Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Ankieta] Zawieszenie taktyczne



Recommended Posts

Witam,

Chcę zająć się produkcją zawieszeń taktycznych do broni korzystając z produktów wysokiej jakości, utrzymując przy tym niską cenę produktu, jednak przed zamówieniem materiałów chciałbym zrobić małe rozeznanie wśród być może przyszłych klientów.

Zamieściłem w ankiecie trzy pytanka, na które, oczywiście jeżeli macie czas, proszę odpowiedzcie.

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Na początku planuję produkcję dla M4 oraz M16. Z czasem chcę rozszerzyć ofertę o pasy do M14 i być może innych modeli jak AK czy MP5.

Wiadomym jest, że w zależności od tego gdzie i z jakim sprzętem wojujecie zależą preferencje, a ofertę kieruję w stronę wszystkich maniaków.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat szerokości pasa? W moim mniemaniu im szerszy tym wygodniejszy, bo się nie wpija, ale też bez przesady, dlatego myślę, że 3cm to minimum, a 4cm to maximum, lecz chętnie poznam Wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Może i tak być, że "czwórka" będzie krępować. Jeszcze nie testowałem, ale mam zamiar jutro kupić w miejscowym sklepie próbkę czwórki i przetestować.

Zawieszenia do AK raczej szybko wprowadzę. Głównie chodzi o to, żeby mieć replikę na którą by się to uszyło i dopasowało uprząż, dlatego myślę, że z G36 może być problem.

Link to post
Share on other sites

To co foka mówi jest prawdziwe... niestety dla kieszeni :/

 

Do m16+m203 mam 3pkt, do kurza mam 1pkt a jak miałem kałacha to był 2pkt. Kwestia zastosowania i przyzwyczajenia...

 

Aczkolwiek aktualnie jestem posiadaczem 3pkt z PJ (krakman) - jest całkiem wygodne i nie narzekam przy nim na nic

Link to post
Share on other sites

hmmm. Myślę, że znakomitym pomysłem byłaby produkcja zawieszeń taktycznych typu bungee. Tylko 3-pkt i 1-pkt. Używam oryginalnej Specopsowej Mamby 3pkt i jak najbardziej uważam ją za najlepsze rozwiązanie dot. zawieszenia taktycznego.

Link to post
Share on other sites

Tylko zdajesz sobie sprawę że żeby przebić np 3pkt PJ kosztującego 30 zeta byś musiał się mocno wysilić lub mocno obniżyć cenę ?? Bo mając do wyboru zawieszenie za 30PLN (jakby nie było firmówkę) i twoje za 25 to bym wolał dopłacić 5 zeta i wziąć sprawdzone...

 

Więc podlicz dodatkowo czy aby na pewno będzie ci się opłacało robić to w sposób taki aby cena i jakość była były odpowiednio dobrane :P

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

U gunsmoke'a są pasy po 110zł, i to chyba nawet profesjonalny ;)

 

@TBM

Trochę jest w tym racji, ale mam nadzieję, że po kilku sprzedanych pasach już będą nieco sprawdzone. Materiały to naprawdę wysoka półka:

Taśmy TECH-BAND'u

Regulatory etc. Duraflex'y National Molding

Nici Gutermann'a Super Mocne

 

Wątpię, żebyś dał radę rozerwać coś takiego bez pomocy narzędzi. I myślę, że przy takiej jakości jednak nie każdy będzie chciał dołożyć "piątaka" do pasów PJ, bo to mimo wszystko chińczyk zapewne robione z tanich materiałów, bo w AS nawet tanie duperele są drogie, bo musi na tym zarobić producent oraz wszyscy pośrednicy dzielący Ciebie a producenta.

Link to post
Share on other sites

Tech-band to nie jest wysoka półka. To bardzo średnia półka - to tylko taśmy konstrukcyjne z taniego polipropylenu podatne na wystrzępienie, odbarwienie i zamarszczanie. Poza tym są szorstkie i nie są że tak powiem odpowiednio "mięsiste" co przekreśla je jako naprawdę dobry materiał na pasy do broni.

 

Klamry i inne elementy tworzywowe powinny być z acetalu, do tego dobre gumy (płaskie i okrągłe), paracord i bardzo dobrej klasy elementy metalowe - np. ITW Waterbury albo GSI.

 

To co widzę u Gunsmoke'a to kopie niezbyt udanych pasów amerykańskich.

Link to post
Share on other sites

Okej dzięki za informacje. W takim przypadku podejrzewam, że cena pasów by wzrosła, ale zależy mi na produkcji pasów wysokiej jakości.

 

Catch możesz zarzucić mi kilka informacji? Bo np. nie wiem do czego paracord w zawieszeniu taktycznym. Nie wiem też o jakie gumy ci chodzi. Co do taśm - co polecasz?

Link to post
Share on other sites

Nie tylko broń, wpływa na używane zawieszenie ;)

 

Ja np. zintegrowałem "1, 2 punkt" z Ciraskiem, podczepiłem taśmy pod system QR i zakończyłem zatrzaskami w ramionach kamizelki i podczepiam jedno punk na stronę silniejszej ręki, a jak ciężko mi nosić to doczepiam drugi pasek, robiąc "tradycyjny" 2 punkt.

 

Tak tylko w ramach, informacji.

Link to post
Share on other sites

Okej dzięki za informacje. W takim przypadku podejrzewam, że cena pasów by wzrosła, ale zależy mi na produkcji pasów wysokiej jakości.

 

Catch możesz zarzucić mi kilka informacji? Bo np. nie wiem do czego paracord w zawieszeniu taktycznym. Nie wiem też o jakie gumy ci chodzi. Co do taśm - co polecasz?

 

 

No ja ci wszystkiego na talerzu nie będę podawał. Musisz sam pozyskać zdobyć trochę wiedzy i doświadczenia. Moje podstawowe pytanie brzmi - czy strzelasz dużo z ostrej broni z użyciem pasa? Jakiego pasa w takim razie, w jakim sprzęcie, w jakich działaniach? Bo szczerze mówiąc to nie bardzo wiem czy da się zrobić a nawet dobrać dobry pas do broni nie posiadając jakiegoś tam podstawowego doświadczenia. Tak wynika z moich obserwacji przynajmniej.

 

Paracord służy do mocowania niektórych końcówek pasa do łoża czy kolby, wydłużania regulatorów i mocowania np. niektórych klamer (przydatne zwłaszcza w pasach 1 pkt.). Gumy (okrągłe, odpowiedniej grubości) mogą służyć do robienia elementów elastycznych pasa, całych pasów "ekspanderowych" wykorzystywanych m.in do strzelb, gumy płaskie służą do osłony elementów metalowych albo plastikowych klamer przed stukaniem, uszkodzeniami etc, etc.

 

Zobaczymy, może wymyślisz bardzo fajne pasy... ale to nie będzie łatwe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...