Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w TVN


Guest loscar

Recommended Posts

Co do malowania broni ... to może niech ostrą broń przemalują na jaskrawy róż, a repliki zostaną czarne ?

 

Przecież co za różnica czy gliniarz wyciągnie czarną czy różową broń .. i tak może nią strzelać i robić krzywdę :P .. a my nie będziemy mieć zesranego klimatu na strzelankach lol ...

 

Pozdrawiam

Edited by Solosek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Panowie moderatorzy i Wy wszyscy Społeczności Ersotowa.

Przepisy które regulują klasyfikacje towarową są uchwalane przez komisję Wspólnoty Europejskiej i stanowia dokładnie tak:

„ Rozporządzenia Komisji WE nr 242/96 z dnia 7 lutego 1996 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury Scalowej – ustala:

"Pistolet pneumatyczny z tworzywa sztucznego z mechanizmem wewnętrznym i wewnętrzną częścia lufy wykonaną z metalu, strzelający granulkami z tworzywa sztucznego Klasyfikacja CN --9304 00 00-- Pozostała broń (na przykład pistolety i karabiny sprężynowe, pneumatyczne lub gazowe, pałki), z wyłączeniem tej objętej pozycją 9307 . Uzasadnienie – Klasyfikacja ustalona przez przepisy ogólnej reguły 1 interpretacji Nomenklatury Scalonej (Taric) – produkt jest klasyfikowany w poz. 9304 ze względu na fakt, że może on spowodować uszkodzenie ciała z powodu jego zasięgu i siły rażenia."

Tylko tyle i aż tyle.

Ta wykładnia jest wiążąca dla całej UE.

 

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości szacownego grona co do klasyfikacji przedmiotowej zabawek którymi się bawimy.

Takie jest prawo i nie celnicy, czy policjanci je wymyślają. Oni je stosują, bo za to im płacą. Od wymyślania są politycy.

Rację ma Capri, że nie są to zabawki.

Racji nie mają wszyscy interpretujący wg swojego widzimisię i zwalający na funkcjonariuszy wszelkie zło tego świata.

Pzdr Orłoś (od jakiegoś czasu odpowiedzialny za Informację Celną Izby Celnej w Gdyni)

Edited by orlos52
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Orłoś!

Nie dziekuj. Informowanie leży w zakresie moich obowiązków służbowych.

W razie potrzeby podaję numer do Informacji Celnej 058-666-90-66.

 

A jeszcze dla pewnego smaczku dodam, że osobiście przyczyniłem się do wypieprzenia spowrotem do Chin całego kontenera plastikowych szajs karabinów, ktore miały być wprowadzone do obrotu jako zabawki dla dzieci od lat 6-ciu.

Możecie mnie już nie lubić, ale może jakieś dziecięce oko zostało przez to na swoim miejscu. :killer:

Edited by orlos52
Link to post
Share on other sites

Drodzy, zdecydowanie wolę sobie pomalować tłumik płomienia na pomarańczowo niż rejestrować repliki!

A ja nie. Dla mnie liczy się też klimat, a nie tylko fruwający w powietrzu kompozyt.

Zastanówcie się - rejestracja oznacza urzędników, opłatę skarbową i jest pierwszym krokiem do soc-interwencjonizmu.

Naprawdę? No popatrz. Kupując czarnoprochowca rejestrujesz go, bo podajesz swoje personalia w sklepie. Nie zauważyłem pobierania od tego opłaty. No chyba, że się mylę.

poza tym, jak Cię stać na replikę za 1000PLN, to na 10PLN za rejestrację pewnie też.

Pierwszym skutkiem tego będzie ograniczenie rynku ASG i wzrost cen wszystkiego, a o kolejnych boję się myśleć.

Doprawdy? A na jakiej podstawie takie wnioski?

Jest rejestracja wiatrówk >17J i co? Rynek wiatrówek w Polsce umarł? Ceny drastycznie wzrosły?

Zaraz się dowiemy, że replika nie może mieć więcej niż 1J.

To "zaraz" - na moje oko - wymagałoby wprowadzenia ustawy.

Co oznacza, że Państwowy Instytut Miar i Wag będzie musiał zmierzyć. I dać certyfikat. Drogi. Na rok, potem trzeba będzie odnowić. Potem się okaże, że lobby ubezpieczeniowe wprowadzi obowiązkowe ubezpieczenie OC/NW na każdą replikę

A za tydzień nastąpi zlodowacenie i powróci epoka lodowcowa. Albo przeciwnie - lodowce się rozpusczą i będzie potop. Spadnie asteroida. Będzie wojna z zombie. Cofniemy się w czasie do 1939 roku...

No tak... czyli według Twojej oceny rencistka która się chce postrzelać ale ma tylko 600 zł renty będzie dla Ciebie dzieckiem?

Dodaj jeszcze, że ta rencistka zapragnie skoku oziomu adrenaliny w wieku lat 80.

Świetny argument.

Czy uważasz, że tylko dzieci nie mają pieniędzy? Może zarabiasz i stać Ciebie na wszystko, inni jednak harują jak woły ewentualnie ciułają jak tylko się da na uzbieranie kasy na replikę i dodatki... czy to ma ich wykluczyć z zabawy a Ty chcesz przez to nazwać ich dziećmi i odesłać do domu bo nie stać ich będzie na zabawę?

Nie ma ustawowego obowiązku zabawy w AS. Nie stać mnie na rajdy terenowe czy quada? Trudno, zajmuję się czym innym, choć quada bardzo bym chciał mieć. Niestety - jak już mówiłem - nie stać mnie. Pewne zajęcia wymagają nakładów finansowych i są, co tu dużo gadać - elitarne.

Link to post
Share on other sites

Nie dziekuj. Informowanie leży w zakresie moich obowiązków służbowych.

W razie potrzeby podaję numer do Informacji Celnej 058-666-90-66.

 

A jeszcze dla pewnego smaczku dodam, że osobiście przyczyniłem się do wypieprzenia spowrotem do Chin całego kontenera plastikowych szajs karabinów, ktore miały być wprowadzone do obrotu jako zabawki dla dzieci od lat 6-ciu.

Możecie mnie już nie lubić, ale może jakieś dziecięce oko zostało przez to na swoim miejscu. :killer:

 

I to jest właśnie dowód na to, że importer i celnik mogą "walczyć" po jednej stronie w słusznej sprawie!

 

Jak jesteśmy przy "smaczkach" to ja jeszcze dodam, że od ponad roku staram się wpłynąć na unormowanie tych przepisów przez Państwową Inspekcję Handlową. Nawet mieliśmy w grudniu 2006 gruntowną kontrolę PIH. Jednak do tej pory nic się nie zmieniło, poza świadomością części celników i agentów celnych.

 

Przepraszam za kolejne OT.

Link to post
Share on other sites

Tak się włączę - @Foka, @Królik - moim zdaniem macie rację.

ASG to nie jest tani "sport" i uważam, że osoby bawiące się w AS powinny być dojrzałe(a to nie zawsze idzie z "dorosłością" - czytaj >18lat). Nie chce rozwijać tematu samej dojrzałości, bo jak @Regdorn zauważył było to rozkminiane na setki sposobów, ale osoba ustatkowana, mająca hobby musi mieć też kasę na to hobby.

To tak jak z jazdą na nartach - Może i każdy by chciał, ale nie każdego stać na deski za >500zł + dodatkowy sprzęt za drugie tyle.

Tyle OT

 

A co do samego materiału w TVN - zaszkodzić on nie powinien, ale większość powinna się ze mną zgodzić, że nie stawia on środowiska ASG w dobrym świetle.

I przez środowisko rozumiem tu ludzi, ich hobby samo w sobie, repliki, mundury, kończąc na scenariuszach rozgrywanych na strzelankach.

Laik, bądź nie mający o ASG zdania zapewne twierdzi, że to "zabawa w wojnę" i głupie wywalanie pieniędzy na taką zabawę.

Prawdopodobnie przeciętny widz (jak zostało kilkakrotnie zauważone) zapomniał już o całej sprawie, a zainteresowany materiałem wszedł na internet i całą noc czytał na czym polega ASG, bo może sam chciałby spróbować ;)

 

Pzdr.

Dr_Astic 8)

Link to post
Share on other sites

[musze,musze,musze powiedzieć: 8-) ]

A nie mówiłem...

"Tisze jediesz, dalsze budiesz...."

 

Już wiem dlaczego jak się upieram by wywiadowcy chcący coś z nami zrobić, na papierze podpisali zobowiązanie że materiał wyemitują/wydrukują dopiero po tym jak go obejrzymy i zaakceptujemy. To nikt jakoś nie chce z nami nic wywiadować/kręcić/pstrykać :?

Gdyby całe środowisko trzymało sie tej zasady mielibyśmy spokój.

A nie jak te przedajne kobiety... :wink: r.... nas kto nas tylko chce.

 

Nie bijcie piany. Może nas ta cała historia czegoś nauczy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już coś ma być w sprawie znakowań replik wprowadzone to ja jestem z pomarańczowymi lufami. Co komu szkodzi wystrugać sobie nakładkę, pomalować na pomarańczowo i co najwyżej podczas nalotów policji nakładać ją na lufę. Potrzeba matką wynalazków, a jak wiadomo Polak potrafi.

 

PS. Denerwuje mnie sztuczna granica 18 lat. Owszem, 18 lat = pełnoletniość ale na pewno nie równa się dojrzałości i odpowiedzialności.

 

PS2. Alul, świetne minimi, rozwaliła mnie zwłaszcza ta flaga :F :D (zgadnij co mam teraz na tapecie ;) )

 

 

Pozdrawiam

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites
Co komu szkodzi wystrugać sobie nakładkę, pomalować na pomarańczowo i co najwyżej podczas nalotów policji nakładać ją na lufę.
Zapewniam Cię, że jeśli przepis przejdzie, będzie w ustawie słowo "trwale" oznakowany. Więć żadne nakładki nie pomogą.

 

Denerwuje mnie sztuczna granica 18 lat. Owszem, 18 lat = pełnoletniość ale na pewno nie równa się dojrzałości i odpowiedzialności.
Nie sztuczna tylko prawna.
Link to post
Share on other sites

Sztuczna w sensie takim, żeby była to jakaś granica dopuszczenia do zabawy w asg, owszem, lepsza taka niż żadna, ale jest zwyczajnie sztuczna.

 

Zapewniam Cię, że jeśli przepis przejdzie, będzie w ustawie słowo "trwale" oznakowany. Więć żadne nakładki nie pomogą.

Na pewno udałoby się te nakładki zrobić tak, by wyglądały jakby były na stałe.

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Garam jak by wprowadzono nakaz, pomarańczowych końcówek, to by w sklepach polskich musiano sprzedawać takie repliki, także nic byś sobie nie wystrugał….

I jeszcze apropo wieku to jaka granice proponujesz? może 15 jak za nie które przestepstwa w Kodeksie karnym, lub 17? albo jak w niektórych klubach 21?

Edited by FRUTA
Link to post
Share on other sites

[musze,musze,musze powiedzieć: 8-) ]

A nie mówiłem...

"Tisze jediesz, dalsze budiesz...."

 

Już wiem dlaczego jak się upieram by wywiadowcy chcący coś z nami zrobić, na papierze podpisali zobowiązanie że materiał wyemitują/wydrukują dopiero po tym jak go obejrzymy i zaakceptujemy. To nikt jakoś nie chce z nami nic wywiadować/kręcić/pstrykać :?

Gdyby całe środowisko trzymało sie tej zasady mielibyśmy spokój.

A nie jak te przedajne kobiety... :wink: r.... nas kto nas tylko chce.

 

Nie bijcie piany. Może nas ta cała historia czegoś nauczy.

 

 

a te słowa ja osobiście uznam za podsumowanie całego tematu

(Tadeusz jeśli wywieje cię na afgarak wstąp po szpitala ;-) )

Link to post
Share on other sites

Królik: Pierw końcówki malujemy na czarno, potem robimy nakładki ;) .

Widzę, że nie zrozumiałeś.

Trudno - napiszę wprost.

Jesteś typowym przykładem "Polaczka" (nie Polaka), jakiego obraz funkcjonuje w wielu społeczeństwach. Obraz ten to: cwaniaczek, krętacz i ktoś o lekceważącym podejściu do przepisów prawa.

Jeszcze przepis nie wszedł, a już szukasz sposobów jego obejścia. Ciekawe, czy (o ile jesteś na tyle dorosły, aby meć prawo jazdy) za kierownicę też wsiadasz po pijaku, jedząc wcześniej duże ilości czosnku?

 

Przez takich jak Ty właśnie możemy wiele stracić, bo jak ktoś z "waadzy" tu wejdzie i przeczyta, że jeszcze przepisu nie ma, a już go obchodzimy, to replikę ASG będziesz sobie mógł pooglądać na filmiku na Youtube, bo na pewno nie u nas w kraju.

 

Proponuję zastanowić się, zanim chlapniesz kolejną bzdurę.

Link to post
Share on other sites

Łojezu, ja tylko próbuję znaleźć jakiś sposób

Wiem. A o czym ja innym piszę?

jeśli wolałbyś latać z czerwono-jaskrawą lufą to proszę.

Dura lex, sed lex.

Daruj, jak wypiję nawet jednego browca, to za kółko nie wisadam, bo takie są przepisy. To, że masz je w nosie, to Twoja sprawa, ale nie chwal się tym na forum, bo ktoś może odnieść wrażenie, że inni tu piszący mają podobne podejście.

Po za tym napisałem "jeśli już".

Polecam nakę trudnej sztuki jednoczesnego czytania i rozumienia słowa pisanego.

A cwaniaczkiem nie jestem ;) .

Uhm...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...