Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znalazłem dziś w swoich klamotach jakiś mały zapas kulek:

0.36g Cybergun szare

0.36g Guarder zielone

0.40g Guarder piaskowe

0.43g Guarder czarne

 

wszystkie kupione jakieś 1.5 roku temu, podejrzewam, że są nadal w stanie do użycia, bo choć może nie jestem ostatnio na bieżąco, ale nie pamiętam w tamtym czasie afery z puchnięciem kulek.

Do rzeczy:

Czy z kulek dostępnych obecnie znajdę coś lepszego w podanych wyżej wagomiarach niż te powyższe (ze starszych serii)? I co do 0.36g, lepsze opinie miały Cyberguny czy Guardery?

 

Inna sprawa, w video zalinkowanym parę stron wstecz widziałem jak pewien Anglik strzelał z VSRki ~460 fps (na 0.2g), z kulek 0.45g. Nie uważacie, że do tych powiedzmy 500 i mniej fps są za ciężkie? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to sprężyna a nie gaz?

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Waga kulek w snajpie to rzecz bardzo względna. Moze ktos wolal mniejszy zasieg ale za to wieksza celnosc ? Albo luneta tak ustawiona ze strzelal niezłym lobem. Z reszta dobry hopup potrafi zdziałać cuda.

Odpowiedz na twoje pytanie: Jeśli chcesz kulki jasne i widoczne w lunecie - to tylko guarder 0.36. Nic innego teraz nie ma Jesli nie zależy ci na kolorystyce - valkeny waga jaka chcesz, są 0.4 i 0.43.

 

P.S Ciezko rozstac sie z sniperstwem, dlatego znowu skladam sobie powoli snajpe na jakies 600 fps jako druga bron :D

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Panowie, a czy była jakaś historia z podrobionymi Straight'ami 0.36g lub 0.43g? Pytam, bo znajomy mi pisał, że znalazł gdzieś w szpargałach prawie pełną paczkę, a że sam już z airsoftem skończył jakiś czas temu to chętnie bym odkupił. Wagomiaru nie znam, nie widziałem, ale jeśli jakowyś podrób nie było, to wziąłbym obojętnie które by to były...

Link to post
Share on other sites

Waga kulek w snajpie to rzecz bardzo względna. Moze ktos wolal mniejszy zasieg ale za to wieksza celnosc ? Albo luneta tak ustawiona ze strzelal niezłym lobem. Z reszta dobry hopup potrafi zdziałać cuda.

Odpowiedz na twoje pytanie: Jeśli chcesz kulki jasne i widoczne w lunecie - to tylko guarder 0.36. Nic innego teraz nie ma Jesli nie zależy ci na kolorystyce - valkeny waga jaka chcesz, są 0.4 i 0.43.

 

P.S Ciezko rozstac sie z sniperstwem, dlatego znowu skladam sobie powoli snajpe na jakies 600 fps jako druga bron :icon_biggrin:

 

No nie zapominaj o Valkenach 0.36 BIO - też są białe.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Guarderów 0,36g od jakiś 2 miesięcy. Paczka otwarta, trzymana w woreczku. Wziąłem 10 losowych kulek. Ich rozmiary szacowały się w 5,94-5,95mm, więc nie puchą i są to chyba jedyne warte polecenia białe i w miarę ciężkie kulki.

 

Mam też rocketsy prof. 0,36g. Osobiście nie polecam, bo są dość szorstkie i chyba lekko zaczęły puchnąć, bo doszły do 5,97mm. Otwarta paczka była jakoś 4 miesiące temu, ale kiepska powtarzalność strzałów kasuje je na starcie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, a czy była jakaś historia z podrobionymi Straight'ami 0.36g lub 0.43g? Pytam, bo znajomy mi pisał, że znalazł gdzieś w szpargałach prawie pełną paczkę, a że sam już z airsoftem skończył jakiś czas temu to chętnie bym odkupił. Wagomiaru nie znam, nie widziałem, ale jeśli jakowyś podrób nie było, to wziąłbym obojętnie które by to były...

 

Tak się zastanawiam czy przypadkiem to nie był brzoza1234 ;)

Link to post
Share on other sites

Nie znam żadnego Brzozy :icon_razz:

Kulki są już u mnie. Nie miałem nigdy wcześniej Straightów, ale sądzać po zdjęciach z wmasg, wydaje mi się, że wyglądają na prawdziwki.

Zastanawia mnie jeden fakt: w internecie widziałem zdjęcia Straightów 0.43g z zielonymi a także z żółtymi karteczkami z chińskimi krzaczkami w środku. Rozumiem, że kolor tej kartki nie ma jakiegoś znaczenia?

Kolor jak na moje oko jest szary / grafitowy, na pewno nie czarny.

Miałem mały problem z przekrojeniem ich na pół, stąd wygląda to jak wygląda.

Jeśli okaże się, że te kulki są oryginalne, to moja radocha nie będzie znać granic, bo paczuszka jest prawie że pełna :icon_smile:

No panowie, czyżby to był ten święty graal wśród snajperskich kulek?

 

Zdjęcia poniżej (można kliknąć żeby powiększyć):

 

38a150bd0f279188med.jpg

 

4ae74b99a8d261ffmed.jpg

 

21dd8708d45cc542med.jpg

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Vanyel na to wygląda że są to prawdziwki, chociaż w szarych bez powłoki ciężko o pęcherze, może z racji plastyczności i zaciągania materiału przy cięciu.

Polecam zrobić partię testową praną w rękach w skarpetce płynem do naczyń czy innym detergentem i zobaczyć jak latają bo o ile pamięć mnie nie myli to zielone mają powłokę grafitową i mogą się nie najlepiej kręcić ale +20 do penetracji ;)

Graalem nie są bo za taki raczej bym uznał tanie ceramiki ;)

 

kWeJxg1.jpg

 

eliteairsoftuk już dawno ich nie ma, od bodajże 2-3 lat, odpisują że jeśli są na stronie to są, szukasz jelenia w UK bo do polski nie wysyłają, składasz zamówienie i okazuje się że nie mogą wysłać bo ich nie ma i czekasz na zwrot kasy i czekasz...

Ostatnie sklepowe były u żabojadów, jedyna szansa teraz na DS to przetrzepanie szafy/strychu/skrzyni znajomego jak widać ;)

 

EDYTA:

Możliwe że jeszcze tu są

http://www.cobraairsoft.com/product_info.php?products_id=2698

Ale o ile pamięć mnie nie myli to są matowe/szorstkie bardziej niż kałasze i gumki pożerają w zastraszającym tempie, stworzone typowo na rynek japoński do niskich fps a faktura pozwalała je mocno wykręcać.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Trochę siwa będzie a konieczność prania wynika głównie z konfiguracji repliki(moc/gumka/komora), weź 10 sztuk świeżych, 10 krótko pranych dosłownie opłukanych mydłem i 10 porządnie wymoczonych i wyczochranych i przestrzelaj. Uważaj, bo lubią się łatwo odkształcać więc nimi nie rzucaj i nie upychaj na siłę.

 

Tak z ciekawości spytam, ile za nie dałeś?

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale dlaczegóż właśnie Straighty trzeba prać a pozostałe nie?

Powłoka grafitowa, co przeważnie powodowało bardzo słabe podkręcanie, ślizgała się kulka po gumce hopa dodatkowo brudząc gumkę i lufę.

Cena przyzwoita, jak za takiego graala :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, choć to nie tyle brudzenie co bardziej laminowanie, gumka praktycznie była do wymiany po jakimś czasie mimo braku oznak zużycia poza szarym paskiem na poduszce.

 

Ciekawe kiedy zacznie się licytowanie ;)

 

Tak z ciekawości sprawdziłem graal'e

http://www.ebay.pl/itm/221739314566

Ceny cały czas spadają i już wychodzi 110gr za kulkę a nie 230gr jak kilka lat temu ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Co do tych straight. OK fajnie, bardzo dobrze lataja ponoc. Ale ciemne kulki które w miare dobrze lataja i w dodatku nic nie brudza to przeciez są... Spróbuj z nich postrzelac na wiekszym dystansie gdzie trzeba nanosic poprawki na wiatr, zaraz sie radocha skonczy i wrócisz do lżejszych ale jasnych kulek...

Legendy głoszą że te straighty byly kiedys w wersji białej ? Prawda to to ? Jeśli tak to znaczy że istnieje taki materiał z którego da się zrobić białe ciężkie kulki, tylko może było to nie opłacalne czy coś.

 

Edit:

 

0.36 znalazłem zdjęcie że istniały:

http://www.tokyo-model.com.hk/shop/images/products-1104e.jpg

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom są lepiej widoczne od większości czarnych mało połyskliwych lub matowych betonów z racji ich "metaliczności"

Były bodajże nawet 0.43 ale tak jak pisałem strasznie chropowate i z racji swojej wagi wymagały większych mocy w replice przez co potrafiły zerwać powierzchnię poduszki przy pierwszym strzale przy nieumiejętnym obchodzeniu się z HU a nawet przy umiejętnym używaniu gumka potrafiła być do wymiany po jednej strzelance. Równie dobrze można strzelać kukami z gruboziarnistego SiC ;)

Wycofano je najszybciej, jeszcze zanim ASG przestało być zabawą dla elit w polsce, właśnie ze względu na destrukcyjne właściwości i użyte materiały, ot powtórkę z rozrywki mamy z puchnącymi kulkami tylko zamiast zaprzestania produkcji użyto innych substratów. Zresztą metalizowane/grafitowane/betonowe DS'y także wycofano ze względu na substraty.

Materiał pewnie nadal jest i pewnie da się z niego zrobić kulki w obecnych czasach ładnie wypolerowane ale nie sprzedasz ich w UE, USA, JAP i innych krajach gdzie są jakieś normy środowiskowe/zdrowotne...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...