Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wielkosc ramy niepozwoli tez na szybkie przemieszczanie co imho jest bardziej realne niz wsadzenie rury pod pache.

a co to przeszkadza? slyszales o mozdzierzach Commando? :)

chyba ok 8cm kalibru (nie jestem pewny), obsluga jednoosobowa... bez podstawy - tylko rura i pas nosny ze skala odleglosci :)

Oczywiscie, ze slyszalem o mozdzierzach Commando (a nawet mniejszych - japonskie z IIws). Doskonale wiesz, ze mialem na wysli powazny mozdziez, taki z 2-3 osobowa obsluga. Wersja ASG mozdzierzy Commando nie wpowadzi zadnych nowych mozliwosci rozgrywki. M203 SunProject moze chyba spelniac identyczna role. Zas stale stanowisko, to juz cos innego.
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Taaa... tylko to jest paintball i ta bazooka wyglada tragicznie :P. Jakbym mial robic bazooke to taka, co wygladalaby jak bazooka lub chociaz jak RPG :)
to zrób, nikt ci nie broni. :P

moja kosztowała mnie 30zł z czego najdroższy był zawór kulowy :P

i budowa zajęła mi pół godziny

 

aha - zasada działania "mojej" opiera sie na zaworze kulowym i ma to do siebie, ze możesz "przebić"nabój z gazem i masz co2 w komorze przed strzałem a nie trzeba "wkręcać" naboju tuż przed strzałem ani kombinowac z jakimiś innymi zaworkami.

 

z innych rzeczy: w przypadku moździerza jak rozumiem kulki sa w tych rurkach.... a jak spowodujesz, żeby rurki trzymały sie w nich w wariancie "bazooki" ? zwłaszcza podczas transportu? ja sobie dałem radę :)

 

EDIT: Uszczel - adres PMP jest inny... serwer belki nie działa od jakiegos czasu, info na forum psi

Link to post
Share on other sites

Misiek a skąd wziąłeś wszystkie te części i o co właściwie pytać w sklepach? Zawór to może nie problem(kupi się w jakimś hydraulicznym) ale „moduł” w który wkręca się nabój? Są potrzebne jeszcze jakieś rurki łączące? Chodzi mi o wszystkie elementy występujące „do” zaworu włącznie. „Po” zaworze należało by dać jakąś „komorę nabojową”, lufy itp.(ale to już sam sobie wykombinuje).

jak spowodujesz, żeby rurki trzymały sie w nich w wariancie "bazooki" ? zwłaszcza podczas transportu?

Kulki można powkładać w jakieś uszczelki lub wykorzystać gotowe z sprężynek z kiosku.

Link to post
Share on other sites

sklep hydrauliczny i kupujesz:

- rure PCV 2cala (długość dowolna, ja kupiłem dwie rurki, chyba 40 i 50cm, ale nie chce mnie sie odwracać od stolika z kompem i mierzyć :P

- przejsciówkę z tejże rury na gwint, bodajze 3/4 cala (z tym elementem mialem problem ale w końcu udało mi sie znaleźć taki od razu z gwintem , bo wszystkie są "na wcisk" - oczywiście kupiłem w najbliższym sklepie koło mojej chałupy, a zacząłem szukać od najdalszych :) kontrolnie wykupilem wszystkie przejściówki

- zawór kulowy 3/4 cala

- mosiężną rurkę meską/żeńską z analogiczmnym gwintem 3/4 cala

- i taki sprytny duperel (*) od bardzo starych markerów paintballowych (tzw stocl class) dziwne, bo gwint basuje mniej wiecej do 3/4 calowych gwintów w w/w rurkach, potrzeba jedynie jakąś płaską uszczelką dorzucić

 

oczywiscie elementy mogą btyć inne: np. rurka 1,5 cala, zawór kulowy i reszta przejściuówek podpasowana do 1/2 cala (ale tutaj uwaga =>> wtedy te dynksy paintballowe na mały nabój mogą nie pasować.

 

a to jak zrobisz rurki na kulki w środku to już twoja inwencja

ja to zrobiłem trochę inaczej, wg pierwowzoru amerykańskiego...po prostu wsypuje garść kulek (ok. 15-20) i zatykam kawałkiem gąbki na sznurku... przy strzale gaz wypycha wszystko, kulki lecą sobie gdzie chcą a przetyczka dynda na sznurku

 

* http://www.maxs-paintball.de/produkte400/620000.jpg

teoretycznie do dostania w Polsce, bo pewna szczecińska firma paintballowa tym handluje

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. O taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Właściwie to najbardziej interesował mnie ten „sprytny duperel”. Nie wiesz może czy można to gdzieś dostać w Polsce oraz ile może to kosztować? W ostateczności kupie jakiś stary syfon do wody sodowej i spróbują wymontować tą część. Wolał bym jednak nówke no i mieć pewność że zda egzamin(ten paintbalowy na pewno).

Link to post
Share on other sites
Właściwie to najbardziej interesował mnie ten „sprytny duperel”. Nie wiesz może czy można to gdzieś dostać w Polsce oraz ile może to kosztować?
http://www.paintball-sport.pl ->> sklep

a wlasciwie tutaj http://www.medienparadies.de/maxs-sport/pl...102048116914511

 

tylko cena jest skopana, bo coś ostatnio ta strona szwankuje... (jakieś róznice w przeliczaniu waluty... tak przynajmniej twierdzi wlaściciel sklepu)

Link to post
Share on other sites
Ahem w sprawie mozdziezy airsoftowych, na redwolfie jest relacja z operacji bodajze Crimson Dunes [albo jakas inna operacja na pustyni] i na fotkach widac, ze kolesie uzywali tam "mozdziezy" w postaci takiej jakby procy na statywie, sypali tam garsc kulek do tego i odpowiednio po paraboli zasypywali przeciwnika... Wg mnie pomysl Morthiasa nie jest zly, ale co ja tam wiem ;]

 

Mortar-L.jpg

 

 

Hmm, trza bedzie coś takiego zbudować :D

Link to post
Share on other sites
Another innovative idea was the use of mortars, which played a central role in the second scenario on Saturday afternoon. Scattered over a much smaller playing area , both USFOR and OPFOR were given one mortar base, with a third positioned exactly between the two opposing bases and up for grabs immediately after game kick-off. Mortars were large catapult contraptions constructed from PVC piping and a large bungee cord with a cloth pouch. Each team was given a bucket of water balloons that could be catapulted into enemy territory, killing any player within 10 feet of impact. Angled and powered correctly, we were able to nail targets from within 10 meters all the way out to 150+ meters with decent accuracy. Firing balloons at the upper end of that range required lots of weight to pull the catapult back - during Scenario 2, I worked together with another OPFOR member in pulling it back sufficiently from the OPFOR base to launch a balloon dead onto the mid-way base for a full 150 meter carry, eliminating USFOR personnel and facilitating the swift takeover of that base (raise the Soviet flag!). With the game limit at 400fps for all airsoft guns, this was beyond the range of any of our weapons - once again showing how these innovative non-airsoft ideas added to the fun!
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zasięg zależy tylko od sprężyny ale z celnością to faktycznie nie było by łatwo, ale czy z prawdziwego moździerza strzela się łatwo :-). A co do naciągu to można wymyśleć jakąś miniaturową wyciągarke lub system jakichś bloczków. Jeszcze się nad tym zastanowie przez święta. Nieznam się zbyt na sprężynach więc mam pytanie: czy gdyby zastosować kilka spreżyn, których łączna siła była by taka sama jak jednej dużej, to czy potrzeba do naciągnięcia tych kilku spręzyn takiej samej siły co do naciągnięcia tej jednej dużej ?

Link to post
Share on other sites

Ja tak lekko od tematu odbiegnę i spytam:

 

Co wy na to aby pod np. M16 zamieścić takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23746199

nieco skruconego i odpowiednio przemalowanego shotguna??

Skąd pomysł i po co to? Swego czasy wypruwałem sobie flaki na Delta Force 2 i tam właśnie była M16 z bajerami i takim Shotgunem podwieszonym w ramce pod lufą.

A do czegoś taiego mozna załadować do 3-4 kulek na raz i jak sie doda mocniejszą sprężynę to będzie świetna broń na paru wrogów :D i moze działać jako lekki granatnik.

 

Co wy na to??

Link to post
Share on other sites
Ja tak lekko od tematu odbiegnę i spytam:

 

Co wy na to aby pod np. M16 zamieścić takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23746199

nieco skruconego i odpowiednio przemalowanego shotguna??

Skąd pomysł i po co to? Swego czasy wypruwałem sobie flaki na Delta Force 2 i tam właśnie była M16 z bajerami i takim Shotgunem podwieszonym w ramce pod lufą.

A do czegoś taiego mozna załadować do 3-4 kulek na raz i jak sie doda mocniejszą sprężynę to będzie świetna broń na paru wrogów :D i moze działać jako lekki granatnik.

 

Co wy na to??

 

no ja nie widze w tym nic złego. AFAIK istnieje wersja M16 z shotgun-em podwieszonym na RISie dolnym

Link to post
Share on other sites
Tylko jak widzisz sprawę podwieszenia tego i zmodyfikowania śrutguna aby lufa nie wystawała od całości na 20 cm.

 

Bo wiesz lufę zawsze można odciąć alej ak to póżniej będzie wyglądało??

 

no odcięcie jej było by chyba najlepszym wyjsciem... bo nic innego raczej nie wchodzi w gre, bo nic innego nie da sie zrobić. Co do samego montowania tego na broni - optował bym za podwieszeniem tego, jak np M203.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...