Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przyszły do mnie guradery 0,36 .... jestem w ciężkim szoku jak ładnie lecą :icon_eek2: nawet nie zmieniłem sprężyny na słabszą i wywaliłem cały magazynek. Ani jednej zacinki, wszystkie lecą w cel.... może nie jak po sznurku ale trajektoria prawie powtarzalna. Jeżeli sprawdzą się na najbliższej strzelance to się zaopatrzę w większą ilość... no i jest różnica cenowa :icon_smile: 1000szt za 40 a 1500 za 180 zł :icon_biggrin:(mowa o valkenach)

 

1500 za 180 zł? O jakich Valkenach piszesz?

W Cytadeli .36 Bio są (niedostępne) po 126 zł za 2500 szt., a 3000 Guarderów jest za 120 zł.

Link to post
Share on other sites

Kurde dlugi temat.

 

Mozecie w skrocie cos polecic do repliki z mc ?

Najlepiej jakies ciezkie.

 

Obecnie strzelam z czarnych guarderow 0,43, ale niestety ich prawie nie widze.

 

Pytanie do ludzi z konwersjami mc : Ile fps (przy 0,2) macie ustawione pod 0,43 ?

Ja z lufą orga wide bore 6,23 stwierdzam, ze nie ma sensu ustawiac tego wyzej niz 600 fps (przy 0.2)

Link to post
Share on other sites

@Fenr1r, przeczytałem juz z 50 stron tego tematu i dalej nie moge za bardzo niczego konkretnego wywnioskowac, dlatego zapytalem.

 

Inaczej :

Jakich obecnie kulek snajperskich używacie na codzień ?

Widzisz, temat tworzony jest na bieżąco i w zasadzie aktualne jest zawsze tylko kilka ostatnich stron. Dlaczego? Ano dlatego, że jakość kulek zależnie od serii zmienia się (zwykle niestety na gorsze).

Obecnie jedyne konkretne kulki jakie można kupić, to białe 0,36g guardera (dla mnie za lekkie) oraz szare valkeny 0,4g. czarne kulki pomijam ze względu na ich widoczność, a w zasadzie jej braku.

 

A strzelamy z czego? Z tego co podałem wyżej oraz z tego co mamy pochomikowane, np:

Fot.14.%20Garsc%20popularnych%20kulek.JPG

 

Fot.15.%20Garsc%20kulek%20egzotycznych.JPG

 

Większość tego niedostępne w sprzedaży lub pogorszone jakościowo.

 

P.S. Shamoth jeszcze więcej zachomikował...

Link to post
Share on other sites

@Fenr1r, przeczytałem juz z 50 stron tego tematu i dalej nie moge za bardzo niczego konkretnego wywnioskowac, dlatego zapytalem.

 

Inaczej :

Jakich obecnie kulek snajperskich uzywacie na codzien ?

 

Ja strzelam z Digicon Straight 0.43g lub ceramiki ZrO2 5.95 G10 0.67g...

 

Formułuj pytania precyzyjniej bo będziesz dostawał głupie odpowiedzi ;)

Z dostępnych King Arms 0.4g ładnie latają ale nie wiem jakim szkłem dysponujesz bo szarych betonów też możesz nie widzieć, poza tym są dość miękkie i raczej obchodził bym się z nimi jak z jajami...

Link to post
Share on other sites

Chcesz je malować czy potraktować wodą utlenioną?

Malowanie zwiększy wymiar i nie zapewni odpowiedniej kulistości a utlenianie może zniszczyć materiał, z którego zrobione są kulki.

Jakby to było takie proste to już dawno producenci by to stosowali.

Link to post
Share on other sites

Walisz z takiej ceramiki do ludzi ?

 

Nie, do ludzi nie, ale do maszyn pokroju T-800 już tak :icon_wink:

 

Bawił się ktoś może w wybielanie czarnych guarderów 0,43 ?

Chyba zrobię eksperyment ^^

 

Nie wybielisz bo są jednolite.

Możesz utlenić, jak znajdziesz odpowiedni odczynnik, i będą jaśniejsze ale co strzał będzie czekać Cię machanie wyciorem bo w zależności jak głęboko utlenisz to odpowiednio spuchną a sama powierzchnia będzie bardziej krucha i będzie syfić...

Już lepiej schładzać do zera absolutnego i strzelać przez jakiegoś FLIR'a, tam będzie dobrze widać czarne plamy na jasnym tle o ile będzie to sprzęt za bańkę z wysoką rozdzielczością i odświeżaniem :icon_wink:

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Czołem! Pytanie - Grafitowe MB 0,43 się do czegoś nadają? :icon_smile:

Jasne, do jaśka można je nasypać w proporcjach 1:7 z łupinami gorczycy, świetnie taka poduszka robi na kręgosłup ;D

 

A na poważnie - kulki mb zwykle latały znośnie lub dobrze, a nie zdarzyły się ekscesy z puchnięciem. Przy czym te 0,43g to trzeba uważnie kupować, bo słoikowe to są raczej czarne niż grafitowe. Szare luf grafitowe, jak kto woli, sa 0,4g tzw. betonowe - jak dla mnie one sa strasznie szorstkie, nierówno kręcą i syfią gumkę.

Link to post
Share on other sites

A guarder 0,4 ? Jak testowalem to dawaly rade. Kolor szary.

No to są właśnie te betonowe, w zasadzie nie ważne czy to guarder czy mb robi - mają te same kolory (lub bardzo zbliżone) dla tych samych wag kulek. Pojawiły się swego czasu spekulacje, że używają tej samej mieszanki lub nawet w tej samej fabryczce zamawiają...

Mi te betonowe nie odpowiadają, ale sa ludzie z nich zadowoleni, bo na bezrybiu i rak ryba...

Link to post
Share on other sites

Śledząc temat, może ja podsumuję.

 

Obecnie z dostępnych kulek, wartych polecenia to:

 

0,36g - Valkeny (BIO), Guarder - Kolor biały,

0,40g - Valkeny, Guarder - Kolor szary.

0,43g - BB Kingi - Kolor biały (aczkolwiek puchną po jakimś czasie i są średniej jakości)

 

Poprawcie mi post, jeśli coś pominąłem

Link to post
Share on other sites

Obecnie nie mogę znaleźć białych Valkenów 0,36 BIO, ktoś wie gdzie je można kupić? Latały wyśmienicie w mojej replice.

Jak obecnie wygląda sytuacja z BB Kingami 0,4-0,43? Nadal puchną?

No niestety nie przestały. BBkingi trzeba sobie odpuścić.

 

A ja dzisiaj miałem zacinki na guarderach białych 0,36g, leżały sobie w otwartym opakowaniu przez 3 dni w warsztacie. Sprawdzę później suwmiarką wymiar. Myślałem że to może kwestia lufy lub gumy, ale pomarańczowe guarderki 0,4 i zielone 0,43 od WE śmigały aż miło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...