Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spotkałem się choćby z takim zdjęciem

 

g36a2norwegen.th.jpg

 

Ja bym improwizował i zrobił to po swojemu,jak nie czarną taśmą to zielonym panzertape,poduszkę możesz zrobić z czego uważasz i nie musi być to do końca wodoszczelne taśma uszczelni całość.

 

Z repliką kolby z poduszką spotkałem się tylko w kolbie snajperskiej G&P.

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jakby ktoś pytał się o prawdziwy adapter magów M16 do G36

 

Foto z tegorocznych targów MSPO

 

cenrex4.jpg

 

Spuhr ma w swojej ofercie również wymienne gniazda magazynka do karabinka G36, pozwalające na zasilanie go ze standardowych magazynków do M16. Urządzenie rozwijane jest na potrzeby skandynawskich jednostek specjalnych

Źródło:http://www.altair.com.pl/nsp-spec-224

 

 

ALE ŻEBY NA TARGACH BRONI PALNEJ DAWAĆ EGZEMPLARZ ASG OD CLASIC ARMY!!! :strach: :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Tak, pasuje ;)

Na początku troszkę ciasno chodzi ale się wyrobi.

Aczkolwiek należy rozwiercić troszkę ten element, w który wchodzi ten duży pin, który służy jako zawias.

 

A nazwiązując do posta kolegi "Pietraszka" to poduszeczki takie są dostępne na hkparts.

http://www.hkparts.net/shop/pc/SL8-Cheek-Piece-Riser-13p1701.htm

 

lub ew. kolba z zestawem poduszek (2 szt.) :

 

http://www.hkparts.net/shop/pc/HK-G36C-Rear-Stock-W-Cheek-Rest-13p278.htm

Link to post
Share on other sites

Fakt. Chyba zaspany już byłem, że nie zauważyłem tej różnicy ;)

Jeśli jednak mają do SL8 to pewnie też mają do innych modeli.

Uściślając, regulacja z kolby (link 2) sprowadza się do użycia jednej, bądź dwóch(jedna nachodzi na drugą) "podpórek" w zależności od preferencji.

Link to post
Share on other sites

A takiej od MP5/G3 za 25PLN nie można użyć?

 

Ja mam taką od G3. Chciałem zobaczyć czy się sprawdza i przykleiłem izolką. Zastanawiam się ciągle jak to przymocować by ładnie wyglądało, ale nie mam pomysłów. :P Co do samej użyteczności i trzymania się na kolbie to nie mam zarzutów. Jest super i nie planuje z tego rezygnować, mogę wrzucić zdjęcia jak coś później. :)

Link to post
Share on other sites

Pytanie. Czy kolba od ostrego G36 będzie pasować do repliki ASG? Wiem, ze Frontgrij jest szery w replice, ale może chociaż kolba by pasowała.

 

Ktoś sprawdzał?

 

Ja sprawdzałem - w ostatnim tygodniu dopasowałem dwie oryginalne kolby - jedną do G36 CA i jedną do G36 STAR-a. Wniosek jest taki, że kolby pasują ale:

 

- oś zawiasu jest zbyt gruba - oryginalna kolba jest osadzona na bolcu 5 mm a w replice na bolcu 6 mm. Problem można rozwiązać albo przez rozwiercenie otworów w oryginalnej kolbie albo przez przetoczenie bolca (lub wytoczenie nowego). Najprościej jest przewiercić kolbę bo oryginalne otwory już są (więc będzie równo) a różnica to jedynie 1 mm.

- zawias jest baaardzo ciasno spasowany przez co na samym początku trudno jest go wsadzić na miejsce. Problem albo rozwiąże się sam (i zawias zwyczajnie się wytrze) albo można ten proces przyspieszyć wycierając go delikatnie papierem ściernym. Zaznaczam jedynie, że różnica jest subtelna i zapewne w przypadku zakupu używanej kolby nie występuje.

 

W sumie korekty to jakieś 30 min zabawy ale ostatecznie wszystko ładnie śmiga - wszystkie problemy wynikają jedynie z subtelnych różnic w dopasowaniu elementów. Ostatni problem to bardzo ciasno dopasowany (i twardo chodzący) przycisk zatrzasku ale to też z czasem powinno się samo dopasować. Powyższe problemy mogą nawet nie występować w przypadku prób dopasowania używanej kolby do mocno używanej repliki, gdzie alementy już się powycierały. Ja dopasowywałem nowe kolby do używanych replik i stąd pewnie te delikatne różnice w spasowaniu elementów.

 

Jeżeli chodzi o gripa to nie jest to tak, że nie da się tego zrobić i on zupełnie nie pasuje. Na battle-display.de wypowiedziało się kilku rekonstruktorów którym się to udało - spasowali elementy dokonując korekt papierem ściernym lub elektrycznym, precyzyjnym "ścierakiem" (małą szlifierką przypominającą wiertarkę dentystyczną) - po trochu wycierając gripa, po trochu replikę. Z tego co mi wiadomo jest przy tym znacznie więcej zabawy niż przy dopasowaniu kolby czy mostka ale jak najbardziej jest to możliwe.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanko, co to za kolba? Jakiś nowy wynalazek, który testują? Czy może coś innego?

5101134879819830bd4dz.jpg

51011319731d5a40fbc2b.jpg

Jeżeli już było to z góry przepraszam. :P

 

EDIT: Hehe, dopiero zauważyłem, że Wawix wrzucił zdjęcia z pytaniem w innym dziale. :P Mój błąd. :P

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam pewne pytanko dotyczące pinów. A konkretnie pinu do zamocowania metalowego frontu z risami który jest trochę węższy od plastikowego i standardowy pin za bardzo z niego wystaje przez co jest średnio estetyczny. Wie może ktoś jakie powinno się stosować? Podpowiem, że szerokość metalowego frontu w miejscu na pin wynosi 35mm.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy skrócić pin do właściwej długości.

Odliczasz lub przymierzasz potrzebną długość, do tego zakończenie ze sprężynką, delikatne nacięcie i otworek, celem osadzenia przesuniętej sprężynki wewnątrz pina i gotowe.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że w oryginale tak to nie wygląda...

 

38223806.jpg

 

22885633.jpg

 

 

W oryginale jest to na stałe przyśrubowane taką samą śrubą jak mostek. Po drugiej stronie jest zwyczajna sześciokątna nakrętka - tak wygląda śruba dołączona do kompletu z frontem.

 

Czemu?

 

Bo front jest otwarty z przodu i żeby karabin rozebrać do czyszczenia nie trzeba go zdejmować.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, zastosowanie i dopasowanie połączenia śrubowego jest nawet prostsze niż dorabianie pinu.

Nie pamiętam jednak, by śruby sprzedawane w kompletach z frontami ( rożnych producentów), wyglądały tak jak na zdjęciach.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się - w airsoftowych frontach wcale tak nie wyglądają i trzeba dosztukować w sklepie a później zaoksydować (ja tak zrobiłem) :icon_confused: .

 

Pisząc w poprzednim poście o śrubie w komplecie z frontem miałem oczywiście na myśli oryginalną śrubę w komplecie z oryginalnym frontem.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Drobne, głupie pytanka:

- czy przy stylizacji BW jest bardzo "niekoszerne" posiadanie http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=140, zamiast http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=570,

- która replika lepsza (wytrzymałość, wygląd) http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=140, czy http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/sr36_e2_src_gen_iii-2151.html.

 

Parametry takie same, ale dotychczasowe opinie o gearboxach SRC nie były szczególnie pochlebne, czy to nadal potwierdza się?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Stylizacja to niby odtwarzanie byle by wyglądało ale ma wyglądać, czyli więc by raził ten brak lunety... przynajmniej według mnie... W ogóle mam dziwne podejście do stylizacji bo każdy to inaczej odbiera, raz chyba ronin napisał ze nie uważa się jeszcze za rekonstrukcje czy coś takiego chyba w temacie o fernspaher i co teraz? Chyba siąść i się rozpłakać... sam przeżyłem szok ;P Inaczej wygląda to tak ze każdy sie stylizuje jedni lepiej inni nie i dąży do celu jakim jest masa kontraktowego szpeju. Czyli stylizacja a dążenie do rekonstrukcji to to samo. Rekonstrukcja natomiast to już end... ;] Ale dosyć tych filozoficznych przemyśleń.

 

Żeby nie było... co do giet.. link z taiwana nie działa ale mniemam ze to długie G36 od SRC z lunetką. Jeśli chodziło by które jest bliżej bundeswehrowskiej giety to zapewne SRC bo jest już tam odpowiedniej długości kolba i lufa z zapadką a nawet poprawny front grip. Co do wytrzymałości i gearboxów to odsyłam do tematu o G36SRC.

 

Pozdrawiam.

Tuptek. ;))

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...