Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC 2002/2003


Guest Miles_ACE

Recommended Posts

Guest Miles_ACE

Jako, że nie mam możliwości zmiany munduru na MARPAT'a (wymogi grupy) musi zostać woodland. Interesuje mnie dokładny okres, lub wydarzenia historyczne, podczas których razem z woodlandem używane były Interceptory. W internecie znalazłem na prawdę bardzo mało, generalnie same zdjęcia. Gdy pojawią się konkrety zmienię temat na bardziej sprecyzowany. Jak narazie posiadam: IBA + najajnik, camelbak (woodland), SNAP'y i inne ładownice, Alty, Jungle Boots, BDU, PASGT + blacha, cat eye i ESS NVG (tutaj chyba LAND OPS będą lepiej pasowały), nomexy, boonie hat. To byłoby na tyle.

Link to post
Share on other sites
Interesuje mnie dokładny okres, lub wydarzenia historyczne, podczas których razem z woodlandem używane były Interceptory.

 

Domyślam, ze chodzi Ci o używanie BDU Woodland wraz z IBA w tym samym kamuflażu. Po pierwsze poszukaj nieco na forum, tam już wszystko było - krótko rzecz ujmując to okres 1998/1999 do 2002/2003 więc np. Kosowo.

 

Interceptory + woodland były używane zanim wszedł marpat (<2003).

Naprawdę, odkrywcze, że BDU Woodland był przed MCCUU w MARPAT'cie...

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Z tego co udało mi się do tej pory znaleźć:

 

Nakrycie głowy + akcesoria:

-PASGT helmet;

-Cat Eye;

-Night vision mount;

-Woodland helmet cover;

 

Umundurowanie:

-BDU woodland;

 

Kamizelki (woodland):

-Interceptor Body Armor;

-PASGT;

-LBV

-FLC

 

Ładownice:

-Two magazine pouch CQB;

-Double magazine pouch (popularne snapy);

-Hand grenade pouch;

-40mm grenade pouch;

 

Buty:

-Jungle boots

 

Nakolanniki:

-Alta

 

Broń główna:

-M4 oraz M16 (nie znam dokładnych wersji)

 

Możliwe, że są jakieś błędy. Opierałem się na zdjęciach. Jak ktoś wie coś więcej to niech uzupełnia.

 

PS. Sorry za post pod postem. Brak "edytuj".

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Co do montażu:

11jf1.th.jpg

 

Różnice widzę tylko w żurawiu. Blacha wydaje się być identyczna. Może jednak coś przegapiłem.

 

Co do snapów i cqb:

acthu2.th.jpg

Zdjęcie 24MEU. Pierwszy gościu ma na sobie cqb pouch.

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam i z góry przepraszam za wskrzeszenie tematu.

Piszecie o Jungle Bootsach dla USMC- możecie napisać coś więcej?(kolor, rodzaj podeszwy itp.)- dotychczas żyłem w przekonaniu, że marines chodzili w Bates'ach i Bellevill'ach. Proszę o to, bo chciałbym robić reko dla operacji w Liberii i zastanawiam się, czy nie byłyby tańszą alternatywą dla innych i czy pasowałyby do leśnego mparpatu (z IBA i flc na wierzchu)?

Jedyne jakie udało mi się znaleźć to:

http://allegro.pl/item477846161_buty_usmc_..._5r_okazja.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Generalnie ja wolę zawsze mieć FLC na IBA. Dlaczego?

 

- IBA ma PALSy na małej powierzchni, na FLC można zmieścić dużo więcej ładownic,

- Zawsze można zdjąć FLC i mieć samą IBA na grzbiecie,

- ładownice wolę mieć niesko - dlatego mam je na pasie w FLC, a sama FLC jest dość nisko opuszczona na IBA. Ładownice na magi umieszczone na IBA są zazwyczaj zbyt wysoko i ciężej do nich sięgać.

 

 

To tyle. Większość tych cech działa też w przypadku prawdziwych żołnierzy :) Do tego jest jeszcze jedna zaleta (powiązana z punktem 2) - żołnierze zazwyczaj mają w bazach obowiązek noszenia kamizelek balistycznych (oczywiście mowa o strefie wojny). Wtedy można zdjąć FLC i po bazie chodzić w samej IBA. To samo podczas transportu pojazdami. Żołnierz jedzie w samej IBA z FLC pod nogami/na kolanach/z boku i zakłada ją dopiero jak wysiądzie.

 

Generalnie ładownice bezpośrednio na IBA noszą raczej żołnierze, którzy nie mają za dużo gratów do noszenia, tylko parę ładownic i tyle. Np. w walce w budynkach. Na dłuższy patrol potrzeba już więcej ekwipunku i gdzieś go trzeba pomieścić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...