Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Hornet i Stado Kulek


Recommended Posts

W Customs.pl pojawiły się nowe kulki, firmowe, czyli Stado Kulek, oraz Hornet. Pozwoliłem sobie kupić po paczce z dwóch interesujących mnie gramatur, 0.25 i 0.23 i sprawdzić je. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo ładnie (jak wszystkie kulki ;) ), ale zyskują po wystrzeleniu kilku serii. Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to że ładnie grają z hop-upem, tzn. zadowalające podkręcenie uzyskałem przy mniejszym wysunięciu hopka niż przy np. Blasterach. Na pożyczonym Prometheusie 6.03mm wystrzeliłem 1,500 Hornetów bez jednej zacinki. Na stockowej Marui (6.12mm) też się nie zacinały ;) Po tych czynnościach postanowiłem sprawdzić skupienie. Miałem tarcze, do której w zamkniętym pomieszczeniu strzelałem z Exceli 0.25g i w tych samych warunkach sprawdziłem Hornety. Test odbył się z odległości 10m na lufie stockowej Marui (433mm).

 

dsc00650ev7.th.jpg

 

Jak widać, mamy tu do czynienia z niemal identycznym wynikiem, który potwierdziłem jeszcze 4 próbami. Niestety skończyły mi się Excele, więc nie pokażę porównania na Prometheusie. W tą sobotę jadę z Wacolem w teren i porównamy więcej kulek, na większych dystansach i z innych luf (Excele i Blastery z odpowiednio Stadem Kulek i Hornetami). Jak na razie zapowiada się bardzo obiecująco ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem świadkiem, że skupienie z 10 m mieściło się w kilkucentymetrowym okręgu. Wprawdzie nie mieliśmy jak przeprowadzić pomiarów dokładnych w całej rozciągłości, ale uczynimy to już w sobotę. Jednak póki co - zgodnie z tym, co mówi Hubert - wyniki są bardzo obiecujące i miło by było, gdyby potwierdziły się w stymulowanych 'warunkach bojowych' w terenie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wyszły dokładnie tak samo jak excele, tylko jakoś nie mogłem się zebrać, żeby porobić fotki tarczom. Blastery przy nich zupełnie wymiękły, bo raz, że skupienie było mniejsze, to jeszcze wymagając większego podkręcenia hopka, spadały bliżej na tym samym ustawieniu co Hornety. W każdym razie oprócz Exceli i G&G, nie kupuje innych kulek.

Link to post
Share on other sites

Te o gramaturze 0.23 zachowywały się dokładnie tak samo jak Hornety. Jak widać, ten sam producent.

Testy wykonywaliśmy na 10, 15, 20 i 25 metrach. Skupienie hornetów i stada kulek pokrywało się z excelami i było znacznie lepsze niż w przypadku blasterów (choć do 15 metrów różnica była nikła - objawiała się na wyższych dystansach). Gdy wreszcie zrobie zdjęcia, Wacol przedstawi mały reportaż.

Edited by Wombat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Strzelałem ze "stada" gramatura .28g lufa preca 6.03, replika FN FAL z KA.

Jakość w porównaniu do .28g P&J poniżej krytyki, lot kulki gorszy od .25g G&G, wyregulować hopa nie mogłem, kulki cięły się w magu stokowym i w hi-cupie, w lufie zacinek 0. O skupieniu w ogóle nie mogło być mowy, z jakiś 30-35 m nie byłem w stanie trafić w butelkę typu pet nawet serią, nie mówiąc o semi.

Odległość strzelania długość hangaru + dojazd do niego, na Tomaszowie.

Po wystrzelaniu jakiś 200 kulek oddałem resztę na przemiał do minimi żeby już nerwów sobie nie psuć.

W porównaniu na zmierzonych 35m z kulek .28g P&J 7-10 w denko od leżącej puszki po koli. (strzelanie na miejscu w Szczecinie).

Link to post
Share on other sites

Ja wywaliłem opakowanie 0.25 ma precce Systemy. Wyszło ok, choć bez rewelacji.

 

Generalnie od skupienia na 10m ważniejsze jest skupienie na 40m, zasięg/tor lotu.

 

Kulki w sumie niewiele się różnią między sobą skupienie na bliskie odległości (no chyba, że pomięzy skarjnymi klasami jakości), ale dosyc poważnie różnią się w podawaniu oraz w we współpracy z HU.

 

Jeszcze jedna uwaga - z tego co wiem Hornety nie są kulakmi markowymi. Są produkowane w Chinach przez anonimowego producenta i oklejane przez sklep. Ale upewnię się.

Link to post
Share on other sites

Heh, korytarz na którym je testowaliśmy miał 25m ;)

Ciekawie ma się sprawa z tym hop upem, bo u mnie i kilku osób, które znam, sprawują się pod tym względem lepiej niż znakomicie. Przyjrzę się jeszcze problemowi zacinania się kulek w magu, bo doświadczam czegoś podobnego, ale jeszcze nie wiem co dokładnie go powoduje.

Link to post
Share on other sites

Mało pomogę, ale co któryś strzał miałem na tych magach z KA pusty (ale tylko na auto), na semi szły wszystkie normalnie, może za chropowate do tych magów? Z komorą był większy przebój, jak coś daj znać opiszę dokładnie na PM.

Za krótki był, na taką odległość jeszcze jako-tako toto lata, ale dalej... napisałem już wyżej, jak byłeś na Tomaszowie to wiesz skąd strzelałem i do czego.

Link to post
Share on other sites

Skończyły mi się wszystkie inne kulki, więc nie sprawdzę czy to wina magów czy nie, ale po przejechaniu po rowku na kulki (wewnątrz maga) wacikiem nasączonym olejem sylikonowym, wszystkie problemy z podawaniem ustały.

Link to post
Share on other sites

Nie przeczę przecież Twojemu twierdzeniu. Po prostu moje magi były tak zasyfione, że biorę ich zabrudzenie jako możliwą przyczynę zacięć. A że nie porównywałem hornetów z innymi kulkami w tym czasie, nie mam już na ten temat wiele do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...