Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zakrztusiłeś się skwarkami na smalcu? ;-)

 

Sorry - skasowało mi posta merytorycznego :-(

 

Anyway - podobny, pusty plecak w innej polskiej firmie kosztuje 2370.00 PLN

 

NARescue medic pack pusty kosztuje 635$ + transport + cło + VAT od ceny i transportu i cła.

 

SKED kosztuje 1600 pln a to tylko kawał plastiku z taśmami.

 

W skłąd PRM-1 wchodzi: plecak główny, 3 dodatkowe kieszenie MOLLE/ampularia, zintegrowany IPMED, mapnik/pokrowiec TIRAGE, 9 dedykowanych kieszeni zadaniowych, kieszeń na zestaw infuzyjny + dwie naszywki MED - jest co szyć.

 

Co do wyposażenia - nie znam się, ale wystarczy spojrzeć na przetargi z dwóch ostatnich lat - jeden klient napcha tam opatrunki z Torunia za 100PLN a inny nie zmieści się w 3000 Euro. Kilka kompletów poszło na Ukrainę za wyższą kwotę do smutnych panów. Widocznie nie wiedzieli co kupują.

 

W każdym razie, to wolny rynek a ja nikogo nie zmuszam. Jak kogoś nie stać to nie jest moim klientem.

 

K.

Edited by Kangur_AU
Link to post
Share on other sites

Czy to nasz (konsumentów) problem?

Jak twórca ustala taką, a nie inną cenę, to nastawia się na taki, a nie inny target. Najwyżej nikt nie kupi i będzie stratny, wtedy ewentualnie przemyśli obniżenie ceny, niemniej nikt po zarejestrowaniu działalności i odprowadzeniu podatku nie zabroni mi sprzedawać spinaczy biurowych za 50 zł sztuka...

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to NARescue specjalizuje się w tej dziedzinie. Specops dopiero wchodzi na ten rynek. Dla mnie jest to jakaś różnica.

Argument kiepski i nie ma nic do rzeczy - NAR specjalizuje się w środkach medycznych, itp., ale nie szyje plecaków czy toreb, zleca to podwykonawcom. Nie wiesz, czy SPECOPS nie korzystał z doświadczeń projektanta zewnętrznego albo użytkowników, z którymi wspólnie stworzono PRM.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czołem,

 

MBS-2:

 

spodnie:

 

- kieszeń na opatrunek przesunięta bardziej do przodu - na osobisty wniosek Królika :-)

- sekwencja szycia kieszonki zmieniona w stosunku do MBS-1

- sekwencja zaszewek na kieszeni udowej zmieniona na "opływową" (Królik X2)

- uproszczona konstrukcja zamka przy nogawce, inne rozłożenie plisy, rozwiązanie lżejsze i prostsze.

- dwie przegrody w kieszeni udowej zamiast 3 - jak ktoś się zapyta czy tam pasuje magazynek to zabiję.

- dodano element kultowy - czyli montaż na nóż szturmowy - symetrycznie, i/lub niezbędnik.

-zmieniona sekwencja szycia wzmocnienia w kroku

-zmieniony kształt wzmocnienia na tyłku

-dodane rzepy zamykające kieszeń na tyłku

-lekko zmieniony krój klapy rozporka

-zmieniony kształt wzmocnień na kolanach - profilowane zaszewkami + dostosowane do nowego kształtu wkładów D3O

-guziki teraz wszywane na guzikarce 2-nitkowej ze słupkiem i sterowaniem cyfrowym, nie wiem co to znaczy, ale kosztowało tyle PLN co nasi prawnicy. Najdroższa maszyna na tej planecie chyba.

-w dokumentacji dodaliśmy kilkanaście nowych punktów do ryglowania.

 

Bluza:

 

-nowa sekwencja rzepów MOLLE na ramionach, teraz jest czystsza forma.

-kieszeń na ramionach lepiej wyprofilowana - dłuższy zamek

-zamek główny wszywany teraz jest trochę wyżej

-modyfikacja rzepów w kieszeniach napiersiowych (Królik) - teraz się latwiej otwierają.

 

Tyle pamiętam.

 

MBS-2_03_03_2012_01.JPG

MBS-2_03_03_2012_02.JPG

MBS-2_03_03_2012_03.JPG

MBS-2_03_03_2012_04.JPG

 

K.

Link to post
Share on other sites

powiem tak..zajebiste. Ale moim zdaniem lepiej wywalić kieszonkę na nóż szturmowy i obszyć krawędzie kieszni cordurą celem lepszego trzymania klipsa noża. Trendy się zmieniły i nikt już nie dostaje wz 98 ;-)

Ale ja się podobno nie znam.

 

 

aha i chce takie ;-) w Coyote ;-)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze lepiej, gdyby kieszenie przy szwie bocznym nie były skośne na odcinku 4 cm tak by folder ładnie się wzdłuż szwu układał. I nie samą krawędź ale i środek i na zewnątrz obszycie, tak by mocny klips foldera w połączeniu z mocno chropowatą fakturą okładek nie przetarł materiału.

Link to post
Share on other sites

Jak żołnierz będzie miał na stanie "folder", to zrobię mu kieszeń na folder. (Ta historia, prędzej na nóż saperski wz. 68.)

 

No dobrze, to był tylko taki żart tapicerski, teraz parę fotek kamizelki zintegrowanej ZMKT-2:

 

MBS-2_ZMKT-2_03_03_2012_02.JPG

MBS-2_ZMKT-2_03_03_2012_03.JPG

MBS-2_ZMKT-2_03_03_2012_04.JPG

 

2 X miętkie 4 X twarde + wolny zrzut.

 

K.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Mati13k

1. Zapewne rozmiarem ;-)

2. QR?

 

 

Kamizelka wygląda fajnie. Czy ktoś już ją kupił? Gdzieś mi przemknęło przed oczami coś podobnego.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

1. Zapewne rozmiarem ;-)

2. QR?

 

Witam,

 

jest dokładnie tak jak kolega słusznie zauważył

 

Kamizelka wygląda fajnie. Czy ktoś już ją kupił? Gdzieś mi przemknęło przed oczami coś podobnego.

 

na przykład obecna zmiana dokonała prywatnego zakupu w ilości wskazującej na to że będą się przewijać od czasu do czasu na fotkach z relacji

Edited by mchrzano
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...