Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w TVN


Guest loscar

Recommended Posts

Naiwnością jest sądzić, że masmedia nie zauważą ASG i nas bawiących się w "wojnę". Trzeba o naszym hobby mówić, pisać (jak choćby w BiA, czy Strzale). nie tworzyć w okół tego atmosfery tajemnicy, to nie służy nam i naszej zabawie. A UWAGA jak jest to każdy wie. Jutro będzie o śledztwie w sprawie śmierci Blidy, lepszy temat. :-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

AnR, masz żal do Capriego o to, ze wpuścił kogoś do swojego sklepu? Że sprzedał komuś replikę?

 

Nie przesadzasz troszkę?

 

Nie, po prostu sam prowadze sklep i dla mnie to troche nie zrozumiałe. Ale to sklep Carpiego i może sobie robić z nim co chce i prowadzić go jak chce. Się tylko grzecznie pytałem. Uzyskałem odpowiedź. Żalu nie mam bo to jego kram i jego zasady. I wsio.

Link to post
Share on other sites

Mam odmienne zdanie - to jest spisek! Teraz wszyscy pomyślą, iż paintball jest lepszy od asg, gdyż kulka z farbą zostawia ślad na mundurze, nikogo nie zabija i w oryginale nie jest repliką broni palnej z którą można wbiec do banku krzycząc "to jest nebany japad !". Same pozytywy... To co, kiedy kupujemy markery ? ;)

Link to post
Share on other sites

AnR, masz żal do Capriego o to, ze wpuścił kogoś do swojego sklepu? Że sprzedał komuś replikę?

 

Nie przesadzasz troszkę?

 

AnR tylko się zdziwił, że "maniak z ulicy" przyszedł, pogadał do kamery i obsłużył klienta - dość niekonwencjonalne podejście do handlu ;-)

Link to post
Share on other sites

Teraz jest wielka kupa. Jak zaczynałem 2 lata temu to mówiąc komuś o ASG to robił oczy jakby ufo zobaczył i środowisko airsoftowe było zajefajnym kręgiem jakby dla wybranych. Ten co interesuje się militariami i wojskowością na 100% prędzej czy później natrafiłby na asg (np. ja) i zajął się tym z zamiłowania i byłoby super! a teraz połowa obecnych niby maniaków bawi się dla lansu lub z nudy a po materiale to pojawi sie chmara dzieciaków które kupią repliki bo fajnie jest taka mieć i z nią pokazać przed kolegami.

0 szacunku dla tej grupy, która pokazała się w materiale - dali ciała pozwalając wyemitować to w takiej formie z własnym udziałem kiedy to spokojnie można było zastrzec prawo do autoryzacji tylko trzeba myśleć, a oni widocznie nie myślą bo znając realia naszego "wspaniałego" kraju i to co dzieje sie w innych krajach z ASG pokazali sie w tym dziadostwie przykładając ręke do całego tego syfu.

 

A co do materiału to TVN powinien jeszcze dostać po tyłku za to że sam poddaje pomysły do wykorzystania replik w przestępstwach!

Edited by TheProsiak
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie twierdziłem, że moje podejście do handlu jest konwencjonalne.

Myślę, że potwierdzi to nie jedna osoba, która miała z tym styczność (zarówno pozytywnie, jak i negatywnie).

 

Dla wyjaśnienia "maniaka z ulicy/Warszawy" - w naszym sklepie jest coś co nazywa się potocznie "lożą". Zasiadają w niej zaprzyjaźnieni maniacy, dyskutując całymi dniami, pomagając innym przy podjęciu decyzji, co kupić, czasem szydząc zarówno z kupujących, jak i sprzedających ...

 

Jest to forma klubu, który założył nawet swój team. Jednak jest on całkowicie niezależny od sklepu.

Link to post
Share on other sites

Znaczy wiesz Prosiak - TVN Uwaga głównie skupia się na kontrowersyjnych tematach lub na tworzeniu kontrowersyjnych tematów. Troszkę boli to nazwanie repliki jako broni. Może temat dzisiejszej uwagi był wywołany pomysłem pewnego posła z PO dotyczącego nowelizacji ustawy o broni palnej - chyba chodzi o to by każdy miał dostęp do broni palnej ? (jak się mylę to proszę nie bić)

Edited by Romin
Link to post
Share on other sites

@TheProsiak. Ja bym się wstrzymał z polowaniem na czarownice wewnątrz środowiska bo nic z tego dobrego nie będzie. Nie znamy faktów, nie wiem co Pan Dziki wraz z pozostałymi osobami wiedzieli na temat reportażu. Może zostali okłamani? Tak samo, może zastrzegli autoryzacje, ale TVN zlał? To są wszystko przypuszczenia, bo nie mamy faktów (sic!). Poczekajmy aż sami Ci Panowie się wypowiedzą.

Link to post
Share on other sites
(...) zajął się tym z zamiłowania i byłoby super! a teraz połowa obecnych niby maniaków bawi się dla lansu lub z nudy (...)

 

To już jest dorabianie jakiejś chorej ideologi. Jak dla mnie dzielenie airsoftowców na gorszych i złych. Ogólnie sugeruję zamknąc ten temat, bo nikomu nie są potrzebne gorzkie żale. Co miało być powiedziane, zostało. Tyle

 

Pozdro, Maximus1944pl ;-)

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites
a teraz połowa obecnych niby maniaków bawi się dla lansu lub z nudy

Ja na ten przykład bawię sie dla lansu i z nudy, bo militaria interesują mnie średnio. A na pewno nie jestem ich fanatykiem, i wisi mi jak kilo kitu, że biegam po lesie w DPMie, kapeluszu woodland, patternie, i minimi zwisającym na pasie od torby fotograficznej (ale torby lowepro, żeby było więcej lansu ;)).

A strzelam się Prosiaczku nieco dłużej niż ty, wiec uważaj z jakimi tekstami wyskakujesz. Jeżeli uważasz że twoja motywacja do tej zabawy jest słuszniejsza, to jesteś w cholernie głębokim błędzie. A mnie taka ignorancja i szufladkowanie ludzi bardzo denerwuje...

 

0 szacunku dla tej grupy, która pokazała się w materiale - dali ciała pozwalając wyemitować to w takiej formie z własnym udziałem kiedy to spokojnie można było zastrzec prawo do autoryzacji tylko trzeba myśleć, a oni widocznie nie myślą bo znając realia naszego "wspaniałego" kraju i to co dzieje sie w innych krajach z ASG pokazali sie w tym dziadostwie przykładając ręke do całego tego syfu.

A ja osobiście mam do tych ludzi szacunek, bo:

- strzelają się dłużej niż ty, a niektórzy nawet dużo dłużej niż ja

- zrobili dla tej zabawy więcej niż zrobiłem ja, a na pewno więcej niż kiedykolwiek zrobisz ty

- w stronniczym i negatywnym reportażu ukazali małe światełko nadziei i przemycili doń nieco pozytywnych akcentów...

 

Więc morda w kubeł stary, bo za mały jesteś na takie tezy...

Link to post
Share on other sites

@Arafat, dyskutować możemy, gdy opadną emocje. Teraz temat może przerodzić się w chwytanie za słowa (sam zresztą cytowałem "TheProsiak"-a), co, kto i dlaczego i w czyim sklepie.

 

Pozdro, Maximus1944pl

 

PS

Lepiej włączyć TVP2 :D

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

Nawet był podany adres wmasg, jak ktoś wejdzie to natknie się na prawo ASG i jak będzie trzeba to zostanie zgnojony na forum za gadanie bzdur :wink:, więc tak źle nie jest.

 

Edit:

 

A tak naprawdę to sami sprowokowaliśmy ten reportaż. Osobiście podpowiadałem co będzie lepszą sensacją, żeby zwiększyć ruch na WMASG 8) ;)

 

No i po co wygadałeś :-F

Przez ciebie mój plan spalił na panewce, ale wtopa ;-)

Edited by DeAtH
Link to post
Share on other sites

capri nikomu nie musisz sie tłumaczyć. Sklep jest Twój i możesz z nim/w nim robić co chcesz i nic nie powinno nikogo to obchodzić. Sklep jest sklepem ważne że nie z Twoich ust padły wypowiedziane tam słowa.

 

Ten sklep jest tak znany że chyba nikt nie posądzi capriego że użyczył sklepu dla reklamy? :P

Link to post
Share on other sites

Stanowisko?

 

Pisałem, już ale może rozszerzę wypowiedź, bo czuję się najbardziej odpowiedzialny za wypowiedzi wszystkich MANIAKÓW biorących udział w reportażu. No może poza "licealistą", który był z "łapanki", ale też zrobił co mógł.

 

TVN od samego początku zapewniał mnie, że nie planuje polować na czarownice.

W co nikt z nas nie wierzył. Jeżeli myślicie, że tego typu reportaże wymagają autoryzacji to jesteście w błędzie. To nie jest artykuł komercyjny i nikt tu z nikim nie podpisał kontraktu, więc nie obowiązują, żadne zasady. Jedyne na co mogliśmy wyrazić zgodę lub nie to publikacja nazwisk, tego czym się zajmujemy itp. Materiał zapewne został złożony ostatecznie w dniu dzisiejszym, gdyż Pani z TVN dzwoniła do mnie jeszcze dziś z pytaniami typu "ile dżuli mają nasze repliki?". Potwierdza to również fakt braku, jakichkolwiek wcześniejszych zapowiedzi tego materiału, co jest standardem zarówno na ich stronie, jak i na antenie.

 

Co jeszcze chcecie wiedzieć?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...