Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine (GFG03) [GFC]


Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taka mała dygresja - jeżeli eMka GFC kosztuje 769zł a nowe M15a4 CA 899 , a a2 nawet 850 ( jasne CA jest takie sobie ale w stocku jest chociaż niezawodne) to znaczy że albo jest baaardzo dobra jak na AS standarty albo po prostu nieopłacalna.

 

W tej sytuacji większosć logicznie myślących ludzi nie kupi niesprawdzonej repliki. Dlatego oferta GFC wydaje sie bezsensowna.. - chyba że gdyby cena spadła do powiedzmy 550-600 zł to można by się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

dziękuję za całą strone offtop'ów albo i więcej.

Zakładajcie inne tematy, żeby sobie dyskutować o polityce firm! :wink:

Ludzie chcą czytać to co jest w temacie!

 

Czekam na recenzje GFC.

Może uda mi się na dniach podejść do gunfire to napisze jakie moje wrażenia.

 

Pozdr.

K

Link to post
Share on other sites

Uważam, że oferta GFC nie jest taka bezsensowna jak pisze Wolfi. GFG03 wydaje się być kierowane do ludzi, wymagających sporej mocy w Full Metalu bez konieczności ingerowania w bebechy (przynajmniej do czasu aż się coś sypnie :) co jak każdy wie jest kosztowne. Dla osób, które miały w rękach +10replik owy sprzęt może budzić co najwyżej mieszane uczucia ale dla osób na wstępie przygody z ASG i dla tych co nie rozkręcają repliki po jej otrzymaniu, może kusić.

 

Za 900zł CA oferuje:

 

# wzmocniony szkielet gearboxa

# wzmocniony tłok

# wzmocniona głowica tłoka

# wzmocnione zębatki nowego typu

# metalowe łożyska 6mm

# mocniejsza sprężyna (130% CA)

# mosiężna prowadnica sprężyny

# mosiężna lufa 6,08mm

 

 

za 769zł GFC oferuje:

 

- 420-440 fps w stocku

- FULL METAL

- Lufa precyzyjna 6,04mm

- MOSFET

- Metalowe łożyska kulkowe

- Wzmocnione zębatki TORQUE-UP

- Łożyskowana głowica tłoka

- Wzmocniony tłok z metalowymi zębami

- Niskooporowe okablowanie

- Opóźniacz nowego typu

- Popychacz nowego typu

- Metalowa prowadnica

- Osiem zapadek przeciwpowrotnych

- Wzmocniony szkielet Gearboxa

- Łożysko kulkowe na zębatce silnikowej

- Silnik o zwiększonym momencie obrotowym

- Gumka HU jest montowana na "ciepło"

- Chromowany cylinder

- Sprężyna M130

- DODATKOWY metalowy magazynek o pojemności 300 kulek H&K GmbH.

- Nie tzreba czekać na ściągnięcie kilku miesięcu w strachu, że jakiś chinol zapomniał go dopakować do zbiorczej paczki itd...

- Gwarancja ma również 12miesięcy....ile plastiku zdążycie przez niego w tym czasie przepuścić?

 

Czy CA jest aż tak dobre i niezawodne żeby dać za nie 900zł przy 320FPS?

Wiadomo, że trzeba w niego wcisnąć następne kilka stówek żeby nie walić na "matrixa" w lesie itp... Sama lufa to koszt ok 200zł......

(Proszę nie brać mnie za nooba, któremy zależy tylko na XXX FPS!)

 

Ponieważ jestem na etapie kupna ASG namawiam żonę na następny weekend we Wrocku ;) i m.in. wybraniem się do gunfire aby powęszyć przy GFG03. Jeśli mi się uda wyjechać opiszę Wam swoje wrażenia. Swoja drogą ktoś z Wrocka mógłby się pokwapić i oblookać wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Fpsy to nie wszystko. A replika o takiej mocy (430fps) dla "nowego" to średni pomysł. Mając taki budżet jednak rozejrzałbym się za TMką, choćby używaną. Za te +-750pln nawet jak będzie używane TM to z małym przebiegiem, a nawet po lekkim tuningu, lub z WGCa sprowadzić. Lub dołozyć 100 i kupić nówkę w Polsce.

Link to post
Share on other sites
Niech Ci, których ten wątek nie interesuje/nie dotyczy, czyli posiadacze uberd37t4 replik I klasy nie wcinają się ze swoimi świetłymi radami, jakie to te repliki nie są kijowe, a lepiej kupic to i sramto. Właśnie przez takie teksty robią OFTOPY, bo posiadacze chińczyków w kasze se dmuchac nie dadzą. A potem się dziwicie, że "ile to już razy to nie było wałkowane"...

Ludzie proszę was, trzymajcie się tematu, bo po tym w/w zdaniu jakiegoś mądrego gościa był spokój może przez 3-4 posty, potem znowu się zaczęło.

Tyle na ten temat.

 

Co do lufy precyzyjnej w eMce GFC.. popatrzcie na ceny średnich luf precyzyjnych w sklepach. 100-120zł (SRC i CA klasyfikuję niżej, bo jak wiadomo to loteria), a więc dam sobie łeb uciąć, że to lufa taka jak w M14 Cymy. A gładkość tej lufy jest może nie wiele lepsza niż gładkość rdzy (mam tę czternastkę). Tutaj nie spodziewajcie się rewolucji, patrzcie raczej w stronę oferowanych bebechów, które mogą okazać się średnie/świetne, albo w stronę wykonania zewnętrznego i jakości body.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Jasne, ale chińska precyzyjna lufa będzie i tak lepsza od chińskiej lufy nieprecyzyjnej :)

Na razie i tak wszystko wygląda pięknie i słodko... ale na papierze. Nie mamy żadnych konkretów, ile wytrzymają te rzekomo wzmocnione zębatki, tłok, szkielet GB itp.

Stawiam diamenty przeciw orzechom, że ta giwera będzie przynajmniej przez pierwsze 5000 kulek działać pięknie i cudownie. Nie wiadomo, jak później, choć niewykluczone, że istotnie można na niej polegać. Niestety, 769 zł to trochę dużo, by kupować to w ciemno...

Link to post
Share on other sites

Wysłałem maila z zapytaniem o producenta lufy i innych podzespołów. Odpisali, że producent nie podaje ich parametrów także myślę, że te części są średniej jakości. Taniej wyjdzie kupienie boyia na części (korpus itd) a gearbox można samemu poskładać- ja tak robię i za tę cenę mam G&G, Systema, Guarder itd.

Link to post
Share on other sites

Za 900zł CA oferuje:

 

# wzmocniony szkielet gearboxa

# wzmocniony tłok

# wzmocniona głowica tłoka

# wzmocnione zębatki nowego typu

# metalowe łożyska 6mm

# mocniejsza sprężyna (130% CA)

# mosiężna prowadnica sprężyny

# mosiężna lufa 6,08mm

 

Bo przeciez takie rzeczy jak oznaczenia producenta broni ostrej i indywidualny numer seryjny to zbedny szmelc i tak naprawde niepotrzebne to chinczykowi -_-'...

 

Dobra, Reg, dobra, juz sie trzymam tematu ;-P...

Link to post
Share on other sites

Ehh co wy wszyscy z tymi fps-ami i matrixami . Przy 430 i tak trzeba używać kulek 0,28 żeby sensownie latały a te nie lecą wiele szybciej niż 0,2 przy 320 fps. Po drugie przy takiej mocy nie wejdziesz do budynku a zasieg bedziesz miał i tak niewiele wiekszy niż stockowe CA ( no chyba że chińska komora HU jest tak dobra jak KA w co wątpię)

 

No i jeszcze w CA masz oznaczenia na body ( niby tylko armalite - ale jednak).

 

Generalnie róznica w zasiegu moich dwóch eMek (jedna 320 druga 420 fps) wynosi 7m... po długiej zabawie kupiłem stocka bo doszedłem do wniosku że nie warto tracić uniwersalności.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony :D

 

strzela ładnie tylko gumka w mojej eMce jest z pupy jak większość chińskich...

mechanicznie wg. mnie ideał (na tle chińczyków) to jest JG IV czy V generacja nie wiem... wszystko jest już napisane odnośnie 'czego tam nie ma?', kultura pracy zadowalająca a dzięki mosfetowi strzela super :D

A z tego co czytałem o GB JG (hk416) to wydaje mi się, że ten karabinek jeszcze trochę porucha dam znać za ok 2miechy jak postrzelam.

 

czy rewolucja?.... hmmm... na pewno wielki krok w stronę światła:D ,ale nadal zostają wady Bogu dzięki tylko zewnętrzne takie jak super napis NATO 6mm cośtam 1/7 (ale da się zetrzeć) :D logo commando itd...

 

hmmm prawie 800pln bym nie dał kupiłem na wgc za ok. połowę tej ceny.

 

jak są jakieś pytania chętnie odpowiem :D

 

pzdr

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie że wrażenia super bo mój przyjdzie za 2 dni :wink:

Z tego co wiem to na WGC jest JG w wersji V, a Gunfire je dodatkowo modyfikuje. Pan z serwisu powiedział mi, że producentem tej repliki jest GFC (kminie, że ze względu na upgrade).

Zatem trzymam kciuki że w moim przypadku będzie tylko lepiej :twisted:

 

PS. Moglibyśmy się kiedyś spotkać i porównać :uśmiech: (Kraków)

 

PS2. Ubolewam jedynie, że nie ma "oznaczeń producenta broni ostrej i indywidualnego numeru seryjnego" bo to przecież daje +3 Celność i +1 Finezja...

Edited by butch821
Link to post
Share on other sites

co do tuningu przez gunfire... oni nawet nie otwierają swoich replik... a z tego co widziełąem narazie z zewnątrz moja eMka ma wszystko co na tamtej kartce :D

 

odnotowałem:

 

chromowany cylinder

wzmocniony tłok

metalowa prowadnica

mosfet

lufa też spoko (może 6,04 ale i tak władam długą systemę:D)

m130 :D

resztę potwierdze jak rozłożę:D ale trochę się boje bo tamten mosfet jest i nie wiem jak z tymi kablekami sobie poradzić (tak ażeby nie zniszczyć...)

 

pzdr

 

Qlimax: naciskasz spust w ciągu jakiś o,2 albo o,3 sekundy naciąga sprężynę i puszcza ją strzelając:D u mnie rwie do góry zapewne dystanser... ostatnio jak rozkładałem m16A&K m4ris boyi i sr25A&K to wszystkie miały dystansery zrąbane...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...