Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA RPK-7 Classic Army


Recommended Posts

  • 1 month later...

Widać nie znam się na tyle na rosyjskim uzbrojeniu co koledzy, więc może dowiem się dlaczego ta replika zasłużyła na miano niedopracowanej? Jestem zainteresowany tym karabinem jednak swoim laickim okiem nie dostrzegam rażących różnic między zdjęciami repliki asg, a ostrym egzemplarzem... Proszę o opinie!

 

 

Pozdrawiam,

Chwiał

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka:

- komora zamkowa ("body"),

- szczerbinka,

- kąt pod którym jest zamocowana kolba,

- sam kształt kolby (jakiś taki zbyt okrągły, chociaż to może być wina perspektywy),

- chwyt pistoletowy

 

Zapewne jest tego więcej. Wyróżnione "błędy", to "błędy" względem rosyjskich wersji RPK. Jeśli dobrze pamiętam to Arsenal faktycznie produkuje takie "brzydactwo" jakie zaserwowało nam CA.

Link to post
Share on other sites

Niestety Arsenal także nie ma w ofercie karabinu, którego repliką mógłby być CA SA RPK-7.

http://www.arsenal-bg.com/defense_police/7,62lmg.htm.

Wersja z drewnami http://www.arsenal-bg.com/images/defense_police/7,62lmg.jpg.

 

Różnice

- Dwójnóg. Oryginał ma krótszy dwójnóg jak w PK i PKM; w którym jest przechowywany wycior.

- Kolanko gazowe. Inna konstrukcja, bez otworu na wycior (co wynika z punktu powyżej)

- Podstawa muszki. Bez miejsca na wycior (co wynika z pierwszego punktu).

- Uchwyt. Obecnie Arsenal do starej komory zamkowej stosuje plastikowe uchwyty takie jak w np. AK-74. Choć zdarzają się uchwyty drewniane jak w irackich kopiach rkmu Arsenalu znanych jako Al-Quds http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...aqi_Soldier.jpg

- Kolba w Arsenalu jest inna niż w CA.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem... Chciałbym jednak wiedzieć, czy ta replika oprócz różnic w porównaniu do ostrego odpowiednika, jest warta uwagi pod kątem ASG? W sumie ta kwestia jest dla mnie najbardziej interesująca. Chciałbym wrócić po krótkim okresie posiadania eMki do replik rosyjskich, a z drugiej strony nie chcę nabyć AK-47 czy Ak74 i ich wariacji. Zależy mi na czymś ciężkim, szybkostrzelnym, przeznaczonym do wspierania drużyny i nie koniecznie belgijskim minimi!

Link to post
Share on other sites

Uważam, że warto. CA to CA - dobre wykonanie zewnętrzne i mocne części wewnętrzne. Bez problemu możesz wsadzić sprężynę SP120 Guarder i przy akumulatorze 9.6V wszystko będzie dobrze działało.

 

Jednak mając na uwadze, że 1 USD to 2 PLN warto przemyśleć to :

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...roducts_id=1100

Co prawda w środku jest gearbox cymy, ale zdecydowanie łatwiej poprawić "bebechy", niż wygląd zewnętrzny.

 

W sumie to nie ma się co przejmować wyglądem RPK od CA. Dużo ciekawiej wygląda sprawa cywilnych eMek Armalite'a strzelających w trybie automatycznym ;)

Bez rury gazowej :F

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś się orientuje, czy do tej repliki można nabyć okładziny przednie oraz kolbę (może nawet składaną) z czarnego kompozytu? Tak aby stworzyć bardziej współczesną wersję RPK-74. W galerii Kazika_ jedno z pierwszych zdjęć przedstawia coś takiego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Teoretycznie to wszystkie drumy i magazynki od AK (przynajmniej te od 47 i pochodnych) są wymienialne. W RPKopodbnym ACMie midy STARów i HIKUP CYMY siedziały ładnie. W CA też powinny. Zresztą, czy w stocku CA nie jest sprzedawane właśnie z magazynkiem łukowym?

 

EDIT. Zanim Ty zadałeś pytanie, a zacząłem się wymądrzać, można było zerknąć na zdjątko, do którego jest link w pierwszym poście. Wiele mówi... ;)

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Jako ex-posiadacz RPK-7 od CA dodam swoich kilka uwag o + i - repliki:

 

Minusy:

- przedniego chwytu na razie nie ma na co wymienić (wersje od klasycznych ak nie pasują) sam chciałem mieć wersje oRISowaną ale RPK to RPK.

- wyważenie, replika leci ciut na przód (przeszkadza tylko podczas prowadzenia ognia w ruchu (czyli niemal nigdy)

- wersja Bułgarskiego RPK (logo ARSENAL nie bez powodu) wiec fani rosyjskiego sprzetu będą marudzić

 

Plusy

+ paskudnie długa lufa ktora w połączeniu z odpowiednia gumka da nam rewelacyjna celność (ponad 60cm lufy)

+ solidne bebechy GearBoxa, ew. tuning jest dość tani

+ kompatybilność z krótkimi i długimi magami do AK oraz wszelkiego rodzaju DRUMami (sprawdzane na magach od TM, CA, A&K, PJ..)

+ niektóre sklepy dodaja od razu DRUM do repliki (szukajcie a znajdziecie - bez reklamy :D ) więc wychodzi taniej niż Minimi+BOX :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

(...)

 

Plusy

(...)

+ solidne bebechy GearBoxa, ew. tuning jest dość tani

+ kompatybilność z krótkimi i długimi magami do AK oraz wszelkiego rodzaju DRUMami (sprawdzane na magach od TM, CA, A&K, PJ..)

+ niektóre sklepy dodaja od razu DRUM do repliki (szukajcie a znajdziecie - bez reklamy :D ) więc wychodzi taniej niż Minimi+BOX :D

Pytanie i uwaga:

1. Jak jest z tym tuningiem? ASGshop proponuje cos tyakiego: http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2556

pytanie czy ktos to juz probowal? Chodzi mi o uzytkowanie przez dluzszy czas. Tak, wiem, replika niedawno weszla, wiec biore to pod uwage.

2. Co do druma: W zasadzie WSZYSTKIE Polskie sklepy powinny dodawac druma gratis. W kazdym razie w pierwszej dostawie od CA na Europe. Oczywiscie w duzej mierze to sprawa sklepu, ale byla taka promocja wprowadzajaca produkt na rynek, wiec jesli jakis sklep nie dodaje to moze oznaczac np. ze powinni sie upomniec dla was o tego druma.

 

Aha: blagam nie rancie mi serca. Zobaczcie najpierw to piekne drewno, a potem zastanowcie sie czy jest sens je na plastik wymieniac. A fuuuuuu !!!!!

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem tak zmodyfikowaną replikę (plus motorek Magnum).

Postrzelamy zobaczymy. Jak się trochę ostrzelam to coś może napiszę.

 

Co do drewna to jakoś mi w replikach nie podchodzi (w wiatrówkach owszem). Nawet (uwaga herezja) kultowy SWD bardziej mi leży w plastiku.

Link to post
Share on other sites

Pytanie i uwaga:

1. Jak jest z tym tuningiem? ASGshop proponuje cos tyakiego: http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2556

pytanie czy ktos to juz probowal? Chodzi mi o uzytkowanie przez dluzszy czas. Tak, wiem, replika niedawno weszla, wiec biore to pod uwage.

2. Co do druma: W zasadzie WSZYSTKIE Polskie sklepy powinny dodawac druma gratis. W kazdym razie w pierwszej dostawie od CA na Europe. Oczywiscie w duzej mierze to sprawa sklepu, ale byla taka promocja wprowadzajaca produkt na rynek, wiec jesli jakis sklep nie dodaje to moze oznaczac np. ze powinni sie upomniec dla was o tego druma.

 

Aha: blagam nie rancie mi serca. Zobaczcie najpierw to piekne drewno, a potem zastanowcie sie czy jest sens je na plastik wymieniac. A fuuuuuu !!!!!

 

1) Oferowana modyfikacja po długim czasie użytkowania w stylu "spray & pray" (a w sumie KMy do tego służą) może odmówić posłuszeństwa. O ile CA wkłada już do swoich zabawek naprawdę opancerzone bebechy to wymiana sprężyny na m130 uszła by na sucho przy SEMI a wiadomo że w RPK częściej będziemy korzystali z AUTO wiec przydał by sie także jakiś lepszy tłok. Tak jak pisał dasep przydał by się także lepszy silniczek.

2) Dokładnie... tyle ze nie wszystkie umieszczały info o bonusowym drumie ;-)

 

I co do ostatniego niestety nie mogę się zgodzić... drewienko w RPK jest bodajże najgorsze ze wszystkich jakie CA miał okazje wstawiać w swoich AKaczach. Szczególnie wrażliwa zdaje się być kolba która ma tendencje do rozklejania się – przypadek stwierdzony w 2 na 3 RPK-7 jakich losy miałem okazje śledzić.

 

Inna sprawa że nadal mamy podobna siłe ognia jak z M249 tyle że za pół ceny :D

Link to post
Share on other sites

No nic jeśli ten "RPK" się sprawdzi to spróbuję ściągnąć te plastiki (nie wysyłają poza USA, ale ktoś się na pewno znajdzie na miejscu).

 

Tymczasowo planuję owinąć większość repliki, w tym drewienka ciemnozieloną taśmą jutową. Jeśli będzie to jakoś sensownie wyglądać to zrobię zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

dasep... ranisz ;> Przykazanie bodaj 6-te mówi nie zabijaj... zdjęciami :D

Ja jak tylko wzięłam do ręki to cudo od razu się zakochałam - między innymi w tych drewienkach właśnie. Ale podobno o gustach.... taaa....

 

Ad.1) Capri doradził jeszcze wymienić łożyska, ale to przy tuningu = lub > 500. Poza tym potwierdził sprawność i wzmocnienie bebechów standardowych. Ja może w tym tygodniu ocenię organoleptycznie, ale chyba się już zdecydowałam zaryzykować.

 

Zaczynam się zastanawiać, że ten temat coaz bardziej się nadaje do działu tuningów :D

Link to post
Share on other sites

dasep... ranisz ;> Przykazanie bodaj 6-te mówi nie zabijaj... zdjęciami :D

Ja jak tylko wzięłam do ręki to cudo od razu się zakochałam - między innymi w tych drewienkach właśnie. Ale podobno o gustach.... taaa....

 

Ad.1) Capri doradził jeszcze wymienić łożyska, ale to przy tuningu = lub > 500. Poza tym potwierdził sprawność i wzmocnienie bebechów standardowych. Ja może w tym tygodniu ocenię organoleptycznie, ale chyba się już zdecydowałam zaryzykować.

 

Zaczynam się zastanawiać, że ten temat coaz bardziej się nadaje do działu tuningów :D

 

Jak bedziesz miała okazje to dopadnij wersje z drum'em... bez niego RPK traci sens ;-) za to z nim staje sie siewcą terroru :twisted:

Rozejrzyj sie tez za dobrym zawieszeniem (ja uzywalem i polecam VTaca wersje "padded").

Link to post
Share on other sites

Obiecuję nie mordować]:->.

Jakiś konkretny drum się sprawdza(baterie vs. akumulator)?

Przepraszam za oft, do tej pory nie miałem doświadczenia

z tymi magazynkami.

I brnąc dalej na Miwo są ładownice do drumów (i to nie tylko w "panterze")

 

Używałem 2 drumów: tego na baterie dodawanego do rpk i wersji akumulatorowej pożyczonej od znajomego. Pierwszy sprawdzał się o niebo lepiej z uwagi na mniej kłopotliwe zasilanie - nie trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora (który najczęściej nie jest wymienny) a pojedyncza bateryjka nie jest dużym wydatkiem - szczególnie przy kosztach amunicji do broni wsparcia :D

Co do ładownic to drum najczęściej miałem na broni wiec nie nosiłem go w ładownicy... chociaż na potrzeby lansu przerobiłem jedna ładownice na pokrowiec (taka ale w innym camo: http://www.gunsmokearmyshop.com/condor/ma2%201.jpg ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...