Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 SD3 i A3 [TM, UHC, HFC]


Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bierz TM i sie nie zastanawiaj, za 150napewno dostaniesz (sam bede po nowym roku sprzedawal), broń jest wytrzymala - moja przezyla nie jeden upade, ale jest co pare strzelanek czyszczona i ostatnio ją nasmarowałem co duzo dało (nie spodziewalem sei nawet) , wczesniej na tej sprezynie 170pdi strasznie glosno strzelala, teraz duzo ciszej i lepiej strzela zasiegu Ci nie powiem jaki ma stock ale moja ma conajmniej taki jak stockowy aeg z CA :) no i sam kupilem ją jako roczną a mam ją rok czyli ma dwa lata :) a smiga jak nówka

Link to post
Share on other sites

A ja dodam największą chyba zaletę- ta replika jest naprawdę pancerna! Nie raz obiła mi się o beton, nie raz podczas akcji przygwoździłem nią o coś, zamoczyłem, zabrudziłem i...nic! Są tylko pamiątki w postaci kilku dodających smaczku rys na body:-) I jeszcze słowo o samym body- naprawdę do-sko-na-le zrobione.

Link to post
Share on other sites

Witajcie

posiadam MP5 SD3 UHC od dobrych 2 lat a moze już ponad 3(nie jestem w stanie określić)

ale dopiero teraz jak kupiłem sobie elektryka Ak 47 Cymy zauważyłem jakie mam monstrum :killer:

nie wiem czym jest to spowodowane ale moja MP5 ma zasięg strzału skutecznego bardzo podobny do Ak

z ciekawości porównałem z kolegi MP 5 też UHC i okazało sie ze bije ją na głowe

nie wiem czym jest to spowodowane

zasięg skuteczny strzału w tarcze wielkości kartki A4 z 30 m praktycznie za każdym razem środkowe pola

z 35-40 m można trafić bez problemu człowieka potem zaczyna już nieźle opadać

nie wiem jak to możliwe

ktoś ma logiczne wytłumaczenie???

ktoś sie tam pytał o wytrzymałość

u mnie nic się nie dzieje prócz tego że muszka mi odpadła jak wbiegłem nią w drzewo (ale dało rade przykleić :-P )

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do Mp5 z uhc ... Jaka sprezyna by pasowala do niej ,Tzn mam zamiar kupic w miare mozliwosci odrobinke mocniejsza podejrzewam ze wymagalo by to tez zakupu tloka wiec ..Jaka sprezyne i tlok zakupic ?

 

ps tak poza konkursem jakie fraby najlepsza sa do malowania plastyku ?

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko - bardzo proste dla starych wyjadaczy zapewne - do czego służy taki dziwny (lubiący wypadać) element umieszczony (wetknięty) w górnej części magazynka do MP5 SD3 UHC? Na pierwszy rzut oka zdaje się, że przykrywa on dodatkową komorę na kulki ale jego dosyć dziwna budowa skłoniła mnie do głębszych przemyśleń na ten temat :P /Forum przeszukałem - nie znalazłem ;-) - jak było to nie bijcie mocno/

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Kolejne pytanie, przeczytałem cały temat, jednak takiej informacji nie znalazłem (w razie mojego przeoczenia przepraszam za robienie dodatkowej roboty moderatorom). Chodzi mi dokładnie o prędkość wylotową kulki 0,20g, czy ktoś mierzył na jakimś chronografie :?: Gdyż SpecShop.Pl nic nie pisze o prędkości wylotowej kulki, a Capri ASG podaje dosyć niskie dane: 225 fps ...

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl

Link to post
Share on other sites

Jaka jest taka uczciwa cena za roczną mp5sd3 uhc, stan bardzo dobry-idealny?

 

Mam tez pytanie do osób wczesniej zachwalajacych TM względem UHC , czy mieliście porównanie czy tylko jedna z tych replik?

 

I ktoś tak w liczbach mógłby opisać, ile metrów wiecej ma TM, ile wieksza moc itp.?

Link to post
Share on other sites

Heh... Dzięki Saillupus. Też myślałem o tym jak o lejku ale raczej niepraktyczny jest - wrócił do pudła :)

@qwmx - nie wiem czy Ci to pomoże (zależy, czy chcesz sprzedać czy kupić :) ) - ja swoją MP5 kupiłem na Allegro za 90 zł - i była to raczej mało używana sztuka, o ile nie nówka - na kolbie nie było ani jednej ryski, tak samo jak na body. Weź pod uwagę, że cena TMki, jak Adik pisał, może wynieść ok 150 zł teraz (chociaż na Allegro najtańsze TMki widziałem za bodajże ~190 zł)

Link to post
Share on other sites

co do pasa to ja zrobilem ze zwyklego paska parcianego z torby turystycznej :D i tyle, a co do ceny to racze sledzic allegro bo chyba widzialem tam jakie mp5 z TM cos ok 150 czy ciut mniej... moim zdaniem warto, niejedna osoba stwierdzila ze warto dac za nowke te 280 nawet ;) ... no i gun nie do zdarcia - zawsze mozna dalej sprzedac przy zmianie :)

Link to post
Share on other sites

Ale jak go zamocować? Muszę powbijać jakieś uchwyty w broń czy jak? :/

 

DOT. UHC

 

czy to normalne ze srubka przy celowniku sie z czasem luzuje? I czy ona kiedys zacznie stawiac opór czy jest tak zrobiona że można nia kręcić wlasciwie non-stop?

 

Kolba po rozlozeniu jest sztywna czy ma pewne luzy?

 

Czy w miejscu gdzie wersja TM ma wybite Kal. 9x19 w UHC jest coś?

Link to post
Share on other sites

DOT. UHC

 

czy to normalne ze srubka przy celowniku sie z czasem luzuje? I czy ona kiedys zacznie stawiac opór czy jest tak zrobiona że można nia kręcić wlasciwie non-stop?

 

Kolba po rozlozeniu jest sztywna czy ma pewne luzy?

 

Czy w miejscu gdzie wersja TM ma wybite Kal. 9x19 w UHC jest coś?

 

Jak zjedziesz gwint, to będziesz sobie mógł kręcić ile zechcesz. Ogólnie zalecam daleko posuniętą ostrożność przy dokręcaniu śrub w UHC, gdyż bardzo łatwo jest zjechać gwint. Kolba po rozłożeniu przesuwa się o kilka mm co wynika z jej budowy - jak dociskasz ją do ramienia, to słychać ciche pyknięcie, i kolba jakby wsuwa się o te kilka mm, po czym jest już bardzo stabilna. Generalnie w niczym to nie przeszkadza. A co do trzeciego pytania, to gdybyś przejrzał jakiekolwiek fotki MP5 od TM i UHC to widziałbyś, że w UHC nie ma żadnych trademarków.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chwila chwila. Mówimy o muszce czy szczerbinie? Gwint, jeśli się zjedzie, to tylko ten plastikowy, ten na śrubie nie ma prawa się zepsuć, a co za tym idzie wymiana śrubki nic nie pomoże - w tym przypadku mówię o wkręcaniu metalowej śrubki w plastik. W szczerbince jest inaczej - tam śrubka przechodzi na wylot szczerbinki i jest z drugiej strony zakręcona nakrętką, a pomiędzy nakrętką a szczerbinką jest sprężynka - im mocniej będziesz dokręcał śrubkę, tym ciężej będzie szczerbinka chodziła. Więc ustaw sobie śrubę w takim położeniu, w którym szczerbinka będzie chodziła względnie gładko, ale też żeby sama się nie przekręcała przy byle dotknięciu. Pozdro!

EDIT:

A jeszcze odnośnie pasa do tej MP5 - ja zrobiłem to tak - najpierw wykonałem pas jednopunktowy w ten sposób, ze na końcu pasa miałem utworzone duże oczko, przez które mogłem przewlec inny pasek. Następnie z tego samego materiału co pas zrobiłem kolejny pasek, tym razem z taką "drabinką", jaka jest stosowana w plecakach. Ten drugi pasek owijam wokół miejsca, gdzie kolba łączy się z body (tam gdzie powinno być mocowanie do pasa), przekładam przez tę "drabinkę" i mocno zaciskam. I wtedy przeplatam przez niego oczko głównego pasa nośnego. Trzyma bardzo mocno i nikłe szanse są, że się zsunie lub coś w tym stylu. Jak ktoś będzie potrzebował to mogę podesłać fotki na maila (jak tylko naładuję akumulatorki do aparatu :P) Dodam tylko, że wykonanie pasa nośnego zajęło mi ok 1h a wydałem na niego dosłownie kilka złotych.

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Raczej nie jest to normalne. Śrubka kręci się razem z przeziernikiem, nie jakoś oddzielnie, więc nie powinna się luzować. Możliwe, że nakrętka, która trzyma sprężynkę pod przeziernikiem chodzi za lekko. W takim przypadku zdejmij nakrętkę, na śrubkę nawiń trochę nitki i dopiero potem nakręć nakrętkę. Powinna wtedy stawiać większy opór, a co za tym idzie przeziernik nie będzie się samoczynnie luzował. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Póki nie kręcę śruba trzyma się OK, przy kilku przekręceniach robi sie luźniejsza ale trzyma na miejscu przeziernik.

 

Pietraszka , wrzuc tu fotki tego pasa nosnego. Przyda się :)

 

Jeśli ktoś ma jakieś inne koncepcje na pas to też wrzućcie.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sorki, że tak późno odpisuję ale ostatnio mam nieziemskie kłopoty z kompem a i czasu nie za wiele (dlatego też na priva nie odpisałem qwmx - wybacz). Poza tym musiałem zrobić nowe fotki, bo te co miałem wcześniej wyszły tragicznie :/ Zamieszczam parę fotek mojego pasa domowej roboty. Nie wygląda jakoś super tru haxorsko :P ale spełnia swoją funkcję całkiem nieźle. No i macie możliwość zobaczenia mojej facjaty 8-)

 

Pasek

Cały pas

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

-----------

Taki mały offtop skierowany do kogoś mądrzejszego :poddanie:

Wyczytałem, że [/img] miał wstawiać miniaturkę zdjęcia, right? To co robię źle skoro po wstawieniu adresu między te znaczniki w podglądzie posta widzę taką kobyłę, że muszę dwa razy ekran przewijać? Z góry dzięki za skuteczne uświadomienie :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

posiadam MP5 TM od pół roku, nie pojawiły się żadne problemy, magazynek dobrze podaje kulki, replika jest bardzo celna, a hop-up dobrze podkręca kulkę.

 

Replika zaskoczyła mnie prostotą budowy wewnętrznej - tutaj nie ma się co zepsuć, cylinder powinien wytrzymać nawet silne sprężyny.

 

Kolejnym atutem jest celność: z odległości ok. 10m (pozycja stojąca) trafiam w cel wielkości kapsla od piwa 0% :-P . Z zasięgiem jest trochę gorzej - skuteczny przy dobrej pogodzie wynosi jakieś 20m. Hop up niestety nie przepada za mrozem.

 

Wadą jest brzęcząca sprężyna - chciałem ją najpierw wymienić, ale wystarczy użyć smaru do sprężyny głównej stosowanego w wiatrówkach (LINK)

. MP5 wydaje przytłumiony, cichy dźwięk.

 

Mam prośbę do posiadaczy MP5 TM. Z mojej winy (zapomniałem o dokręceniu śrubki) wypadła mi muszka (nie cały zespół muszki, tylko element umożliwiający celowanie :lol: ). Czy ktoś mógłby podać mi wymiary tego elementu, ewentualnie jakieś zdjęcie? Byłbym bardzo wdzięczny :) .

 

Podsumowując: jest to jedna z najlepszych krótkich sprężyn, a wg mnie najlepszy wybór do 300zł - otrzymujemy niezawodną, świetnie wykonaną replikę, z przyzwoitym zasięgiem i celnością. Drobne wady można łatwo wyeliminować.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się z taką MP5-tką: link ?

Wygląda identycznie jak UHC ale ma zaczepy do zamocowania pasa i tę śmieszną blaszkę przy gnieździe magazynka. No i pudło inne. Czy to dalej UHC jest, jakiś inny model sygnowany B&T (inna edycja?) czy też producent inny? W środku te same bebechy? Pytam z ciekawości bo po raz pierwszy widzę taką wersję (a może za mało w życiu widziałem) ;-) Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...