Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostki antyterrorystyczne polskiej policji (SPAP/WR/BOA/CBŚ/GRS/SAT)


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Śmiejcie się, ale to zabawne tak naprawdę nie jest. Czasem trzeba karetkę wzywać.

 

I tu pytanie moje: nie zabezpiecza się akcji AT karetką pogotowia? Z tego co wiem bywają przypadki, że ktoś naprawdę źle się poczuje (szok, stres, strach) i wtedy wzywają dopiero pogotowie. Jak to jest?

Link to post
Share on other sites
I tu pytanie moje: nie zabezpiecza się akcji AT karetką pogotowia? Z tego co wiem bywają przypadki, że ktoś naprawdę źle się poczuje (szok, stres, strach) i wtedy wzywają dopiero pogotowie. Jak to jest?
A Ty wiesz ile jest takich realizacji dziennie robionych? Czasem jeden SPAP robi 4-5 dziennie. I co? Karetkę oddelegować tylko dla nich. Na tej samej zasadzie należałoby też straż pożarną, pogotowie gazowe, energetyczne... Wiesz ile jest dyżurnych karetek w dużych miastach?

 

Taki sam argument był wysuwany przy sprawie Magdalenki. Ale sprawa jest prosta - gdyby SPAPy i inne "realizacje" do każdej operacji angażowaly wszystkie służby "na wszelki wypadek" to nie miałby kto jeździć do faktycznych wezwań. A jak ktoś zasłabnie to po pierwsze karetka dojeżdża w kilka minut, po drugie każdy zespół ma paramedyka z dobrze wyposażoną apteczką.

Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej rozwalił tekst "Niektórzy myślą, że to plastikowe dodatki" czy jakoś tak i pokaz ubersprzętu, HK416 z PEQ-15, osłony na RISy (piaskowe!) i zbliżenie na przycisk PTT jak w chińskich headsetach. "Bo ten sprzęt jest w zasięgu Polskiej Policji" ^^

i co z tego, że jak w chińskich headsetach skoro to chyba były zestawy MSA Sordin?

Link to post
Share on other sites

Ja mam, muszę zrzucić z N'ki to będzie ;)

 

Może przeprowadźmy analizę tego co mają Ci Panowie na sobie - w końcu od tego jest ten topic ;)

 

MSA (?) TC(3/2)002

MSA Sordin (zestaw słuchawkowy)

Avon M53

niektórzy mają na hełmach ESS NVG i blachy pod montaż noktowizora

Kombinezon - nie mam pojęcia czyj - czyżby KAMA/NFM?

Kamizelka NFM Jackal / BHI S.T.R.I.K.E. Cutaway Plate Carrier

Niektórzy mają chyba pasy Specopsu (BPT-4?)

Safariland 6004/5 z Glockiem

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Arafat (KSK)

 

MSA (?) TC(3/2)002 to jest ten sam hełm tylko w stanach jest 2003 a w europie 3002

MSA Sordin (zestaw słuchawkowy) a to cała nazwa MSA Sordin PRO

 

Arafat (KSK) mam pytanko te Glocki jakiego są koloru czarne, zielone,piaskowe

i ta kabura jak brzmi pełna nazwa tego modelu

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk co do pełnej nazwy hełmu to się pośpieszyłem i nie sprawdziłem oraz nie dodałem początkowej nazwy TC za co przepraszam użytkowników i dziękuje za poprawną wiadomość. Powinno być 2003 anie 2003. Natomiast co do sordina PRO i PRO X wiesz jak je odróżnić ?

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk ta nakładka w kamuflażu na pałąku to tylko dodatek zresztą wymienny, a najważniejsze jest to, że na słuchawkach są różne naklejki po których, uważam iż to ten model jest używany przez tę jednostkę MSA Supreme Pro.

Pozdrawiam

Edited by auer1
Link to post
Share on other sites

 

Arafat (KSK) mam pytanko te Glocki jakiego są koloru czarne, zielone,piaskowe

i ta kabura jak brzmi pełna nazwa tego modelu

Z tego co widzę to piaskowe...

Z kaburą będzie ciężej (jeśli masz na myśli do jakiej latarki jest dedykowana) - bo trzeba przyjrzeć się dokładniej latarkom i w ten sposób ustalić co to za safarka dokładniej

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...