Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki markowych kulek na Gunfire.pl


Recommended Posts

@Besol: zakładam, że miałeś oba zestawy do porównania. Ja mam je przed sobą i maja te same "cechy charakterystyczne" typu umiejscowienie dynksa pod popychacz, frez na zębatce silnikowej, tak samo wygląda środkowa od spodu. Starczy wziąć inne zębatki markowe i zobaczysz, że normalnie zębatki róznych producentów różnią się od siebie znacznie. Nie tylko kolorem, ale też konstrukcją.

 

Teraz pomysl sobie, że ta chińska fabryka, która produkuje zębatki wyciska na nich dodatkowo C.A. Ciekawe jak je rozpoznasz, bo zestawy między partiami tego samego producenta różnią się np. nieco odcieniem.

 

A te zębatki nie są takie same, ponieważ trik polega nie na zębatkach samych w sobie, ale np. na kontroli jakości po produkcji, kontroli jakości procesu produkcyjnego, kontroli surowców itd.

 

A pomyśl, że ktoś zaczyna robić podróbki luf Prometheusa. Koszmar.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak np. zębatki JG i CA ... albo boreup Element i Systema. Albo silnik JG i EG1000 TM.

 

 

Nie to żebym się czepiał ale tak się składa że zębatki JG są bardziej wytrzymałe niż CA. A silnik JG jest mocniejszy od TMa, i to wyraźnie.

Wiem że to szokująca teoria, ale zapewniam Was Panowie że coś o tym wiem.

Nie to żebym jakoś specjalnie kochał chińczyków i ich radosną twórczość. Po prostu niektóre rzeczy im się udają inne nie. Wszystko robi sie w Chinach, pewne rzeczy się różnią, inne nie, ostatnio porównałem okablowanie niskooporowe do Mki Elementa i Systemy (4 krotna różnica w cenie), kostka była z innego tworzywa, ale kable w obu zestawach były źle przycięte, czerwony za długi, czarny za krótki, oczywiście same kable i końcówki były literalnie identyczne. I bądź tu mądry. :poddanie:

 

A co do kulek sprzedawanych jako G&P... jak ktoś prowadzi sklep od 2 lat to nie może nie wiedzieć co kupuje, G&P nagle nie zrobi się 2 razy tańsze, a wciskać ciemnotę to może murzyn blondynce co najwyżej :roll:

Link to post
Share on other sites

Jack Może i masz przed sobą zębatki CA i JG a powiem z mojego doświadczenia.

Z tego co widzę to CA bo to CA zaczyna kłaść lagę a Chińczycy zaczynają coraz lepiej produkować.

Właśnie musiałem pozbyć się już drugiego GB z CA wraz z wnętrzem bo poszedł na M110.

Edited by SAper111
Link to post
Share on other sites

Większość z chińczyków jednak nadal rozsypuje się po jakimś czasie. "dziwne" spadki FPS. Osiągi w porównaniu do np. TM są zbliżone przy założeniach 290fpsTM= 360fps CM itp.

 

I tutaj należy postawić pytanie:

Czy przypadkiem nie bardziej opłaca się co pewien czas kupować chińczyka (czy też kompletny gearbox) niż "markową replikę" która nie grzeszy właściwościami. A i kosztuje tyle co dwa albo trzy Chińczyki.

 

Przyjmując powyższe założenie (cytowane)

1 x TM = 2 x CM

Przy czym weźmy średnią, że cymę trzymamy przez rok (okres gwarancji).

Z mojego punktu widzenia bardziej się opłaca CM.

Link to post
Share on other sites

Przyjmując powyższe założenie (cytowane)

1 x TM = 2 x CM

Przy czym weźmy średnią, że cymę trzymamy przez rok (okres gwarancji).

Z mojego punktu widzenia bardziej się opłaca CM.

A TM działa czasem po 5lat bez zarzutów. Już nie wspomnę o jakości rzeczy. Poza tym TM jest szczelniejszy, jest to lepsza podstawa do tuningu. No i osiągi nie spadają.

 

KONIEC OT!!

Link to post
Share on other sites

TM przez 6 lat użytkujesz. Wykonanie body lepsze.

 

"Pamiętajmy o łzach żołnierzy gdy ich PJ ucha stracił, pamiętajmy śmiech cyniczny gdy w chinolu HU "szmacił", także biada ci kupować od chinola tanią M'kę boś ją stracisz bardzo szybko - zmądrzej waść i kup TM'kę."

Mikadorus

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Moje gratulacje... Ja jakoś nie mam zamiaru się trzymać 6 lat spudnicy TM. A już na pewno nie CA bo koszt ich napraw i tuningu przewyższa koszta kupna nowej repliki "Chińskiej" i jednak dodanie tych 30 pln na nową gumkę hop up to nie taki straszny wydatek. Zresztą znając świat to ci "markowi" też w chinach produkują i to pewnie w tych samych fabrykach oraz z takim samym jak nie podobnym systemem kontroli jakości.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że pękały ale w porównaniu do np. P&J to rzadziej.

 

SAper111- O ile Ci szczęście dopisze i kupisz coś markowego lub porównasz np. M14tm do M14AGM to zmienisz zdanie.

 

Zresztą to nie jest wątek o "nawracaniu" sapera a OT się stworzył.

 

Prawda jest taka, że jak coś Ci się sypnie w chinolu to lepsze serwisy się za to nie wezmą im się to nie opłaca/ i Tobie najczęściej również.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

TM i CA są dobre, bo wytrzymują swoją własną moc, ale do UPgrade'u trzeba już parę rzeczy wymieniać, nawet do najzwyklejszego.

 

CA czy G&P mają ceny jedynie za oznaczenia. W środku to aż chce się płakać (2 zapadkowa zębatka???? <no litości> od której pęka jej własny tłok?? No sorryy).

 

Są teraz czasy takie, że co raz więcej rzeczy jest już podrabiane przez ChRL, nie wszyscy jesteśmy to sprawdzić. Niewielu z was pewnie wie, że trzymajac w ręku np. zębatki promyka albo lufe madpula, trzyma chiński produkt....I kto mi powie, że na pewno to nie jest chińskie, tak samo ja Wam nie powiem że to na pewno JEST chińskie.

 

Od około 8-9 miesięcy każda marka airsoftowa przestała mieć dla mnie znaczenie. To co miałem CA padało równie szybko jak chińskie i odwrotnie. I co raz częściej jest tak, że to co ChRL robi jest lepsze od markowych...wali mnie to czy jest to kopia oryginału, który i tak zapewne jest robiony w tym samym miejscu....za górami za talibami.

 

P.S.

 

Zębatki Classic Złom są do niczego od zawsze, jeżeli w gre wchodzi tuning lub upgrade. Chinskie wytrzymują naprawdę dużo, moje od JG ciągną M145, na silniku od HK416, z chinska komorą elementa, która jest lepsza od CA czy KM i Guardera (sprawdzałem wszystkie).

 

Pozdrowienia .

Link to post
Share on other sites

Każdy następny post NIE NA TEMAT wylatuje. A te co już są polecą jak moderator znajdzie chwilę :)

 

Jak ktoś znowu czuje potrzebę podzielenia się ze światem dlaczego jego chińczyk jest lepszy (lub odwrotnie) to niech założy odpowiedni topic.

Link to post
Share on other sites

A czy ja pisze co jest lepsze? W całym tym wątku nie chodzi o to co jest lepsze, wytrzymalszem czy ładniej wygląda. Chodzi o to, żeby odróżnic jedno od drugiego!!! Bo bez odróznienia nie można nic napisać!

 

Jak ja mam napisać? Zebatki "noname" zjechały mi się na spręzynie "noname" przy silniku "noname" i aku "noname".

 

To proszę, zrozumiecie coś z tego?

 

W markowych częściach płąci się za pewnośc - pewnośc tego co się kupuje, laboratoryjnie i stochastycznie zmierzoną pewność tego ile to wytrzyma itd.

Link to post
Share on other sites

@Besol - gratuluje upgradu, mierzyłes na chrono? Podaj od razu wynik, fps, rof itp, bo bez tego Twoje posta można potłuc o kant dupy.

 

A moje SPR chodzi na SP120 i zębatkach TM na podwójnym łozyskowaniu i akumulatorze 12V 2400RC z Systema Magnum. I co z tego?

 

Mam tez od dwóch lat tłok Prometheusa i zębatki Prometheusa i na SP150 z pow. silnikiem i aku nie ma na tych częściach nawet rysy. I co z tego? Nic. Co nie znaczy, że zgadzam się, żeby kupować nie wiadomo co. Chicażby dlatego, żebym mógł napisać "produkt Y, firmy X jest do dupy".

 

Ty możesz najwyżej napisać "popsuło mi się ...", co niewiele wnosi do tematu.

Link to post
Share on other sites
Guest GunFirepl

Witam,

 

Informujemy, że wszystkie osoby które zakupiły kulki KSC, G&P, SIIS w naszym sklepie otrzymają od nas propozycję rozwiązania sprawy oraz rekompensatę. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania.

 

O szczegółach poinformujemy Was na naszej stronie internetowej 6 maja za pomocą newsa na stronie głównej.

 

Paweł Zalewski

GunFire.pl

Link to post
Share on other sites
W markowych częściach płąci się za pewnośc - pewnośc tego co się kupuje, laboratoryjnie i stochastycznie zmierzoną pewność tego ile to wytrzyma itd.

 

No właśnie Jack, temu chciałem zaprzeczyć. Uważam że JUŻ tak nie jest. Kiedyś (rok, dwa lata temu) - owszem, była różnica bardzo duża (nawet na oko). Teraz sam widzisz, że nawet nasze oczy (PRO oczy) nie wyłapują różnic.

 

Co do samych kulek - uważam że są bardzo dobre*, porównywałem je do Xtreme i nie widziałem jakiś tam większych różnic. A nawet teraz, skoro niby są to kopie to i tak mnie to wali, bo to nie zmienia faktu dla mnie ŻE SĄ DOBRE. Uznaję je za alternatywę.

 

* moja ocena wg moich kryteriów czyli podkręcanie i zasięg na lufie 456mm CA = jak najdalej jak najcelniej, bez podawania metrów bo nie mierzę ani miarką ani okiem.

 

 

Przepraszam za offtop wszystkich czytających.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja uważam, że będziesz tak mógł napisać jak przebadasz 132 komplety zębatek na metodologicznie skonstruowanym teście.

 

Bo ja takich rzeczy nie odważam się pisać, mimo, że miałem kilkanaście kompletów zębatek różnych firm.

 

Różnic (piszę trzeci raz) nie ma z wierzchu. Jeśli oczywiście ich nie ma, bo czasem są.

W każdej normalnej (nie chińskiej, piracikiej firmie) płaci się ludziom za kontrole jakości, godziwą płace, żeby chcieli dalej pracować, zależnie od ich wykształcenia i umiejętności. Chińskie zębatki to kopie. Nie wiesz z jakiego sa materiału. To, że 100 kompletów wytrzymało, nie znaczy, że wytrzyma 101. Rozumiesz? Bo akurat 101 może być z zupełnie innej fabryki i nikt nad tym nie panuje.

 

W normalnej sytuacji możesz zażądać od Producenta reklamacji, tu nie. Normalnie możesz napisać na forum, tu nie ma jak.

 

I akurat zębatki i dużo innech cześci wytrzymują (choć ja tam używam TM, bo kultura pracy dobra) i nawet pewnie za rok, czy dwa będą wszystkie chińskie zamienniki, a jakoś wykonania też się poprawia. Tylko, że

- chińskie AEG'i drożeją (obecnie A&K po ok. 750 zeta), więc wchodzą powoli na średni segment, więc to żadna łaska, że są coraz lepsze

- chińczycy nie wypuszczają raczej żadnej innowacji, więć sami zarzynamy naszych własnych producentów kupując chińskie części (ale to inny temat)

 

Tak, czy owak oczywiste jest jedno - każdy detal musi mieć znanego producenta, nazwę itd, żeby dało się go zidentyfikować. I musi być na rynku zaufanie co do tego, że jest to oznaczenie prawdziwe.

 

Natomiast wytrzymałość/jakość to zupełnie inna kwestia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...