Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszy chińczyk?


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Potrzebuję informacji od kogoś kto strzelał i z G36C JG i z kałacha cymy (CM.028).

 

Który ma w stocku większy skuteczny zasięg ?

 

Informacje padły oczywiście w danych wątkach ale potrzebuję informacji bez autosugestii (czyli +10m bo to moja replika).

Link to post
Share on other sites

Z chinoli polecam pj43, replika nie wygląda że jest zrobiona przez żółte rączki. :-P

Do tej pory z chińczyków miałem mp7 galaxy, mp5a5jg, p 90 gfc i pj43 bije je wszystkie na głowę jeżeli chodzi o wykonanie i kulturę pracy.

Jakoś metalu i plastików jak dla mnie jest taka sama jak w ca, a mam mp5sd6 ca i m15a4 cqb ca.

Link to post
Share on other sites

No chyba ze prototyp dostał.

 

Ja mam AKSu (BOYi) ze sprężyną M85, łożyskowanie prowadnicy, głowicy tłoka, łożyska kulki 7mm, dobre wypodkładkowanie, nasmarowanie, uszczelniona dysza, teflon flix, gumka HU madbull shark (czerwona), lufa stock. Puszkę przebija prawie na wylot (mało brakuje). Skupienie doskonałe, zasięg koło 50m, kulki 0.25g na hopie ustawionym na max, kręci mocno w górę (Ładnie strzela na 0.2, 0.23 i 0.25g). Sądze ze w chwili obecnej karabin ma coś koło 330-340 FPS. Co wydaje się być mocno dziwne przy springu M85. Mam już ponad rok, zero awarii, karabin mieli naprawdę dużo kulek (kosiarka) (Głównie na działce do puszek itd, siostra 9-cio letnia ma fajna zabawę, oczywiście pod moim nadzorem). Na strzelankach spisuje się świetnie, ciche, małe, szybkostrzelne i celne.

 

Dziś porównałem z nowym AKSU cymy (CM035)które ma M120. Moje jest o niebo lepsze. Zasięg taki sam, celność i ROF nieporównywalnie lepsze.:D

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Foch mode on? Jako ktoś kto widział dużo chinoli od strony bebechów i widzi wciąż to powiem tylko jedną rzecz, która jest pewnie nazbyt oczywista. Najlepszy chińczyk jest taki, który spełnia w 100% oczekiwania jego użytkownika (nie tylko od strony mechanicznej - działania repliki). Dla jednych to stock'owy kałaszek Cymy, a dla innych G'ieta JG, gdzie bebechy są warte 500% wartości samej bazy, dla jeszcze innych to SWD A&K, które kupił bo zawsze o takim marzył nad kominkiem. Ogólnie w tym temacie zawarte są same mocno subiektywne opinie, jak chociażby moja, także...

Link to post
Share on other sites

Właśnie otrzymałem informacje o mojej Cymie 0.42 z serwisu ASG z Poznania. Po wypluciu ok 25 k kulek w tym sezonie + niewiadomej ilości przez poprzedniego właściciela , serwisant otworzył gearboxa i powiedział że wnętrze jest jak nowe. Zero zużycia zębatek, tłoka, cylindra, komory HU (plastik), sprężyny, prowadnic i w ogóle części mechanicznych.

 

Silnik nadal bardzo mocny. Jedyne co wymienił to oring uszczelniający tłok - był lekko wytarty. Karabin ma 420 fps, preckę i gumkę Systemy. Zasięg i celność przepiękna. Cały sezon śmigam na baterii 9,4 V i ZERO problemów - nawet marnego zacięcia nie mam :mrgreen:

Po prostu - następna replika to też będzie Cyma

Edited by Ripperov
Link to post
Share on other sites

Gwoli ścisłości, w okolicach maja-czerwca 2006 były w polskich sklepach. Czyli 3 lata.

Jeśli ktoś ma pięcioletniego CM.028, to jest jakimś cudotwórcą.

A, i najlepszym Chińczykiem jest w mojej opinii Deng Xiaoping, który rozpoczął reformy prowadzące Chiny ku gospodarce rynkowej i naprawił olbrzymie szkody pozostałe po rewolucji kulturalnej Mao.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...