Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine (GFG03) [GFC]


Recommended Posts

Co do kulek dedykowanych dla tej eMki zdecydowanie polecałbym GFC 0,25g. Stosunek jakości do ceny jest na tyle zadowalający aby stuknąć kogoś z 50m pojedynczym strzałem, nie mówiąc już o posłaniu krótkiej serii. No i wiem, że zacinki nie będę miał jak to bywało przy PJ-tach.

 

Wojdatuz jak wiedziałeś, że będziesz przerabiał tą M4 to mogłeś brać http://www.gunfire.pl/product-yid-11521918...UNS-GFG05-.html bo GB siedzi tam taki sam ;-) Kolba i lufa zewnątrzna do wymiany na bardziej koszerną i jazda ;-)

 

Piql-87 aku dobierz taki aby moment od naciśnięcia spustu do oddania strzału był w miarę krótki. Nieznaczy to, że ma być najkrótszy bo taki możesz uzyskać pakując 12V ale to z koleji bardzo szybko zużyje kostkę stykową i szczotki silnika. Optymalnym rowiązaniem może być 9,6-10,8V. No i zwróć uwagę na pojemność bo o ile teraz latem te do 1500mAh wystarczą do oddania nawet 3500 strzałów o tyle na zimę będziesz miał problemy z wystrzeleniem 500...

 

Najprościej jest wrzucić aku do ładownicy przypiętej do kolby i przeciągnąć kable na tył - aku się zmieści, środek ciężkości przesunie się lekko do tyłu poprawiając wygodę użycia a jak się człowiek uprze to nawet może z aku w ładownicy zrobić bake (poduszkę pod policzek).

 

Z tymi wolnoładowarkami dodawanymi przez żółtych jest różnie: jakieś 3 lata temu jak pojawiły się cm.028 to trochę z tym latałem i aku dawał radę przez 8 miesięcy średnio 2x/mies. ładowany. Inne aku też nimi ładowałem i problemów nie było. Mi się wydaje, że duże znaczenie ma czas ładowania. A przecież nikt się nie przyzna, że spóźnił się z odłączeniem kilka godzin i aku szlag trafił. A może nawet nie wiedział ile ładować? Użycie procesorówki sprowadza się do opcji: podłacz, idź spać a rano odłącz. Ale taka ładowarka swoje kosztuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do ładowarek, to jest tak. Przy chińskich musisz pilnowac do kiedy ladujesz batke ,a przy procesorowej nie masz takiego problemu, z rozładowywaniem tez. Ja mam zwykła chińska ładowarke + rozładowywarke TM.

Kulki GFC sprawdzalem i niezle latały, tylko ze do krakmana w krk mam rzut beretem ,dlatego pytalem o PJ.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem owej broni juz 2 godziny wiec napisze cos od siebie na temat tej wspanialej repliki. Po tym jak ledwo sie dostalem do pudełka(obklejone chyba 10 razy) ujzalem to cudo. Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Replika idealnie spasowana zadnych ruchomych elementow oprocz kolby oczywiscie ktora troszke sie rusza ale mi to wogole nie przeszkadza. Sprawdzilem czy bateria dziala i dzialala wiec ruszylem na dzialke. Strzelalem do slupkow 5cm z odleglosci ok 30m, poprostu nie dalo sie spudłowac :D. Jednak bateria nie pozwolila mi na dalsze testy. Strzelalem z 0.20 i 0.25 na tej odleglosci minimalnie lepsze 0.25. Moge wyolbrzymiac pewne sprawy bo to moja pierwsza replika ale juz sie sporo naczytalem o replikach. Daje zasluzone 6/6. Takie pytanko do posiadaczy gdzie jest ta srobka czy cos tam od dociskania silnika? To tyle kupilem na gunfire za 809zl w tzw promocji;p

Link to post
Share on other sites

Hi-capa niestety trzeba nakręcać, zalezy ile strzelasz :) Ja urzywam juz mid-capów i jest to o wiele lepsze rozwiązanie, ale wiąże sie z kosztami zakupu magazynków. Jakimi kulkami strzelałeś ?Ja tą replike kupiłem we wrześniu za 650 zł :-) Jedyne co polecam zmienić to sprężyne na jakas markową ( ja mam CA 120 m/s i chwale) oraz gumke i dystanser.

Link to post
Share on other sites

Poldeck po pierwsze jestem maniakiem i na tym forum nikt mi nie dyktuje co mam pisać - w tej kwestii mam wolną rękę. Jeśli polecam produkty z innych sklepów jakoś problemu nie ma. W tym przypadku wyszło na produkty z firmy, w której pracuję. Jako użytkownik mogę dzielić się wiadomościami, które mogą pomóc a napewno nikomu niezaszkodzą :)

 

Po drugie strzelając kulkami 0,25 GFC (nie mylić z kulkami Gunfire) wyjętą świerzo z pudła repliką, o której się tu rozpisujemy bez problemu, po ustawieniu muszki, szczerbinki i HU można trafić z 50 mierzonych metrów w stojącego człowieka. To fakt, który może potwierdzić dużo więcej osób a nie tylko pracownik GF.

Link to post
Share on other sites

Np. ja to moge potwierdzić, zakładając ze nie ma "mocnego wiatru". Do ttrriibbaall: Midcap`ów sie nie nakręca. Ładujesz je za pomocą szyboładowarki (brak pokrętła na dole), najważniejsze ze ten mag nie "grzechocze". Poza tym HiCap moze nie podawać a nasmarowany real/low lub mid cap podaje bez problemu :)

Luglo co do gunfire to nic do tej firmy nie mam, jedynie raz mała wpadka serwisu ,ale juz jest ok. Wszystko co kupowałem tam chwale tak samo jak moge chwalić Krakmana w Krakowie :)

Serwis to zawsze inna bajka.

Link to post
Share on other sites

:wink: :wink:

 

Midcap to magazynek oparty na sprężynie, jak zresztą każdy magazynek. Tylko, że w midcapach masz jakies 100-150 kulek (to zależy) przy czym nic Ci nie brzęczy. Wymagają one smarowania i porządnych kulek bo kulki są układane naprzemian, czyli nie może być tak że jedna ma tyle, a druga tyle, bo wtedy dochodzi do zacinki w magazynku...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jaki tlumik pasuje do tej emki ? 14mm prawo czy lewoskretny ?

Spróbuj odkręcić tłumik płomienia i to powinno rozwiać twoje wątpliwości. Jeżeli dalej nie będziesz wiedział jaki jest, polecam zapoznać się z terminem gwintu lewo i prawoskrętnego.

 

Jeżeli dalej nie wiesz to kup tłumik typu QD.

 

Jeżeli dalej nie wiesz, a chcesz wiedzieć to... powiem Ci, że standardowy- 14 mm lewy. Nie wiem, czy ktoś teraz produkuje jeszcze prawoskrętne gwinty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Paru z Nas ma to juz przeszło rok (np. butch821, Wojdatuz ) o ile sie nie myle. Jak sie sprawuje Wam po roku czasu ? Oczywiście czekam tez na kompletne opisy jesli sie komuś chce, co w nich wymienialiscie i co zaobserwowaliście przed/po.

Moja sprawuje sie świetnie. Jedynie wymieniłem od nowości:

- kolbe na stała od M16

- gumke HU systemy + dystanser

- sprężyne na 120 m/s ( to polecam najbardziej)

- tłumis Silesia Fact.

Wymiana springa poprawia prace, nie slychać GB tak bardzo jak wcześniej. A Wy :)

Link to post
Share on other sites

No ja ostatnio strzelałem na baterii 10,8v firefox'a i po kilku sekundowych seriach (realcupy ;) ) po 10 magach i połowie hicap'a coś zaczęło płakać w środku.

Po oględzinach okazało się, że wpadła tam jakoś sprężynka od antireversala (jakaś, w karabinie antireversal działał) i zrobił z niej hamburgera wyciągnąłem i strzela. Mój ma przebieg ok 20k-25k na stockowej sprężynie tam chyba 5k na M120s(SYSTEMA).

 

I w sumie tyle o tej broni, o wkładałem M150 systemy strzelił i umarł okazało się (już wcześniej tak było), że blokada wózka od styków się urąbała i wózek wypadał... Dorobiłem tą część i działa, ale już z M150 nie próbowałem.

 

Projekt tuning spotkał się ze ścianą zwaną kryzysem... Ale grosz do grosza i do końca roku powinien zostać ukończony :)

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Kumpel ma to w emce od VFC i jakos to weszlo:)

 

 

nie to naprawde super gratuluje :mrgreen: ... tyle że ja nie wiem czy ta replika to kopia VFC i chciałbym wiedzieć czy DO TEJ repliki bedzie pasował ten chwyt albo inaczej czy tam jest standardowy pierścień mocujący czy inny jak np w ICS bo to tylko od tego zalerzy (tak mi się wydaje)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jak wam się spisują te repliki po dłuższym okresie użytkowania? i czy opłaca się to kupować za obecną cenę 799zł? i jeszcze jedno na stronie http://www.gunfire.pl/product-pol-11521913...L-GFC-GUNS.html w tytule jest napisane FULL METAL a w opisie pisze że korpus wykonany jest z abs'u i na filmiku jest że jest metalowy- jak to z tym jest w końcu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...