Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w TVN


Guest loscar

Recommended Posts

No to niech ktoś napisze im maila ze sprostowaniem. Na razie jako redakcja wmasg.pl

bo (jak już wcześniej pisałem), odpowiedniej "organizacji", która zrzeszała by poważnych maniaków nie ma. I nie ma się "kto" odciąć od dzieci wybijających sobie oczy i bandziorów w bankach. No i zwykłych kretynach chodzących z widocznymi replikami po mieście.

 

Ale czy nie widzisz, że ten materiał nie miał za zadanie pokazać "niebezpieczeństw" wynikających z AS, tylko z używania replik ASG w celach innych niż zabawa (monstrualnie wyolbrzymione)?

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prosiak - niepotrzebnie, bo w sumie przychylam się do zdania Królika. Tekst "jesteście gupki" lub podobny, jeszcze by przeszedł. Ale słownictwo typu "umrzyjcie", to zdecydowane przegięcie, szczególnie że nie było wyrażone w formie żartu.

Śmierdzi mi to lekką socjopatią, i takich ludzi powinno się eliminować ze środowiska, zanim wymierzy do kogoś z repliki mówiąc "umrzyj"...

Link to post
Share on other sites

Co za dnoooooo jak tak można to oni proponują dresiarzOM i innym co z zrobić z repliką..

banda zakłamanych @#@#$%#% szukających sensacji by zapełnić czas antenowy ;/

od dziś bojkotuje wszystkie kanały TVN-u ;/

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Korzystam z konta kolegi - Tomcior i od razu mówię: NIE JESTEM PRACOWNIKIEM CAPRI ASG, jeżeli chodzi o autoryzację, to takowa w telewizji nie występuje. Jest tylko zgoda na wywiad.

 

Panowie, zamysł wzięcia udziału w tym programie był prosty. Zrobią materiał z nami lub bez nas. ASG nie zostało tu niczym "skaleczone". Pokazano nas jako normalnych zajawkowiczów, którzy mają swoją pasję i się w niej realizują.

 

Rzecz druga, to ja udzielałem wywiadu w sklepie i używałem terminu replika broni, a terminu broń używałem w stosunku do podobieństw z bronią ostrą. Materiał był ostro okrojony i chłopaki wzieli z niego co chcieli.

 

O różowe klamki nie ma się co obawiać, bo są w tym kraju jeszczse wiatrówki, straszaki i inne takie, a problem jest w ustawie, więc nawet jakby to jeszcze długa droga. Prawda jest taka, że wielu młodych i nie tylko, airsoftowców, nosi repliki na strzleanki na wierzchu, i szczerze powiem, że takim sam bym pomalował lufy na czerowno.

 

 

Program nie pokazał ASG z negatywnej strony, tylko kwestię zabawek, replik , które faktycznie może mieć każdy, w tym też "czubek", który wjedzie z tym do banku, sklepu etc.

 

Tyle z mojej strony.

 

Zdjęcia z pola walki były super. No i kilku zawodników miało okazję się polansować

Link to post
Share on other sites
Wartość merytoryczną materiału pominę, ale jak dla mnie pomysł rejestracji nie jest do końca głupi - przestanę się potykać na zlotach o 14latków.

Dobrze powiedziane.

 

Materiał zrobili chyba pod tym kątem że zdarza się dużo napadów z bronią w ręku, w jakimś % (nie wiem jakim) jest to replika, o tym się słyszy.

Co to da jak pomalują replikę na czerwono? Puszka farby w sprayu kosztuje bagatela 8zł.

 

Patrząc pod kątem, że rodzice zobaczą co to za sport, przestaną sponsorować 14 latków i zabraniać im strzelać, o w taki sposób, niech tak będzie.

 

 

 

 

 

Kamera, którą kręciliście reportaż może być użyta przez pedofila -zakazać!

Mikrofon można użyć do nielegalnych podsłuchów - zakazać! Samochód którym jeździ wasza żałosna ekipa - może kiedyś przejechać człowieka - zakazać! Długopis, którego używa redaktor UWAGI może być kiedyś wbity komuś w oko -zakazać! Jak wam sie podoba moja wersja scenariusza, do następnego programu UWAGA?

Link to post
Share on other sites

Mnie to rozwaliło:

http://uwaga.onet.pl/1,118,8,43016847,1169...46,0,forum.html

 

Kamera, którą kręciliście reportaż może być użyta przez pedofila -zakazać!

Mikrofon można użyć do nielegalnych podsłuchów - zakazać! Samochód którym jeździ wasza żałosna ekipa - może kiedyś przejechać człowieka - zakazać! Długopis, którego używa redaktor UWAGI może być kiedyś wbity komuś w oko -zakazać! Jak wam sie podoba moja wersja scenariusza, do następnego programu UWAGA?

Szczególnie to o kamerze i pedofilii. W sumie tego argumentu jeszcze nikt nie wysuwał, a bije wprost w telewizję :). Podoba mi się jak jasna cholera :)

Link to post
Share on other sites

Ale reportaż nic nie mówi o zagrożeniach wynikających z samych replik. (...) To nasze zabawki w świetle wierności oryginałom są zagrożeniem w świetle tego materiału.

 

Te zdania sobie przeczą. No chyba, że już jest późno i nie czaję.

 

Tym różni się asg od paintballa że "stawiamy" na real. I ludzie muszą to zrozumieć :-) Nawet dziennikarze TVN. I raczej należy to promować, z zaznaczeniem że nasza zabawa (np w lasach) ma się do napadania na banki jak krojenie marchewki to zadźgania teściowej. W tym przypadku to już nie promować, ale prostować ;-) I co do promocji to myślę, że zrobiliście to 100 razy lepiej niż ja bym zrobił. Ale sprostowania też trzeba czasem pisać. W końcu mogło im się "pomylić".

 

 

"Komu? Kogo interesuje w TVNie, że nie podoba nam się prezentowany materiał, bo nie zamieścili tam wszystkiego, co chcieliśmy. My ze swojej strony daliśmy im to, co jest esencją naszej zabawy. Oni wzieli to co chcieli, reszta to ich inwencja. "

 

Nie zgodzę się. Nie można pozwalać na nadinterpretacje faktów. A oni zrobili z naszych zabawek (bo to są zabawki) potencjalne narzędzia zbrodni. Czyli niebezpieczne rzeczy. Czyli jesteśmy na równi z ludźmi chodzącymi np z laskom dynamitu w kieszeni.

 

Kolejny raz potwierdza się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Ale widzę, że idzie w tą samą stronę :cry:

No ale tak to jest jak się żaden autobus z pielgrzymami nie rozwalił. Muszą wtedy coś na kolanie, na szybko skleić.

Link to post
Share on other sites

To zrobić tak jak mówiłem. Skoro politycy robia konferencje by czemuś zaprzeczać to można też zrobić reportaż ze sprostowaniem. a przynajmniej próbować.

 

Bo gadać co było zle to można do konca swiata a takie reportaże negatywne itak będą.

 

 

Tak więc prosta sprawa. Chodźmy do konkurencji :) Polsat z chęcią pozwoli na przywalić "Uwadze" :)

Link to post
Share on other sites

@obtch: zagrożenia wynikające z naszych replik rzeczywiście i bezpośrednio (w kontekście wyciętych zasad bezpieczeństwa by dzikki) = zagrożenia fizyczne czyli potencjalne obrażenia ciała. Zagrożenie w świetle materiału Uwagi, to zagrożenie wynikające z wierności oryginałom czyli podobieństwa do broni czyli, a zatem można tym kogoś nastraszyć i zrobić napad.

Link to post
Share on other sites

A mnie i mojego dowódcy nie pokazali... ;)

 

Swoją drogą, to gdyby był obowiązek rejestracji repliki po zakupie, to byłbym za. Oczywiście, jeżeli odbywałoby się to na zasadzie zaniesienia, wypisania kwitu i wyjścia. Uniknęlibyśmy problemu wieku ludzi na strzelankach.

Tyle, że to nierealne - jak już chyba Foka pisał - nie ma możliwości "personifikacji" repliki, bo tylko nieliczne mają numery seryjne. Poza tym - pozostaje jeszcze kwestia odpustowych zabawek, które jednak kulkę z siebie wyrzucają, a nikt poważny za replikę tego nie uzna...

 

Reasumując - uczestnicy imprezy Dzikusa robili co mogli, aby pokazać AS od normalnej strony, a fakt, że chłopcy z TVN cięli według założonego scenariusz - cóż... Była opcja, że zostaną przez "dojrzałe" ekipy zlani, a wtedy zrobiliby bardzo prostą rzecz. Użyli by tego programu -> TAJEMNICZY PROGRAM i trafiliby na przykład na imprezę ekipy "nie do końca dorosłej", która stwierdziłaby, że kręci ich "zabijanie" kolegów, bo oni chcą być jak Rambo czy inny madafakamastakilarangerairborned31t4. Co by się wtedy działo, to każdy sobie może dopisać...

Link to post
Share on other sites

Tak więc prosta sprawa. Chodźmy do konkurencji :) Polsat z chęcią pozwoli na przywalić "Uwadze" :)

I zrobi z tego jeszcze większą aferę... Genialny pomysł....

 

 

Tym różni się asg od paintballa że "stawiamy" na real.

No tak. 2500 kulek w magazynku to real jak jasna cholera...

Wy ludzie dalej mylicie "realne wyposażenie" od "realne pole walki".

 

Ale sprostowania też trzeba czasem pisać.

 

Nie można pozwalać na nadinterpretacje faktów.

 

Kolejny raz potwierdza się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Więc nie bądź nadgorliwy :)

Link to post
Share on other sites

noto żeście się naprodukowali :P to chyba najlepiej i najszybciej rozwijający się temat od bardzo dawna :P

 

co do uwagi, to niema co rozpaczać i użalać się, prędzej czy później i tak by nakręcili materiał o asg, cieszmy się że jest w takiej formie jakiej jest, mogło być gorzej.

Link to post
Share on other sites

I zrobi z tego jeszcze większą aferę... Genialny pomysł....

 

Po pierwsze było to półżartem. Po drugie milczenie jest dobre kiedy jest cicho.Teraz tryby się kręcą, czasu nie zatrzymasz. Prędzej czy później ludzie zaczną zadawać pytania i ktoś będzie musiał na nie odpowiadać :). Ja wolę fałsz piętnować od razu.

 

No tak. 2500 kulek w magazynku to real jak jasna cholera...

Wy ludzie dalej mylicie "realne wyposażenie" od "realne pole walki".

 

Nie przesadzaj. Stawianie na real może mieć różny wymiar, a w tej wypowiedzi odnosiło sie to raczej do paintballa, niż ideału realizmu. Jednakowoż rozumiem Twoje intencje :)

 

Jest 23:35, na forum uwagi same negatywne komentarze, nie ma nawet jednego pozytywnego. Chyba się zastanowią, ciekawe czy mają Cojones :). Nie wiem jak u Was, ale u mnie ostatni komentarza na forum uwagi jest z 22:50. Chyba przestali moderować i kolejka stanęła ... albo widząc co się dzieje uruchomiła się cenzura ...

Edited by McHaron
Link to post
Share on other sites

Wtrącę jeszcze swoje 3 grosze, bo chyba lekko sobie nie zdajecie sprawy z pewnych faktów.

 

Zabawki mówicie? A gdzie jest "CE"? Który producent Airsoftowy ma certyfikat CE na jakikolwiek model ze swojej oferty? Ile kosztuje CE? Który producent je zrobi na choćby jedna replikę? Która replika przejdzie wymogi?

 

A nad tym się nie zastanawialiście ...

A może nad tym, w jaki sposób importować do EU zabawkę bez CE?

Może przemycik? Nie moi drodzy, do użytku własnego możecie sobie importować, ale żeby spełnić z czystym sumieniem wymogi celne należy nasze "repliki" wprowadzić na teren EU, jako 9304 - "broń pneumatyczna o mocy poniżej 17J"!

 

I tu się kończy definicja - to nie jest broń :(

 

Jeżeli będziemy forsować tezę, że używamy zabawek, to nikt ich nie sprowadzi więcej do Polski ...

 

Sorki za lekki OT, ale to ku świadomości ogółu.

Link to post
Share on other sites

edit

Ja wolę fałsz piętnować od razu.

/edit

 

A ja wolę to zostawić ludziom którzy się na tym znają.

Daję sobie prawego palca wskazującego uciąć, że są wśród nas spece od public relations, marketingu (wiadomo do kogo piję) i reprezentanci kilku innych grup zawodowych, którzy zrobią to lepiej, szybciej i skuteczniej.

 

Na prawdę - rozumiem że niektórych emocje ponoszą. Mnie też poważnie ten program wkurzył.

Ale nie wszyscy powinni się nagle czuć powołani do obrony ASG na własną rękę. Pamiętajmy że np. redakcja UWAGI to spece ot tworzenia sensacji, i nawet jak powiesz dwa pozytywne wyrazy, to oni tak to zmontują że wyjdzie na pięć negatywnych.

To trochę tak jak z sądami - nie każdy nadaje się na prokuratora czy obrońcę, da?

Link to post
Share on other sites

To trochę tak jak z sądami - nie każdy nadaje się na prokuratora czy obrońcę, da?

 

W świetle tego co mówisz masz 100% racji, zostaw to innym.

 

Tylko jak tak wszyscy będziemy zostawiać to innym, to będzie tak jak zwykle :)

Edited by McHaron
Link to post
Share on other sites
ciżeko to zrozumieć?

Niestety ciężko.

Powinieneś już sam do tego dojść, po przeglądnięciu tego wątku.

 

Widzisz, że niektórych piszących tu nie przekonasz, więc nie marnuj nocy i idź spać człowieku, bo szkoda twojego czasu i nerwów.

 

W każdym razie sumienie powinieneś mieć czyste moim zdaniem...

 

EDIT:

Tylko jak tak wszyscy będziemy zostawiać to innym, to będzie tak jak zwykle :)

Wiesz, ja jestem człowiekiem tego typu, że jak się na czymś nie znam to się tego nie tykam.

Nie wiem jak postępować z mediami, nie wiem jak się zabrać za prostowanie takich rzeczy, więc tego nie zamierzam robić.

Mam tylko nadzieję że tyleż rozsądku wykażą też inni, podobnie do mnie zorientowani w tych tematach, i nie dadzą się unieść np. młodzieńczej fantazji...

 

Myślę jednak że nie będzie jak zwykle. I myślę że ten reportaż to udowodnił od tej strony, że 'dziennikarze' pokazali swoją prawdę, a ASG jako sport faktycznie zostało obronione chociażby wypowiedziami Dzikkiego. Na resztę nikt na tym świecie nie mógł już mieć wpływu...

I nikt nie będzie miał, do czasu aż powstanie WMASG Channel...

Link to post
Share on other sites

No, to poszło... Czekałem na ten moment od ponad sześciu lat i muszę przyznać, że obawiałem się czegoś... ciekawszego. Ten materiał to gniot - nawet, jak na możliwości TVNu. Inteligentnemu człowiekowi nie trzeba, zdaje się, udowadniać, że stacja ta reprezentuje poziom intelektualny gotowanego ziemniaka, i tylko to, że akurat z rydzykowym imperium się nie lubią, poprawiło ich wizerunek z jakichś tam kręgach.

 

Nigdy nie pochwalałem "niesienia kaganka ersoftowej oświaty" - a więc szerzenia internacjonalistycznej wizji egalitarnego airsoftu. Skoro jednak taka hiena, jak TVN, sama zwąchała ofiarę, to jedyne czego mogła sobie ofiara życzyć to to, żeby hienie kły trafiły na coś, co nie rozbudzi jej apetytu. I w tym momencie wyrażam uznanie dla chłopaków z Capriowo - Dzikkiej załogi (czy kto tam jeszcze był). Widać w tym poszatkowanym chłamie, jak tępo i niesubtelnie próbują panowie "reporterzy" brać Was pod przysłowiowy chuj. I jak bezskutecznie. I jakże fajnie to kontrastuje z gwiazdorskimi ambicjami pana przygłupa z Legii.

 

Long story short - do dupy taka bomba. Nuda i pierdoły. Większość widzów przełączyła na nową reklamę Polleny na Polsacie, a najzatwardzialsi fani przysnęli. Ten program obejrzeli do końca tylko ersoftowcy. Wyszło pysznie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...