Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli dobrze widzę, ta G z granatnikiem, to jest to normalne g36? Na dodatek na wszystkich z tych Giet oznaczenia selektora są z wersji eksportowej, czy mi się tylko wydaje?

 

Są tylko trzy rodzaje G36

Pełna- na samym dole i na samej górze

k od słowa "kurz"- krótki- czyli ta druga od dołu (chwyt przedni z wersji a1, a szyna mało pasująca BW :))

c od słowa compact- ten trzeci od dołu, nie używana przez BW, najkrótsza z wersji.

 

Ale to pewno już dawno wiesz, więc po co ja to właściwie pisze :)?

Link to post
Share on other sites

Ja wiem to wszystko co napisałeś :) W sumie to powinienem się nawet obrazić ;)

To G36 z granatnikiem nie jest normalne, bo w normalnej wersji lufa wystaje przed granatnikiem tyle samo co w wersji długiej ze zwykłym gripem (zaprezentowanym na tej samej fotce - ta z drumem).

Wersja K to też do końca nie jest, bo na fotkach w moim poście nieco wyżej widać, jak tłumik płomienia zaczyna się jeszcze w gripie.

 

Generalnie jednak odpowiedź mi podsunąłeś - prawdopodobnie jest to jakaś wersja eksportowa, a szczegółów zamówień dla innych armii za specjalnie nie znam. I mija się to z ideą reko BW w każdym calu ;)

Edited by danyboy
Link to post
Share on other sites

Oj, przecież napisałem że nie wiem, po co to właściwie napisałem ;p.

Co do tego, że nie są to G36 z BW można być na 100% pewnym.

 

Tłumik wygląda mi na wersję "pełną", nie jest to k, bo jak sam zauważyłeś, wystawałby tylko kawałeczek...

Może to tylko złudzenie optyczne, że ta lufa jest za krótka jak na zwykłe g36?

Tak swoją drogą, to wersje eksportowe chyba powinny mieć takie same wymiary, jak zwykłe?

A może to repliki :D? Ja się poddaje...

 

Zwróćcie uwage na oznaczenia H&K. Ja ich nie widzę... To wskazuje na replikę.

A piny? Nie widzę ich cech charakterystycznych... Choć może to przez niską jakość... Jednak wyczuwam replikę...

Czy optyka nie powinna mieć takiego charakterystycznego szkiełka? Było o tym na samym początku tematu.. Ale to może znów przez jakość...

Nio i magazynek... Ale znowu piksele się rozmazują i nie da się znaleźć tu sprężyny ;(.

 

Strzelam, że to repliki...

 

Może napisz skąd wziąłeś te zdjęcia :)?

Edited by Ununoctium
Link to post
Share on other sites

Tłumik wygląda mi na wersję "pełną", nie jest to k, bo jak sam zauważyłeś, wystawałby tylko kawałeczek...

Może to tylko złudzenie optyczne, że ta lufa jest za krótka jak na zwykłe g36?

Może napisz skąd wziąłeś te zdjęcia :)?

 

Złudzenie optyczne to to nie jest. Żeby rozwiać twoje wątpliwości - tak wygląda "prawidłowe długie G36" z granatnikiem:

http://shed-o-love.com/images/kraut/72551710.jpg

 

Zdjęcie wzięte stąd:

http://mil.tiexue.net/content_175573.html

ale nic nie rozumiem, google translator najwięcej złapał z języka japońskiego, ale nic się nie da zrozumieć.

 

Fotkę tej G36 znalazłem jeszcze tu:

http://www.gun-world.net/german/hk/ag36/AG36.htm

(tu również translator nie pomaga).

Link to post
Share on other sites

Ununoctium: Widziałęm wersję długą z granatnikiem. I powiem Ci, że zdecydowanie więcej jej wystaje ;) Stąd długa wersja zdecydowanie odpada.

Oznaczeń faktycznie nie widać(poza tymi na granatniku) ale to nie musi oznaczać, że ich nie ma ;) Zdjęcie jest kiepskiej jakości.

Chwyt pistoletowy w granatniku pod spodem jest pełny. W mojej replice nie jest ;)

 

Jak dla mnie to wersja ostra eksportowa.

 

Zwróćcie uwagę jeszcze na jedną rzecz. Rączkę transportową w wersji C i jej tłumik płomienia :)

 

Wawix: Oznaczenia nie są airsoftowe :P są eksportowe ;)

 

UPDATE:

 

(...)

ale nic nie rozumiem, google translator najwięcej złapał z języka japońskiego, ale nic się nie da zrozumieć.

(...)

 

Pewnie dlatego, że to chiński kolego ;)

 

Link, który podałeś rozwiewa chyba wątpliwości jakoby to miały być repliki. To fotki z jakiegoś pokazu broni(najprawdopodobniej z 29 lipca 2009 w Koln(tak mówią chińskie napisy), więc to ostre wersje.

 

Swoją drogą fajne fotki tam są. Ale AG36 jakoś dziwnie mi na M`kach wygląda :P

Link to post
Share on other sites

Ostatnio ogladajac szkleniowy film HK o G36 na youtube zaintrygowala mnie pewna sprawa. Otoz lektor na filmie stwierdził ze kolba (chodzi o wersje długą G36) ma 24 cm. Natomiast z różnych opisów wyczytałem, że G36 ma wymiar 1000 mm (wersja ostra długa G36). Zmierzyłem swoje G36 i wyszło że:

 

Moja gieta ma 985 mm czyli o jakies 1,5 cm za krotka. Natomiast kolba ma dokladnie 24 cm.

 

Czy ktos moze mi podac dokladne wymiary prawidłowe ostrej G36 ??

Link to post
Share on other sites

Ja wiem,że ma 766 mm na złożonej kolbie a 1000mm mierzy cała replika na otwartej kolbie.

 

Z tego co wiem masz replikę JG ''E'' a tam jest krótsza lufa właśnie o te 1,5 cm ;)

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

No właśnie ostre wersje mają taką długość ;)

 

'' 766 mm na złożonej kolbie a 1000mm mierzy cała replika na otwartej kolbie.''

 

To teraz już wiesz dlaczego brakuje ci 1,5 cm :)

 

Mój Star jest odpowiednikiem wymiarów Ostrej wersji ;)

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Mnie się trafił Nowy G36 Star na Allegro przypadkiem :-P

 

Na WGC są dostępne repliki ''Stara'' oraz ''Aresa'' z tego co wiem Ares jest podwykonawcą Stara,a od niedawna wpuścił na rynek repliki G36 pod swoim szyldem ale nie przewiduję zasadniczej różnicy między Staram a Aresem ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites

Co do tego dziwnego g36k, które nie jest "do końca" ani długim g36 ani g36k. Jest to g36kv z granatnikiem i była robiona na eksport dla Norwegów, Litwinów (g36kv2) i m.in. dla naszej Formozy(g36kv). Gienia ze zdjęcia ma HKV co obecnie zostało zastąpione szyną KSK i kolba teleskopową z poduszką tutaj zdjęcie z wiki:

 

zdjęcie

Edited by kijek1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...