Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki markowych kulek na Gunfire.pl


Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[...]wstrzymaliśmy sprzedaż tychże, jednocześnie podejmując działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Nasz dział handlowy skierował już odpowiednie pisma do producentów w tej sprawie.

Mamy nadzieję że szybko uzyskamy odpowiedzi na nasze pytania, przez co będziemy potrafili wyjaśnić zaistniałe niezgodności.

[...]

 

Dziwne te niezgodności, skoro pisze na wlepkach z aukcji allegro wyprodukowano dla ... to chyba szanowny GunFire musiał złożyć zamówienie na to coś, przecież Czajniz same od siebie nie wysyłają towaru i nie naklejają wyprodukowano dla... No chyba, że "niezgodności" polegają na tym, że zamawiali towar trochę wyższej jakości, żeby był trudniejszy do odróżnienia od prawdziwych.

Link to post
Share on other sites

takowe naklejki są na każdym produkcie tej firmy, niezależnie od producenta...

pominę fakt że HK to też Chiny... 8-)

 

Tak się składa, że kupowałam kilka rzeczy w tym sklepie i jakoś żaden nie miał takiej naklejki. Analogicznie idąc do sieci handlowej "Stonka" kupując produkt niezależnego producenta np. czekoladę Wedla nie mam napisu wyprodukowano dla stonki. Chyba, że sieć zleciła wyprodukowanie takich czekolad po kosztach specjalnie dla nich, gdzie mają to wyraźnie oznaczone w stylu zajefajne czekoladki "Stonka" i małym druczkiem wyprodukowano przez Wedel dla "Stonki".

 

Jakoś na kałaszu czy na berettcie nie widziałam wyprodukowane dla GunFire czy inny trading... więc, sorry ale Twój argument mnie nie przekonuje, że GunFire nie wie co sprzedaje i wszystko na wszelki wypadek okleja naklejkami, że wyprodukowano dla nich.

Link to post
Share on other sites

Majkel...właśnie w tym rzecz-trochę dojrzałości i asertywności.

Szukanie na silę sensacji..., jeszcze trochę a okaże się że repliki CA, G&P, Real Sword i cokolwiek innego włącznie z samymi JG BOYI-ami itd. są to podróbki robione dla Gunfire...

żenada..., sami się nakręcacie, nabijając sobie kolejne posty-czemu mnie to nie dziwi?

Firma do której należy GUNFIRE jest BEZPOŚREDNIM IMPORTEREM oraz HURTOWNIKIEM większej części asortymentu sklepu. Przez co może zaoferować niższe ceny.

Jak widać to nie dociera do nikogo... Może sklep powinien podwyższyć ceny by nie było żadnych wątpliwości?

Konkurencja na rynku jest ostra, internet zaś to potężne medium którym można manipulować... jak widać komuś sie to udaje.

 

 

Stellar girl:

HK to też Chiny [czyt CA, G&P...]

Edited by Rafron77
Link to post
Share on other sites

Szukanie na silę sensacji..., jeszcze trochę a okaże się że repliki CA, G&P, Real Sword i cokolwiek innego włącznie z samymi JG BOYI-ami itd. są to podróbki robione dla Gunfire...

żenada..., sami się nakręcacie, nabijając sobie kolejne posty-czemu mnie to nie dziwi?

Firma do której należy GUNFIRE jest BEZPOŚREDNIM IMPORTEREM oraz HURTOWNIKIEM większej części asortymentu sklepu. Przez co może zaoferować niższe ceny.

Jak widać to nie dociera do nikogo... Może sklep powinien podwyższyć ceny by nie było żadnych wątpliwości?

 

Nie przesadzaj.. Wydaje mi się, że swoimi postami starasz się wykazać absurd i małą szkodliwość zaistniałej sytuacji. Starasz się, ale nie wychodzi.

 

Taaa.. po to piszę tego posta, żeby licznik skoczył.. Jak to pisałeś z tą dojrzałością..

 

Tu nie ma mowy o cenach, mowa jest o produktach, więc trzymaj się tematu :-P

Link to post
Share on other sites

Rafron nikt nie szuka SENSACJI, czy nabijania postów, a SPRAWIEDLIWOŚCI. Skoro jasno i wyraźnie został Wam postawiony zarzut i jest on poparty niezbitymi faktami. Jeszcze kilka postów wyżej Twój kolega z konta "sklepowego" napisał, że dojdzie do "zadośćuczynienia" tym, którzy - nie ma co ściemniać - zostali OSZUKANI. Poza tym kulki nagle "zniknęły" z Waszego sklepu.

Te dwa fakty potwierdzają jawne przyznanie się do winy więc nie wiem czemu na siłę próbujesz obrócić wszystko w żart itp. Mimo, iż sprzedajecie coś tanio, to nie usprawiedliwia Was, że może to być za przeproszeniem "gówno zawinięte w sreberko" - ważne, że z wierzchu się świeci i jest ładne, a co w środku to nie ważne, a jak ktoś się upomni o swoje i powie, że został oszukany to się mu powie, że szuka sensacji, a tak w ogóle to co on się spodziewał za taką cenę.

A tak podsumowując to przecież czy zamówili i zainwestowali byście w coś co nie wiadomo czym i skąd jest? No proszę nie traktujcie ludzi jak matołki bo to, że Waszą klientelą jest głównie młodsza część społeczeństwa, szukająca czegoś tańszego i substytutów markowych produktów to nie znaczy, że jest nie myśląca.

Mógłbym pisać jeszcze długo i w nieskończoność ale późno już, a poza tym wątpię, że to coś da.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Majkel, nie próbuję ściemniać jak to nazwałeś.

Tak jak napisałeś mój kolega, w tym wypadku Szefostwo Firmy , napisał o zadośćuczynieniu. Zgadza się , ale spójrz że nadal ktoś szuka właśnie "sensacji". Po co pisać dalej dokładać drwa do ognia skoro Szefostwo sie wypowiedziało...

Nie wiem jaki jest wynik kontaktu z producentami ale takie info zapewne w swoim czasie również sie pokaże.

na tym kończę mój udział w tej już dyskusji

pzdr

Link to post
Share on other sites

Zgadza się , ale spójrz że nadal ktoś szuka właśnie "sensacji". Po co pisać dalej dokładać drwa do ognia skoro Szefostwo sie wypowiedziało...

pzdr

 

Nikt nie szuka sensacji, ta ' sensacja ' została już znaleziona przez szalonego jacka. Rozumiem Twoje podejście, bo gdybym to ja sprzedawał coś lewego, to też chciałbym żeby sprawa się szybko skończyła i na temacie była kłódka.

Ale śmieszy mnie szukanie przez Ciebie ' układu ' skierowanego w waszą firmę. Daliście d**y i trudno. Ale przez to właśnie ludzie z większą podejrzliwością patrzą na waszą ofertę - nie dziw im/ nam się.

Link to post
Share on other sites

Rafron77 - Już jakiś czas przed ukazaniem się artykułu Jack'a, pisałem na forum o tych kulach. Podejrzewałem, że to wina G&P. (o gunfire nie wspominałem)

 

Wg. mnie sensacją są bardziej "chińsko-markowe" elementy w sklepach niż Gunfire. Nie mam nic przeciwko waszemu sklepu o ile przyznajecie się do błędu/ problemu/przypadku jaki miał miejsce np z kulkami. Bo ceny niektórych produktów macie w naprawdę dobrych cenach, może i nie markowych ale CYMA i tym podobne repliki można u was z powodzeniem kupować.

 

Sprawa nie jest jednorazowa np. Kulki "blaster" z taiwangun'a. Nie wiem jak teraz ale kiedyś zamówiłem blastery z "taiwan'a" i byłem rozczarowany, kupiłem z innego sklepu i bez porównania lepsze.

 

Sensacją wg. mnie byłaby oficjalna wiadomość - kupiliśmy gorszą partię kulek pragniemy przeprosić za zaistniałą sytuację i dać niższą cenę za taki produkt.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Czasem to trochę bardziej skomplikowane niż się wydaje. Przypuszczam jedynie, ze to pośrednik zrobił w konia Gunfire. Sklep zamówił u pośrednika pewien produkt, a z kolei pośrednik zamówił podróbkę, którą sprzedał sklepowi po cenie oryginału. Choć nie jestem w żaden sposób związany z żadnym sklepem AS, to sam pracuje w sklepie i powiem Wam, że takie sytuacje zdarzają się dość często. Najbardziej przechlapane ma wtedy sklep - pieniądze poszły, pośrednik zarobił a sklep zostaje z gównianym towarem na stanie. Pół biedy kiedy są to towary za kilkanaście złoty - do mnie czasem przychodzą uszkodzone lub niekompletne rowery, których nie chcą potem wymienić i trzeba sprzedawać z rabatem. Znam jednakże kilka sklepów z baaaaardzo drogimi ciuchami, które o takim fakcie nie informują wogóle.

 

Plus dla sklepu, że wycofał towar ze sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

@ SOS zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie to :

 

Firma do której należy GUNFIRE jest BEZPOŚREDNIM IMPORTEREM oraz HURTOWNIKIEM większej części asortymentu sklepu. Przez co może zaoferować niższe ceny.

 

Myślisz, że oni zamawiają towar przez pośredników? Nie wydaje mi się..

Link to post
Share on other sites

Gdyby tak informacja się pokazała, to wielki + dla gunfire.

 

 

Wielki + że "pomylili" się w kupnie ( w co wierzyć mi się nie chce... ) ?

Zaraz będziemy kochać polityków za to, że nie zdążyli zrobić programu, a przeprosili.

Link to post
Share on other sites

Konradek, większość to bądź co bądź nie wszystko (większość też można różnie liczyć np według wartości lub ilości). Na wspomnianych kulkach widnieje naklejka:

Akcesoria i części ASG

Wyprodukowano w CHINACH

dla

GLOBTRADE

(...)

Nawiasem mówiąc to nie Gunfire jest bezpośrednim importerem lecz firma do której należy. Zatem jakbyś na to nie spojrzał firma, do której należy Gunfire z naszego punktu widzenia jest pośrednikiem.

 

 

madjong też nie przesadzaj - nawet jeśli chcieli zrobić wałek i sprawa 'sie rypła' to nie rżną głupa i starają się wyjść z twarzą. Większość nawet przeprosić nie umie. To, że za wycofanie towaru i honorowe ustosunkowanie się do problemu należy im się plus, wcale nie znaczy, że za całą sprawę mają duży MINUS. Jednak takie zachowanie (wycofanie towaru, chęć zadośćuczynienia) dobrze rokuje na przyszłość. Czasem trzeba odstawić emocje na bok i spojrzeć na sprawę chłodnym okiem. Każdemu sprzedawcy zależy na klientach, a każdemu klientowi powinno zależeć na szerokim rynku i dużej konkurencji, bo to oznacza spadek cen i wzrost jakości.

Edited by SaveOurSouls
Link to post
Share on other sites
Zatem jakbyś na to nie spojrzał firma, do której należy Gunfire z naszego punktu widzenia jest pośrednikiem.

 

Chyba nigdy nie prowadziłeś własnej DG :wink:

 

Swoją drogą;

GunFire.pl to największy dostawca kulek Air Soft w Polsce. W naszej ofercie znajdziecie ponad 35 rodzajów amunicji ASG, takich marek jak: GunFire, Excel, G&P, KCS, Blaster, Goldfire, Sekito, Xtreme Precision, Straight, Toy-Jet.

 

No i nie zapominaj, że to pośrednik ma prawa do ich strony internetowej;

copyright J&B Trading 2007

 

A zresztą, co się będę wysilał:

 

Sklep GunFire.pl prowadzi firma J&B Trading Cezary Bdzikot ul. Lekcyjna 96, 51-169 Wrocław.

 

Jednak takie zachowanie (wycofanie towaru, chęć zadośćuczynienia) dobrze rokuje na przyszłość. Czasem trzeba odstawić emocje na bok i spojrzeć na sprawę chłodnym okiem.

 

Kurde, też mi się wydaje, że dobrze rokuje i naprawdę jestem pod wrażeniem sposobu w jaki załatwiają sprawę, żeby nie było.

Link to post
Share on other sites

Jak mówiłem nie pracuję w Gunfire więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak to wygląda w praktyce. Ja wiem, że może być różnie i różniście, w zależności od tego jak została spisana umowa pomiędzy tymi podmiotami.

 

 

Teraz trzeba tylko czekać i obserwować. Wydaje się, że był i jest to dość gorący okres dla firmy. Duża liczba zamówień (zlot w bornym i długi weekend na pewno generuje zwiększony ruch na rynku), otwarcie sklepu itp. Niektórzy aferzyści biją niepotrzebnie pianę, a wystarczy poczekać lub dokonać zakupu u konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie chcę, aby moje posty zabrzmiały jak bicie piany przez aferzystę SOS, ale dopiero ta sytuacja uzmysłowiła mi siłę oddziaływania tej propagandy o zupełnym rozdzieleniu sklepów airsoftguns i gunfire.. Twoje stwierdzenie

Ja wiem, że może być różnie i różniście, w zależności od tego jak została spisana umowa pomiędzy tymi podmiotami.
jest o tyle kontrowersyjne ( dyplomacja :wink: ), że gunfire i airsoftguns mogłyby nosić nazwy " J&B Trading I " i " J&B Trading II", różnicy żadnej by nie było, tym bardziej, że ciężko aby podmiot noszący nazwę J&B Trading zawierał umowę z podmiotem J&B Trading :wink: Wiem, że osobiste wycieczki mają być w innym temacie, w sumie to w TYM, ale nie mogłem się powstrzymać :twisted: Edited by Konradek
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...