Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki markowych kulek na Gunfire.pl


Recommended Posts

Ostatnio w sklepie Gunfire znalazłem takie kulki:

 

KSC

http://gunfire.pl/product-yid-1152190763-K...5g-3000szt.html

 

G&P

http://gunfire.pl/product-yid-1152190765-K...5g-3000szt.html

 

i parę innych produktów, które nieco mnie zdziwiły. Konkretnie, strzelałem z kulek obu producentów i ich produkty mają nieco inne stickery (lub nadruk) na torebkach, poza tym torby mają inne ilości kulek w środku.

 

Sprawdziłem to u żródła (dział handlowy G&P) i okazało się, że ostatnio w Chinach produkuje się podróbki markowych kulek G&P, KSC, SnS i innych i oferuje je sklepom airsoftowym. Cena tych kulek jest 2-3 razy niższa niż tajwańskich i japońskich oryginałów.

 

Tymczasem na Gunfire kulki te występują jako produkt oryginalny i kosztują też tyle co oryginalny (tak są wyskalowane w ofercie, w granicach zawartości paczki, bo np w G&P jest 800 kulek więcej, ale to detal).

 

Rozpoznać można to w sumie dosyć łatwo, ponieważ:

 

w G&P 0.25

- oryginał 2200 kulek, najlejka "made in japan", podróbka - 3000 kulek, brak najklejki

 

w KSC 0.25

- oryginał ma niebieski nadruk, podróbka - nadruk czerwony (lub w ogóle nalepkę).

 

Podobnie jest z różnicami przy kulkach SnS oraz przy kulkach innych wag.

 

Wobec powyższego zadaję sobie pytanie, co jeszcze sklep Gunfire sprzedaje i czy to jest to na co wygląda?

 

Pomijam fakt, że Gunfire robi kleintów w ch... ... konia, bo kupuje dwa razy taniej niż oryginał, a sprzedaje jak oryginał. Nieuczciwą konkurencją niech się martwią inne sklepy. Psuciem marki i podrabianiem, niech się martwią z kolei producenci. I choć osobiście wydaje mi się to wszystko dość obrzydliwe (bo nie wierzę, że kupując dwa razy taniej od chińskiego, anonimowego źródła, Panowie wierzą, że to oryginały), to w końcu Gunfire w całości handluje chińskimi podróbkami. Z tym, że zwykle wiadomo, że to są podróbki.

 

Wniosek z tego jest jeden - kupując kulki w Gunfire (części?, akumulatory?) nie sypiesz (wkładasz) do repliki tego co spodziewałeś się kupić. Właściwie sypiesz nie wiadomo co. Przypomina mi to wszystko legendarny już "upgrade by Machinegun".

Link to post
Share on other sites
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brak mi słów. Ciekawe jak na to zareaguje obsługa sklepu... o ile w ogóle zareaguje. Swoją drogą, dobrze że ten temat poruszyłeś... zawiedli mnie na maxa. :/

 

 

Edit : Podejrzewam , że najprościej będą się tłumaczyć, że jest naklejka z napisem Wyprodukowano w Chinach, co widać po przybliżeniu zdjęć. :/

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Czy to dlatego te kulki G&P mają średnicę 5,70-5,87mm? Mierzone na precyzyjnej elektronicznej suwmiarce. Waga kulek 0,25g to ok. 0,234g do 0,26g. Przy tolerancji wagi do 0,02g.

 

Kupując G&P spodziewałem się jakości. Moja broń straciła na celności i na zasięgu i to zdrowe 5-10m bo HU nie pracował jak powinien. I oczywiście zaskoczył mnie napis "made in china".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się to dziwne... obsługa sklepu też niby zna się na ASG i aktywnie w nim uczestniczy... A wciskają taki szajs, bo inaczej tego nazwać nie mogę, myśląć że żaden kupujący nie zobaczy różnicy ? To już upokarzanie klienta :|

Link to post
Share on other sites

Zależy od kiedy mają te kulki. Ja kupiłem je kilka tygodni temu. Możliwe, że się znają jednak nie wszystko przechodzi u nich przez testy. Jak np. M14ebr które strzelało na 20m + poniszczone gwinty od śrub.

 

Kulki mierzone na 30egz. I żadna nie miała wymiarów podanych na opakowaniu.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi o zacinaniu... tylko hopup je źle podkręca, albo w ogóle... Tak jak mówi Krypton... chinol to loteria. A kulki, przy których też liczy się dokładność, to już w ogóle. Poza tym co to zmienia... Tak czy siak jest Nam wciskany badziew.

Link to post
Share on other sites

Okota. Strzel serią z kulek G&G 0,25g ze specshopu a potem seria G&P z gunfire. Jak masz dobrego HU różnica zasięgu będzie ogromna. Nawet bez HU widać ogromy rozrzut i spadek zasięgu.

 

Strzelając z G&P jedna na 4 kule leciała prosto. Pozostałe 3 po przeleceniu ok. 15m skręcały w prawo-lewo.

 

Strzelałem z AUG'a TM, który na dobrych kulach miał ok. 30m+ zasięgu skutecznego. Jak starcia toczyły się na 30-40m to zamiast serii 2-3 kul musiałem pół maga zmarnować.

Link to post
Share on other sites

To prawda, że droższe/lepsze kulki (na 99% moge polecić G&G i TM, KSC też są niezłe) mają zauważalnie lepszy zasięg i celność. Jak to możliwe, jak można gorzej wyprodukować kulki? No widać jakoś można.

 

Jakie są te "G&P" z Gunfire? Nie wiem, nie o to chodzi. Prawda jest taka, że nawet "noname" z Chin, które czasem sklepy zamawiają i rozlewają do butelek, po czym oklejaja własną marką, wylatują z Prometheusa. Pewnie są mniejsze po prostu.

 

Także zacinka to mniejszy problem, to już nie te czasy, jak CyberGun o.25 regularnie zacinał się w Systemie.

Link to post
Share on other sites

Świetny temat, bardzo dziękuję ze to że ktoś poruszył tą kwestie, bo właśnie sie zastanawiałem dlaczego takie gówniane są te G&P z airsoftguns.pl...

 

Na razie tylko gunfire i airsoftguns sprzedaje podróbki? Mam nadzieje, że nie będą podrabiać innych marek... Dziwne, że prawo tu nie działa, przecież to są prawa do nazwy etc :|

 

Wkurzają mnie te chińczyki ostatnio...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...