Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dwójnóg jest mocowany na ''Pin'' przy drugim końcu pinu z drugiej strony od oczka powinna być nakładka zakleszczająca ją trzeba małym śrubokręcikiem najlepiej odgiąć na tyle by odeszła i został sam pin.Wówczas wyjmujesz swobodne pin i dwójnóg masz uwolniony xD

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Przeglądam ostatnio zdjęcia żołnierzy BW i nie mogę się dopatrzeć podwieszanego granatnika w G36.

Chodzi mi oczywiście o żołnierzy NIE KSK i żołnierzy NIE na misjach w Iraku i Afganistanie (ogólniej - coś przed 2006 rokiem).

 

Jak oglądam różne strony żołnierzy i batalionów to albo tam nikt nie ma granatnika (najzwyklejsze G36A1) albo jak już to mają granatnik pistoletowy.

 

Ponieważ jestem mocno zainteresowany rekonstrukcją i interesuje mnie rola grenadiera proszę o pomoc w nurtującej mnie kwestii:

- kiedy zaczęto w wojsku BW (ściślej w piechocie, a już zupełnie konkretnie w PzGren) stosować granatnik podwieszany w G36?

Oraz:

- czy rezerwiści i zwykła piechota szkoliła się i używała ich już w latach 2000-2006?

 

Czy na przykład w Kosowie czy Bośni już ten granatnik był? Czy może dostaje go piechota podczas wyjazdów na misje w ostatnich 2-3 latach (Irak, Afganistan), a normalnie rekruci i rezerwiści oraz żołnierze w koszarach tego nawet na oczy nie widzą?

 

Piszę, bo fajnie opisał Choisen w swoim artykule skład i role żołnierzy w drużynie ale nie wiem czy tak sobie można to 'lajtowo' przełożyć na wzorowanie się. Bo może "grenadier Choisena" (wyposażony w cytuję: "G36 + granatnik AG36 z zapasem granatów") powinien być ubrany już w IDZ (lub przynajmniej Mehlera), a nie zwykłe S95...

 

Jak zwykle będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :)

Link to post
Share on other sites

Granatnik ten jest produkowany od 2002 roku. Natomiast w Jugosławii, precyzując w Kosowie, były one tylko testowane na przełomie 2002 i 2003 roku.

Były to testy prototypów systemu IdZ wraz z uzbrojeniem, między innymi też AG36. Broń była na wyposarzeniu piechoty kompanii szkoleniowej w ramach Einsatzbataillon 1. należącego do Task Force w miejscowości Prizren. Po pozytywnym zakończeniu testów sprzęt wszedł na wyposarzenie kontyngentu BW w Afganistanie.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie związane ze sposobem oznaczania broni. Czy dany schemat nie zmienił się na przestrzeni lat? I czy oznaczenia broni produkowanej dla wojska niemieckiego różnią się czymś (oczywiście oprócz liter BW) od broni produkowanej na eksport?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie te oznaczenia na selektorze są poprawne z rekonstruktorskiego punktu widzenia, no chyba, że Formoza używa uzbrojenia wprost z magazynów BW :twisted:

 

Ponawiam pytanie co do oznaczeń G36 dla BW, czy zmieniły się one na przestrzeni lat? Mam tutaj na myśli oznaczenia przed numerem seryjnym i datę produkcji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...