Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine (GFG03) [GFC]


Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

QUOTE(Wojdatuz @ 29/8/2008, 19:55)

 

 

....

u mnie po przemieleniu tych 5k kulek nic się nie dzieje mam nadzieje, że tak zostanie

 

 

Wiesz 5k kulek to osoby początkujące takie jak ja przemielają w 2 tygodnie max(fakt dzisiaj zaliczyłem już 7 strzelankę w tym czasie ...).

 

O bezawaryjności to można by powiedzieć tak po pól roku , a to tak średnio 40-60 tysięcy kulek...

 

no nowicjusze, niektórzy strzelają na singlu... zwłaszcza jak używa się real cap'ów...

a co do 'markowej' sprężyny wkałdam pojutrze m130 systemy...

 

pzdr

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

no nowicjusze, niektórzy strzelają na singlu... zwłaszcza jak używa się real cap'ów...

a co do 'markowej' sprężyny wkałdam pojutrze m130 systemy...

 

pzdr

 

nie no jasne - raczej nowicjusze tak sieją- ma sie tylko hi-capa , lufę bardzo nieprecyzyjną w stocku i brak umiejętności to nadrabia się ilością wypluwanego mniej więcej w kierunku przeciwnika kompozytu.

Tak czy siak jak replika wytrzyma 6 miesięcy takiego traktowania to można mówić o bezawaryjności ;-)

 

Znam osoby co paczkę 4k kulek potrafią wywalić podczas dłuższego strzelania w 1 dzień weekendu (do tego nie maja saw-a tak dal pełnej jasności ;])

Link to post
Share on other sites

Więc płaćcie za swoje G&Py 1400zł i następne 600 za tuning, żeby sprostało waszym oczekiwaniom.

Może posiadacze GFG03 będą płakać jak się sypnie, może nawet to ich przekona do kupna markowej repliki. Teraz jednak możecie dostać kulkę z chinola za 700zł, który możliwościami jest bardzo zbliżony do lepszych, tuningowanych replik :twisted:

 

:wink:

 

Komedia :poddanie:

 

Tak jak wspominałeś mam taki problem. Mam baterie 9,6V a dołączona byla ładowarka 8,4V. Czy moge tym ładować bez obaw ? Nie mam innej ładowarki.

 

Możesz bezpiecznie ładować. Baterii nie zepsujesz - ogniwa będą naładowane tak jakby pakiet miał 8,4 v, czyli do ok. 10 v. Efekt będzie taki, że bateria się szybciej rozładuje. Poszukaj na allegro ładowarki do 9,6 albo złóż reklamację w sklepie - powinien Ci wymienić ładowarkę na właściwą.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
...ojej...urażony posiadacz markowej repliki.

Po jasny gwint to piszesz jak to nie temat o bateriach.

Ojej, urażony posiadacz niemarkowej repliki? Akurat Michał nie posiada markowej repliki, tak jak ja, a jednak mnie również śmieszą tego typu teksty jak zacytowany przez Michała.

 

1200 postów i nic się nie nauczyłeś.

Otóż nauczył się tego, co Tobie jeszcze trochę czasu zajmie, więc okaż minimum szacunku.

 

Kolo, spasuj, bo odbijasz z glownego tematu.

Ja tu chce poczytac konkrety o roznicach GFC/JG.

To czytaj zamiast pisać.

 

Jesli boli cie rzeczywistosc, wykrzycz to w Hydeparku a nie zasrywaj watek.

I po co spamujesz? Takie rady to nie do tej repliki raczej.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Viamortis jesteś beznadziejny jak wszystkie z twoich 40 postów/m-c. Weź Michałka za rączkę i idźcie smrodzić gdzieś indziej. Nie będę taplał się w twoim brodziku emocjonalnym.

Over&Out

 

 

Wracamy do tematu.

 

BaUEr, Wojdatuz,

 

Czy udało Wam się obczaić o co chodzi z HU? Czy na kulkach>=0,28g i z wyłączonym HU nadal podkręca? Ja mam wrażenie, że po 1K bb gumka mi się nadal nie dotarła. Jak ciut podkręcę to po chwili zaczyna podkręcać pestki za bardzo. Jutro przemielę trochę więcej na strzelance to zobaczę czy będą jakieś zmiany.

Link to post
Share on other sites

Dziś zakupiłem emkę GFC, jak na pierwszy rzut oka to trochę źle spasowane elementy body, celownik delikatnie się rusza ale i tak zamontuje kolimator więc nie ważne. ogólnie sprawia wrażenie solidnej tylko gdyby nie te luzy. I jeszcze beznadziejne napisy, ale to też szczegół nie wpływający na ogólną ocenę. Co do strzelania to nie próbowałem jeszcze w boju, ale do tarczy całkiem ładnie szło. Z 10 metrów całkiem ładne skupienie (1-1,5cm strzelałem z ręki z postawy stojąc) kulki łapało pojedynczo więc możliwe że to nie wada wszystkich emek GFC. Po drobnych regulacjach celownika i hopki wszystkie strzały w cel, nie zauważyłem żeby ściągało w którąkolwiek stronę. W sklepie na chrono wyszło 390 fps ale nie wiem jakich kulek używał sprzedawca. Co do wnętrza nie rozkładałem jeszcze i nie zamierzam puki coś nie padnie. Twierdzę że do dobra alternatywa dla "drogich" replik. Jeżeli ktoś nie ma kasy na sprzęt za kilka koła to będzie dobre wyjście. Napiszę jeszcze jak się sprawdza w boju jak tylko wypróbuje. Co do ładowarki to też mam złą muszę wymienić na 9,6V. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z markową żadną nie miałem do czynienia, twierdzę to na podstawie dokładnego przeczytania tego postu(i nie tylko) i wyciągnięcia wniosków. Sam na tej podstawie ją kupiłem. Co do skupienia to używając tak niedokładnych i luźnych przyrządów celowniczych, 1,5 cm przy kalibrze 6mm jest bardzo zadowalającym wynikiem. Jak znajdę czas próbuje ją gdzieś na większej przestrzeni to napisze jak tam skupiało strzały. Pamiętajmy że to nie jest sprzęt do precyzyjnego strzelania.

Link to post
Share on other sites
Coś mało FPS przy tej M130. Sam układ musi byc niesamowicie nieszczelny.

Tak robią chińczyki. Mogli wsadzić M140, coby chociaż 400 było. W końcu są wzmocnione części.

 

Z 10 metrów całkiem ładne skupienie

Z 10 metrów? W pokoju go testowałeś? To nie jest żaden wyznacznik dla repliki. Na 10 metrach HU jeszcze nie zadziała. Jak nie ma wiatru, to nie sprawdzisz, jak dobrze kulka została podkręcona.

 

PS. Poza tym "pompka" za 50 zeta na 10 metrach też ma dobre skupienie :D.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Źle spasowane body, latające przyrządy celownicze, beznadziejne napisy, duży rozrzut, 390 fps na m130 i jeszcze złą ładowarkę dają - ale świetna replika i polecasz.

 

Jak to w pewnym skeczu było?

"I tak lepsza ci się nie trafi - cud że ma ucho!"

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Wojskowa amunicja jest mało celna bo robiona na ilość ,nie na jakość jest. Jako przykład podam , Lee-Enfilda i jego ammo za pare centów oraz Arisake m38 z ammo na dwa kalibry. Oba karabiny przy użyciu nowoczesnej precyzyjnej ammo strzelają jak dobre karabiny wyborowe rzędu Sako czy Steyr.

 

Co to ma do rzeczy?

 

DO gfg03 wsadzają części pozwalające na strzały na m130 przez pół rokui nic więcej. Inna sprawa ,że replika po pół roku będzie mieć 320 fps....I działać gorzej ,niż stockowy Ca po pół roku.

 

Wg mnie przepis po kupnie tej repliki jest prosty. Sprężyna m120,dobry szczelny cylinder Systemy ,łożyska i głowice. Nie mówię już o gumce ,preclufie,komorze. Po czymś takim możemy mówić o dobrze działającej replice z fajnymi gadżetami.

:)

 

Czy większość z kupujących wogóle wie co to MOSFET?? I zna jego działanie?

Link to post
Share on other sites

Spokojnie.Nie ma co uprzedzać faktów. Postrzelamy pół roku, sypną się bebechy to się je wymieni i temat będzie podsumowany.

 

Mi nie przytrafiły się żadne uszkodzone ładowarki, baterie, źle spasowane elementy ani luzy pomijając niedokręconą kolbę. Replika strzela ładnie (jak ktoś sprawdzał na puszcze od coli) trafiam z 35m (mierzone Leica Disto) w denko po kilka razy pod rząd na kulkach 0,25g. To jest to co się spodziewałem po GFG03.

 

Zauważcie, że najwięcej do powiedzenia w tym temacie mają osoby, które tej repliki nawet na oczy nie widziały.

Nikt nie chce was tu przekonywać, że chińskie jest lepsze niż markowe. Ja osobiście jestem zwolennikiem droższych ale oryginalnych itemków.

Jak kogoś nie stać do kupuje chińczyka. Jak ktoś chce mieć własną replikę ale nie wie ile będzie się w to bawił to kupuje chińczyka. Jak ktoś nie chce osobiście tuningować repliki to kupuje (przynajmniej teoretycznie) wzmocnionego chińczyka....

 

Jak szanowni koledzy zauważyli GFC=JG, a jak zauważyła większość posiadaczy replik JG - te karabinki tak szybko się nie rozlatują.

Nie spuszczajcie się za szybko, że GFG03 to taki shit. Czas pokaże. Mi na razie się podoba.

 

"jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja i kilku moich kolegów używałem MP5A4 od JG przez ponad pół roku nie mialem żadnych problemów z tą repliką i nic sie nie popsuło więc gdy czytam teksty w stylu "po pół roku sie sypnie" to mi sie chce śmiać. Fakt, że z czasem kiedy wciągnąłem się w ASG to kupiłem G&P, a JG rozkręciłem w celach poznawczych;-) . Proponuję poczekać z osądami na temat tej repliki, szczególnie tym, którzy z niej nie strzelali. Nie mówię, że chińskie jest lepsze, ale nie takie złe jak piszą niektórzy

Edited by operator
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak szanowni koledzy zauważyli GFC=JG, a jak zauważyła większość posiadaczy replik JG - te karabinki tak szybko się nie rozlatują.

Nie spuszczajcie się za szybko, że GFG03 to taki shit. Czas pokaże. Mi na razie się podoba.

 

"jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"

 

Pozdro

 

W moim poprzednim teamie były 4 Jg i 2 Cymy. Cyma cm028-odpadła stopka kolba,działało 2 lata gb

cm023- problem z naciąganiem sprężyny po roku

Wreszcie JG

M16a3 II gen-nic przez 2 lata

Jakaś wersja z risami z przodu,auto na semi i ułamanie się trzymadełka risów

m16a3 II gen 2.-auto na semi

m4a1 II gen-działa od 2 lat i nic.

Link to post
Share on other sites

powiem wam za pół roku czy działa... :D wtedy skończy się 50% okazji do nabicia posta i zjechania czegokolwiek bez dotknięcia nawet... chyba jako jedyny coś w tej eMce grzebałem i na razie nie wkładam m130 systemy bo zakładam dłuższą lufę zmieniam cylinder i głowicę jego...

 

wg. mnie tutaj powinni wypowiadać się właściciele i osoby zainteresowane kupnem a nie ludzie bez jakiegokolwiek kontaktu i doświadczenia z tą bronią...

to że JG jest w miarę 'niezawodne' (i tu odezwą się krzyki i gwizdy), tym się kierowałem przy zakupie nie wiem jak działa mosfet podobno zwiększa rof... ja wiem, że oszczędza baterię i na pewno styki mi się nie spalą potrzeba mi więcej?? Spadną fps'y zmienię springa, jak coś się stanie nie będę płakał- naprawię to... ale na razie wszystko działa i nie wiem czy istnieje taki zegar znany tutejszym forumowiczów który odlicza czas życia mojego karabinka :D ale ile porucha tyle postrzelam i nawet 10 miliardów stron tego tematu o tym jak beznadziejny jest ten karabinek nie zepsuje mi zabawy z jego używania...

 

pzdr jak będę miał coś CIEKAWEGO to napiszę radzę wam zrobić tak samo...

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na serwisie miałem ten karabinek. I co napiszę? Na pierwszy rzut oka to replika dla totalnych sztywniaków. Dostarcza tyle luzu, że z najsztywniejszego sztywniaka zrobi luzaka równie skutecznie jak kilo marichuaniny ;-). Byłem w szoku, dokręcałem wszystko. Wnętrze GB makabrycznie zawalone było TONĄ smaru. I to jakiegoś niespecjalnie specjalnego. Podkładkowanie niespecjalnie mi się podobało, uznaję, ze przy dłuższym obciążaniu zębów na tak małej ich części zaczną się rwać.

Szczelności na układzie cylindra BRAK. Po prostu. Tłok idzie przez cylinder bez oporu, o efekcie strzykawki to nigdy nawet nie słyszało. Hop up w tym co robiłem miał straszliwie gruby dystanser, nie dziwię się, że kulki leciały zawsze do celu, pod warunkiem, że celem było niebo...

Precki precką bym nie nazwał.

Ogólnie bardzo mi się nie podobał.

 

 

 

Ja mam 1300 postów, też usłyszę, że się jeszcze nie nauczyłem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...