Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA RPK-7 Classic Army


Recommended Posts

Dzięki. Bateria zamówiona:)

 

Frustracji ciąg dalszy:( Zakupiony drum (P&J) nie pasował (chybotał się) do RPK, a po włożeniu do AK74 Boyi zaciął się i nie chciał wyjść. Próba wyjęcia spowodowała pęknięcie całego druma:(

 

Wiem, że do RPK pasuje "większość" drumów, ale czy możecie wskazać konkretny i sprawdzony?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Bateria zamówiona:)

 

Frustracji ciąg dalszy:( Zakupiony drum (P&J) nie pasował (chybotał się) do RPK, a po włożeniu do AK74 Boyi zaciął się i nie chciał wyjść. Próba wyjęcia spowodowała pęknięcie całego druma:(

 

Wiem, że do RPK pasuje "większość" drumów, ale czy możecie wskazać konkretny i sprawdzony?

 

Pozdrawiam

 

Ja miałem to szczęście że załapałem się na promocje i drum dostałem razem z repliką.

Innych nie próbowałem bo jakoś nie miałem po co :roll:

Link to post
Share on other sites

Kilka postów wcześniej:

 

"Używałem 2 drumów: tego na baterie dodawanego do rpk i wersji akumulatorowej pożyczonej od znajomego."

??

 

Tak :D kiedyś miałem okazje używać druma na akumulator ale był to mag pożyczony na 1 akcje i producenta już nie pomne... chyba jakiś MiC ale trudno powiedzieć - kupiony bodajże na ebay'u i bez firmowego opakowania - nie polecałem bo po 1 akumulator a po 2 nieznany producent ;-)

 

I sorki,źle się wyraziłem - pisząc "próbowałem" miałem na myśli posiadanie :roll:

 

PS. O ile wiem znajomy właśnie jest na etapie wymiany sprzetu na hamerykanski wiec może jest szansa na któryś z drumów - jeśli jesteś zainteresowany to daj znać a podeśle ci namiar na człowieka ;-)

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Co do druma, to spokojnie.... bedzie bedzie :)

Nawet sie nieszczegolnie musze upominac :D

 

A jeszcze jedna fajna rzeca, o ktorej chyba nikt nie pisal... kazdy egzemplaz ma unikatowy numer seryjny. Moj bedzie mial 000087 :D mozecie miec wczesniejsze bo moj jeszcze dzisiaj w magazynie lezal..... ale te drewienka ajajajajaajja.... a jutro drobna operacja :D No to trzymajcie kciuki Panowie :D

Link to post
Share on other sites

Co do druma, to spokojnie.... bedzie bedzie :)

Nawet sie nieszczegolnie musze upominac :D

Jakoś mnie to nie dziwi :roll:

 

A jeszcze jedna fajna rzeca, o ktorej chyba nikt nie pisal... kazdy egzemplaz ma unikatowy numer seryjny. Moj bedzie mial zdaje sie 000087 :D mozecie miec wczesniejsze bo moj jeszcze dzisiaj w magazynie lezal..... ale te drewienka ajajajajaajja.... a jutro drobna operacja :D No to trzymajcie kciuki Panowie :D

Z tymi numerkami to bodajże podobnie jak w slr'ach.

I trzymam kciuki ;-)

Link to post
Share on other sites

Jakoś mnie to nie dziwi :roll:

Khm... wymigam sie od odpowiedzi, coby nie robic reklamy, ok? :D

 

dasep: Drum o ktorym tu mowa jest od CA (moge podac link jak chcesz), tak jak RPK jest od CA. Szczerze mowiac nie mam pojecia jak jest z P&J ale nie trzeba sie dziwic jesli nie pasuja, bo tylko te od tego samego producenta maja psi obowiazek pasowac.

Link to post
Share on other sites

Dogadałem się z kolegą Yenetha. Myślę, że rzeczony drum dotrze do mnie już niedługo.

 

A co do drewienek to faktycznie przy bliższym poznaniu zyskują, ale chyba znalazłem potencjalną przyczynę rozklejania się kolby. Przestrzeń dla baterii jest wąska i myślę, że nawet drobna niedokładność w wymiarze może spowodować, że batka rozsadzi kolbę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Broń jest godna polecenia. Używam jej od roku (jest po drobnym tuningu) i jedyna awaria to pęknięta "spreżynka od antyreversala" (info z serwisu). Problemem jest niestety chwiejność tej ślicznej drewnianej kolby i nieuchwytność drumów od CA. Sam używam jedynego posiadanego druma od Guardera (wymagał modyfikacji) i aż strach pomyśleć co się stanie w razie awarii.

Edited by Larrson
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Wpadł w moje rece nieco zdezelowany RPK od CA. Składając go mam 2 problemy,jednym jest suwadło (atrapa zamka) która trzymana jest tylko na prowadnicy. przez co jest dość luźna. Nie ma żadnej szyny jaka jest np w cymkach.

Dalej dekiel, z tyłu repliki zaczepiany jest na PIN przy GB, a z przodu opiera się na odstawie szczerbinki, dość lużno- lubi przez to odpadać. (nie ma żadnego rowka do mocowania) Jak to jest w waszych replikach?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć, demontował ktoś dolne łoże? potrzebuję wymienić dolne łoże na czarne z ris-ami ale nie mam pojęcia jak je zdjąć... przeszukałem internet- filmiki, zdjęcia, artykuły i nic... Po zdjęciu szczerbinki, dwójnogu, wyciora i odkręceniu małej śrubki (pchełki) u podstawy kolanka gazowego- jestem w martwym punkcie i nie wiem co dalej robić. Jest jeszcze jakiś element do odkręcenia albo pin do wybicia o którym nie wiem? wewnątrz łoża nie ma rygielka jak to bywa w rodzinie AK co było dla mnie zaskoczeniem. Proszę o dopowiedź tylko osoby które miały do czynienia z tym modelem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...