Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nóż survivalowy


Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Hej!

Nie mam czasu ogladac 11 stron o nozach, a chcialem sie zapytac czy Wenger Evolution 17 ( http://www.swiss-army-knife-wenger.co.uk/s..._knife_17.html) i Gerber Sport Utility Pack Survival Kit (http://www.gerber-tools.com/Gerber-Sport-Utility-Pack-Survival-Kit-5635.htm) byloby dobrym polaczeniem na wypady airsoftowe/milsim'owe?

Jezeli nie to interesuje mnie cos w przedziale do $200.

Dzieki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Witam jaki nó~ż polecacie ?

 

Cena ok.150zł , 200zł max .

 

Nóż ma słzyć do

 

- cięcia

- rąbania ( nieco grubszych gałęzi )

- zdzierania kory

- szybkiego i bezbolesnego zabijania i oprawiania ryb .

 

Chciałbym aby miał ostrze stałe i piłę oraz metal był nierdzewny i na tyle wytrzymały by nie tępił się co wypad na ryby , ostrze ok .16,17-20 cm

Dzięki .

Edited by Keltuzar
Link to post
Share on other sites
Stawiam ostatecznie na to rąbanie .

 

A co będziesz rąbał? Od rąbania jest siekiera?

 

 

A coś z piłką ?

 

Co bedziesz piłował? Drewno, metal, kości?

 

Jeżeli pierwsze, to spraw sobie składaną piłę, np. fiskarsa.

To drugie to brzeszczot do metalu.

Jeżeli to trzecie, to poszukaj jakiegos noża mysliwskiego, albo myśliwskiego Victorinoxa.

 

 

A Gerlachy ?

 

Gerlachów to jest dużo, do kuchni, scyzoryki, noże bojowe?

Jeżeli te ostatnie, to to jest sztylet okopowy, a nie nóż survivalowy.

 

 

Zdefiniuj dokładnie co chcesz robić tym nożem, ale dokłanie. Czyli nie "rąbanie", ale "rąbanie drzewa", przygotowywanie pożywienia, otwieranie konserw, kłucie npli, itd.

 

 

A to mój nowy nóż survivalowy:

pict0001w.th.jpg

oczywiście do kompletu scyzoryk, a konkretnie Victorinox Outrider.

Edited by Bren
Link to post
Share on other sites

Ten brytolski klocek przy batoningu wypadnie kiepsko - będzie się klinował jak moje mini kukri, które i tak ma wyższy szlif. Fajny ale ja wciąż czekam na nadmiar gotówki i 8 cali z pełnym płaskim plus scyzoryk 111 mm :D

 

Zatem Keltuzar RTAK II, Ontario SP43, Cold Steel Trailmaster, Ka-bar Heavy Bowie itp. Będziesz miał rębajła ;) choć część poza twoim przedziałem cenowym... znacznie.

Link to post
Share on other sites

A coś z piłką ?

FIFA 2010.

Wygląda na to, że idealnym nożem do survivalu będzie 10" Bowie z piłą na grzebiecie, seracją, rękojeścią zawierającą narzędzia Victorinoxa, z S30V, za 150 zł....

...a rano się obudzę i z ulgą westchnę "to tylko zły sen"...

Link to post
Share on other sites

Jak do opisanych prac polowych z batonowaniem włącznie to polecam coś na kształ lapońskich leuku. Na forum knives.pl znajdziesz ludzi, którzy Ci zrobią taki nóż. Jeśli będzie z mało dekoracyjnych materiałów i bez wykończeń (nie tracąc na funkcjonalności), to jest szansa się zmieścić w 200 zł.

 

Z tym, że stal to będzie raczej węglówka, ale nie jest wcale taka straszna w obsłudze - na dużym prostym nożu jest spokojnie do doczyszczenia (zakładam, że nie zostawisz noża na tydzień w trawie). Nierdzewka jest dużo ważniejsza np. w takim vicku, którego byś do ryb używał.

Edited by Sybir
Link to post
Share on other sites
Potrzebuję głównie czegoś na kilku dniowe para''surwawilowe'' wypady na rybcie , czyli do zabijania rybeńek , robienia ognisk i czasami namiotu z pałatki lub szałasu .

 

Victorinox outrider

 

Ryby oprawisz głółną blokowana dużą głownią

Opał na ognisko połamiesz butem lub przepalisz w ognisku

Żerdki do postawienia pałatki przytniesz piłką ze scyzoryka

 

 

Oczywiście można wziąść do żerdek i opału kukri, maczeta lub RAT 7, tylko że wtedy i tak potrzeba drugie mniejsze ostrze do rybek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...