższą preckę. Nawet takie M4 CQBR ma już tą lufę 280mm

Generalnie idea jest dobra, tylko pamiętaj że lufa luźno dyndająca w tłumiku delikatnie obniża Ci precyzję

 

W niej siedzi lufa 225mm, czyli jeszcze krótsza od MP5 :/ Front mi odpowiada, a nie chce mi się jakoś bawić w przerabianie całego Frontu, bo chyba troszkę z tym będzie zachodu :/ A jest jakaś opcja żeby usztywnić lufę w tłumiku ?? Bo 363mm powinno mi wystarczyć :icon_wink:

Edited by MolodoY
Link to post
Share on other sites

W niej siedzi lufa 225mm, czyli jeszcze krótsza od MP5 :/ Front mi odpowiada, a nie chce mi się jakoś bawić w przerabianie całego Frontu, bo chyba troszkę z tym będzie zachodu :/ A jest jakaś opcja żeby usztywnić lufę w tłumiku ?? Bo 363mm powinno mi wystarczyć :icon_wink:

 

Tyle, że to chyba bład myślowy. Po co kupować najkrótszego stocka, i go wydłużać. Nie lepiej kupić KWA M16 LMT Defender 16, tam masz lufę 527 mm w standardzie...

Nie kapuję tego, chcesz compacta, kupujesz compacta... Chcesz kawał gnata, kupujesz kawał gnata..

 

Ja miałem "kawał gnata", stwierdziłem, że chce "zwykłą, składaną emkę", kupiłem zwykła składaną emkę. Chociaż, gdybym mogł kupić "mod 2", za normalne pieniądze, pewnie bym wziął mniejsze mod 2.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Tyle, że to chyba bład myślowy. Po co kupować najkrótszego stocka, i go wydłużać. Nie lepiej kupić KWA M16 LMT Defender 16, tam masz lufę 527 mm w standardzie...

 

Teraz znajdź mi dostępne M16 KWA LMT -.- W tym rzecz że w sklepach została tylko wersja Compact :/ Żeby były dostępne inne, to bym się nie szczypał i zamówił z miejsca wersję Defender 4 S.I.R., albo Defender 4 RIS ;-) Dlatego chcę kupić Compact i przedłużyć lufę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...